wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

bialy2005    582

wiosna jak będzie sucho w tym roku to było dopiero w maju, jak będzie sucha wiosna to wczesniej


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
53 minuty temu, bialy2005 napisał:

polecam zamiast jazwicy Radkowice cena taka sama 105netto mogę Ci zawieść po nowym roku chyba że cennik mocno podniosą to będzie drożej.

Lukasz u Ciebie nawozy też idzie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie u mnie można sprzedać zboże I kupić wapno, kruszywa za nawozy narazie się nie biore😃

  • Thanks 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
3 godziny temu, bialy2005 napisał:

 

Panowie jakies dobre wapno magnozowe możecie polecić? I w jakiej kopalni najblizej by było do mnie BIA? Tak na przyszłość pytam bo chyba trzeba bedzie na żniwa kupić łódkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Jeżeli teraz kupię wapno i część pewnie rozsieje po żniwach, to do tego czasu jeżeli je przykryje to nic strasznego się z nim nie stanie ?(nie mam ochoty szpadlowac w rozsiewaczu). Chciałbym kupić węglanowe i magnezowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Zauważyłem że mam bliżej kredę z Mielnika (100km), wie ktoś po ile się cenią i jaki numer boo ciężko znaleźć

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
14 godzin temu, RolAnonim napisał:

Jeżeli teraz kupię wapno i część pewnie rozsieje po żniwach, to do tego czasu jeżeli je przykryje to nic strasznego się z nim nie stanie ?(nie mam ochoty szpadlowac w rozsiewaczu). Chciałbym kupić węglanowe i magnezowe

Ja na zimę już na polu nigdy nie zostawię, naciąga z ziemi wody jak roztopy, potem długo zmarzniete i breja, mimo przykrycia. Miałem Radkowie P. Lepiej gdzieś na płycie betonowej jak już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997
30 minut temu, RolAnonim napisał:

Zauważyłem że mam bliżej kredę z Mielnika (100km), wie ktoś po ile się cenią i jaki numer boo ciężko znaleźć

 

 

Cena ok. 100zł, ale dostępna jest dopiero od wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jeśli ktoś teraz kupi wapno to wiosna będzie napewno mokre nawet przykryte, jeśli będzie leżało do żniw to będzie już w miare bo przeschnie. Ale do rcw to najlepiej suche sypkie świeże po wysypaniu idze, jeśli innym rozsiewaczem np amazone zgb łańcuchowy lub rozrzutnika to nie ma znaczenia


Właśnie dostałem nowe cenniki i wapno od 3 do 5 netto do góry od 3.01

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Co warto dać na wyorana martwicę? Szedł obornik w listopadzie pod orkę zimowa pod qq, ph 6.7 magnez średni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, jaco512 napisał:

Cena ok. 100zł, ale dostępna jest dopiero od wiosny.

W sensie z dowozem 100km czy z kopalni tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mysle ze w tym roku będzie więcej jak 100netto z dowozem z Mielnika


w tym roku jeśli.miales 100lm to kolo 100netto pewnie by się udało znaleźć.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
6 godzin temu, jaco512 napisał:

Cena ok. 100zł, ale dostępna jest dopiero od wiosny.

Wiosna to znaczy który miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Miesiąc taki w którym bedzie ziemia rozmarznieta bez śniegu i woda po śniegu zejdzie. Moze byc to koniec marca a moze byc to koniec maja zależy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zależy głównie od opadów, kreda jest to kopalnia z dołka jak pada to jest błoto i nie ma wydobycia. w 2021 kreda była dopiero po siewie kukurydzy w maju


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja na jesieni rzucilem 5 t defrakcyjnego z cukrowni na slome po kuku i w tym roku znowu bedzie kuku  ciekawe jak bedzie dzialac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Myślicie że wapno, które od listopada leży na polu bez przykrycia uda się wysiać Piastem pod koniec tego tygodnia? Miałem to zrobić przed świętami ale zamarzło, wapno standard cal. Chyba bez drugiej osoby na siewce się nie obędzie bo drugi dzień pada deszcz bez przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

bialy2005 podeślij na priv ile teraz z dostawą liczysz radkowit premium i kredę pod kod pocztowy 19-104


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
albert1991 napisał:

Ja na jesieni rzucilem 5 t defrakcyjnego z cukrowni na slome po kuku i w tym roku znowu bedzie kuku  ciekawe jak bedzie dzialac .

efekty będą zobaczysz , takiego wapna 2-3 tony to można walić co roku na rozkład resztek i na zrównoważenie zakwaszenie spowodowane nawozami i deszczami kwaśnymi . Natomiast na kwasie 4-4,5 pH i klasie ziemi dobrej to i 15 ton /ha trzeba dać żeby pH podskoczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
12 godzin temu, EmilPlayP napisał:

Myślicie że wapno, które od listopada leży na polu bez przykrycia uda się wysiać Piastem pod koniec tego tygodnia? Miałem to zrobić przed świętami ale zamarzło, wapno standard cal. Chyba bez drugiej osoby na siewce się nie obędzie bo drugi dzień pada deszcz bez przerwy

Marne szanse. Ale powodzenia.

A tak z innej beczki macie jakieś informacje czy dofinansowanie beda dawac też w 2022r czy juz nie można bedzie składać papierow na zwrot?

Edytowano przez Michal014d
Dodanie informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
18 godzin temu, Michal014d napisał:

Marne szanse. Ale powodzenia.

A tak z innej beczki macie jakieś informacje czy dofinansowanie beda dawac też w 2022r czy juz nie można bedzie składać papierow na zwrot?

Program pierwotnie miał być na lata 2019-2023, gdzieś można wyczytać że jakieś limity były na dany okres ( 2020-2021) i zostały zapełniony ale od 2022 będą najprawdopodobniej następne pięniądze na dofinsansowanie także raczej bez obaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj