wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Daro20    514

W ogóle nie mogę opanować kalkulatora do wyliczania wielkości dofinansowania. Na 14,13ha zapotrzebowanie 44,65t CaO średnio 3,16 i na 3,79ha 17,06t CaO średnio 4,5. Mam kupione 79,84t wapna o zawartości 50% za cenę 5908,16netto(vatowiec). Gospodarstwo w przedziale 50-75ha. czyli do 100zł/ha.

Chciałabym maksymalnie wykorzystać dofinansowanie. Wystarczy tego wapna czy za mało/za dużo? 

Ktoś coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
32 minuty temu, Daro20 napisał:

W ogóle nie mogę opanować kalkulatora do wyliczania wielkości dofinansowania. Na 14,13ha zapotrzebowanie 44,65t CaO średnio 3,16 i na 3,79ha 17,06t CaO średnio 4,5. Mam kupione 79,84t wapna o zawartości 50% za cenę 5908,16netto(vatowiec). Gospodarstwo w przedziale 50-75ha. czyli do 100zł/ha.

Chciałabym maksymalnie wykorzystać dofinansowanie. Wystarczy tego wapna czy za mało/za dużo? 

Ktoś coś pomoże?

Brakuje ci 43,58 tony w przliczeniu juz na te wapno 50% jakie kupiłeś. Przeliczajac na łódki to niecale 2tiry ci jeszcze brak :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Korzystam z exela ale nie wiem o co chodzi z tym że ilość zakupionego CaO jest większa, mniejsza bądź równa zapotrzebowaniu?

To jak dokupię jeszcze 43,5t po 75 netto wychodzi około 3250zł+wcześniej zakupione za 5900 to zwrócą mi to wszystko czyli około 9150zł?

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Ja to rozumiem że gdy wypełnisz zalecenia to dostaniesz max 100zł do hektara. Masz niecałe 18ha, więc 1800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, Daro20 napisał:

Korzystam z exela ale nie wiem o co chodzi z tym że ilość zakupionego CaO jest większa, mniejsza bądź równa zapotrzebowaniu?

To jak dokupię jeszcze 43,5t po 75 netto wychodzi około 3250zł+wcześniej zakupione za 5900 to zwrócą mi to wszystko czyli około 9150zł?

Jesli płacisz 75zl to za czysty skladnik placisz 150zl bo kupujesz 50% czyli 2tony trzeba wapna tego z łodki co kupiles na 1tone czystego skladnika. Czyli jesli ci przyznaja zwrot 100zl do czystego skladnika to płacisz tylko 50zl razy ilość tego wapna w twoim wypadku na wszystko ci trzeba ponad 120ton. U mnie tak bylo tyle że nwm czy nie ma roznicy ze ty placisz netto bo vatowcem jesteś. U mnie w brutto wszystko bylo kupowane i liczone ale raczej to wiekszego znaczenia nie powinno mieć.

13 minut temu, Agrest napisał:

Ja to rozumiem że gdy wypełnisz zalecenia to dostaniesz max 100zł do hektara. Masz niecałe 18ha, więc 1800zł.

Hektary nie maja nic do rzeczy. Ja mialem na jednej ornej 1ha zalecenia 3,5t/ha czystego składnika na ha. Czyli 7t 50% weglanowego które kupiłem. I na ten kawałek w moim wypadku przyznają 200zł razy 3,5t= 700zł. W przypadku 100zl dofinansowania to 100zl razy 3.5t= 350zl. I nijak to sie ma do twojej wypowiedzi ze 100zl=1ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

No faktycznie to jest do czynnika wapnującego.

Ja się nie łapałem bo regularnie wapnuję, więc się nie interesuję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
6 minut temu, Agrest napisał:

No faktycznie to jest do czynnika wapnującego.

Ja się nie łapałem bo regularnie wapnuję, więc się nie interesuję.

 

Ja na "szczęście" przejelem kilka działek ojcowych o ph 4-4.5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

no jak nie. Jak podaje do dopłat 50ha czy więcej dostanie tylko 100 zł nie 200 czy 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 minutę temu, XTRO napisał:

no jak nie. Jak podaje do dopłat 50ha czy więcej dostanie tylko 100 zł nie 200 czy 300

Czytaj ze zrozumieniem. Odpowiadalem tylko że nie jest tak że 1ha= 100zl dofinansowania... Co do powierzchni gospodarstwa to masz rację ze powyzej 50ha 100zl daja ale nie do tego nawiązywał moj wcześniejszy post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ok, mi tylko chodziło że powyżej takiej powierzchni jest najniższa stawka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 minutę temu, XTRO napisał:

ok, mi tylko chodziło że powyżej takiej powierzchni jest najniższa stawka 

Spoko. U mnie prawie 40ha to sie złapałem na 200zl/tone cao 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Dzwoniłem do oschr i uprzejma pani powiedziała że jak mam zapotrzebowanie na 60t CaO to dofinansowanie dostanę do 120t wapna 50%. Więc zamówiłem jeszcze dwa transporty na poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
32 minuty temu, Daro20 napisał:

Dzwoniłem do oschr i uprzejma pani powiedziała że jak mam zapotrzebowanie na 60t CaO to dofinansowanie dostanę do 120t wapna 50%. Więc zamówiłem jeszcze dwa transporty na poniedziałek.

Phi a mi nawet like nie dałeś za trafne wnioski co do twoich zapotrzebowan 😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
6 minut temu, Daro20 napisał:

Flaszkę wyślę jak dostanę dofinansowanie 😀

Ze slyszenia każdy dostaje aby wszystko sie w papierach zgadzalo bo poprawki moga sporo wydłużyć oczekiwanie na $$$ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
7 minut temu, XTRO napisał:

Jakie wapno brałeś I ile teraz auto ?

Przeważnie bez magnezu to Morawica jak z magnezem to Jaźwica. Wziąłem Jaźwicę 86 netto z transportem bezpośrednio na kopalni. W żniwa 75netto płaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 minutę temu, Daro20 napisał:

Przeważnie bez magnezu to Morawica jak z magnezem to Jaźwica. Wziąłem Jaźwicę 86 netto z transportem bezpośrednio na kopalni. W żniwa 75netto płaciłem.

Morawica coraz gorsze opinie ma przynajmniej u mnie w rejonie. Ja kupilem nordcalc standard i kierowca tez rolnik który to dowozil mówił że w kopalni morawica juz tylko żwir a nie  wapno zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
11 godzin temu, Daro20 napisał:

Przeważnie bez magnezu to Morawica jak z magnezem to Jaźwica. Wziąłem Jaźwicę 86 netto z transportem bezpośrednio na kopalni. W żniwa 75netto płaciłem.

Czyli ceny jeszcze spoko. Wziąłem w tym roku auto Morawicy na próbę. Wiosną pobiorę próby i zobaczę co to warte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

polecam zamiast jazwicy Radkowice cena taka sama 105netto mogę Ci zawieść po nowym roku chyba że cennik mocno podniosą to będzie drożej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj