wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Bercik92    2201

Dzisiaj patrzyłem na polu że nieźle wapno przelało... I spróbuję rozrzutnikiem rozrzucić. Jak to mówią "raz kozie ja".. 😏 🤭 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Jaka cena za wapno z morawicy jest rozsądna? Odległość do kopalni 325km. Oferty jakie dostałem to od 120 do 140zł/t , jedna była za 110zl. To normalne ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
23 minuty temu, RolAnonim napisał:

Jaka cena za wapno z morawicy jest rozsądna? Odległość do kopalni 325km. Oferty jakie dostałem to od 120 do 140zł/t , jedna była za 110zl. To normalne ceny?

110zl to super cena o ile przywioza ci to co zamawiasz a nie podsypke pod kostke brukowa. Ceny netto tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Czy sprawdzał ktoś z Was jakie są efekty rokrocznie po stosowaniu wapna węglanowego? Rzucone w roku 2021 jesienią po 5,5t Kujawitu i ciekaw jestem jak to podskoczy w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
3 godziny temu, Bercik92 napisał:

Agrolok

 możesz powiedzieć o co chodziło ci pisząc "agrolok" ? Kupowałeś tam ?

Usuń coś ze skrzynki bo nie można pisać do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Rok dopiero się zaczął a de minimis już ponad 50% wykorzystane? Dostał ktoś zwrot ostatnio w Lubelskim? Tydzień temu odesłali mi decyzje, to pewnie dopiero poszło do ochrony środowiska tak sobie myślę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ja z Lubelskiego składałem we wrześniu wniosek. Narazie cisza, ale dzwoniłem dopytać czy wszystko w porządku/dobrze wypełnione to dostałem potwierdzenie że tak.

A ty po jakim czasie dostałeś decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

A ja w sierpniu składałem i pierwsze pieniądze przelali a decyzja i wszystkie papiery w tym faktura za wapno przysłali z dwa tygodnie po wypłacie. Też lubelskie i dużo osób u nas dostało już zwrot. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Decyzji nie mam jeszcze. Tylko odesłali mi moje decyzje które były dołączone do wniosku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

Wielkopolska. Wysłałem do Poznania 3 września 2021, po kilku dniach telefon że poprawka, z miesiąc temu dzwoniłem do nich pani mówiła że wszystko jest dobrze, poszło dalej do funduszu no i cisza, jak myślicie długo to potrwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

jaki typ rozsiewacza wapna polecacie do siarczanu wapna i wapna defekacyjnego ? łańcuchowy taśmowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
Dnia 5.01.2022 o 08:45, GRZES1545 napisał:

Czekamna wyniki po Morawicy i Jazwicy .

Ja wapno z Morawicy stosuję trzeci rok. Miałem pole pH 4.7 i w ciągu dwóch lat osiągnąłem pH 6.2 . Wapnowalem oczywiście po żniwach i badania robiłem na drugi rok w marcu i było 5.2 za rok o tej samej porze 6.2 a więc efekt jest. Ogólnie nie mam zamiaru kupować i innego, pewnie dlatego też, że za 30 ton palacilem 1600zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, Mati17 napisał:

Ja wapno z Morawicy stosuję trzeci rok. Miałem pole pH 4.7 i w ciągu dwóch lat osiągnąłem pH 6.2 . Wapnowalem oczywiście po żniwach i badania robiłem na drugi rok w marcu i było 5.2 za rok o tej samej porze 6.2 a więc efekt jest. Ogólnie nie mam zamiaru kupować i innego, pewnie dlatego też, że za 30 ton palacilem 1600zl. 

Jakos podejrzaniebszybko te ph ci rosło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
2 godziny temu, Michal014d napisał:

Jakos podejrzaniebszybko te ph ci rosło...

Może i podejrzanie, mam wyniki analiz glebowych, jak chcesz to mogę wrzucić. Czemu niby miałbym zmyślać? Nie mam udziałów w kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ile ton rocznie poszło?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

ja na wyniki czekam już z 3 miesiące trzeba z mienić Chyba stacje chemiczna z okręgowej na jakąś prywatną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Dokładnie trudno mi powiedzieć bo nie ważyłem tego. W pierwszym roku dwa czubate rcw 3 rok później jeden czubaty na ten sam kawałek czyli hektar.  Trzy miesiące na wyniki? Trochę długo. U mnie zawsze w sześciu tygodniach się mieszczą. Okręgowa stacja chemiczno rolnicza Lublin.

Edytowano przez Mati17
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
Dnia 8.01.2022 o 15:52, maciej napisał:

jaki typ rozsiewacza wapna polecacie do siarczanu wapna i wapna defekacyjnego ? łańcuchowy taśmowy ?

Duże ilości to szedłbym w rozrzutnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

u mnie łódź to masakra tak nie było a odkąd wnioski o dofinansowanie to ludzie zbzikowali


30 ha rok w rok po 2 tony wapna/ha i z po 2 tony siarczanu co 2lub 3 lata lata . rozrzutnik by się spisał czy lepiej jakieś rcw 5 ? Amazon z łańcuchami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Z tego co się ostatnio naczytałem to jak chcę się szybko odkwasić to kreda, potem zwykłe węglanowe a na końcu magnezowe które rozkładać się może kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Ja ważyłem w tym roku Morawicę to na czubetego piasta wchodzi 4t, w Mazowieckim to 4-6 tygodni się czeka i są wyniki. Jakie macie opinie o wapniaku Koszelowskim? Muszę kupić granule i sypac jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj