wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Młody1997    48
4 godziny temu, Pitraszek napisał:

Przy takim pH to niema co się zastanawiać. Trzeba wapnowac. Wszystko zależy ile dajesz i jakie wapno. Jak dasz kredy 10 ton to dobrze nie będzie

Węglanowe z magnezem. 3-4 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

W zeszłym roku dostałem dofinansowanie do wapnowania gruntów ornych. Teraz chciałbym zbadać i ewentualnie zwapnować tuzy. Chyba nie będzie z tym problemu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Nie będzie problemu jak będziesz się ubiegał o dofinansowanie do innych działek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Znacie jakiegoś dostawcę podłoża po pieczarkach w Wielkopolsce. Potrzebowałbym z 2 transporty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damtr99    0

Witam, chciałbym zapytać jąką nazwę podmiotu wpisać we wniosku wfośgw i czy załącznik 3a wypełnia arimr? Z suszowego mam d1(de minimis) a paliwowych c8 więc do de minimis nie zalicza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Można po nowym roku zlecić badanie gleby i zamowic wapno aby dostać dofinansowanie?

"Okres kwalifikowalności kosztów od 01.06.2019 r. do 31.12.2021r."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Mam pytanie czy jeśli złożyłem wniosek na dofinansowanie wapnowania w tym roku i nie kupiłem określonej ilości wapna to pozostała ilość przepada czy można wykorzystać drugi raz w przyszłym roku te wyniki, zalecana dawkę aby wykorzystać pełną pulę jako mogliby mi zwrócić? Wniosek złożony w zeszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Dofinansowanie jest do działki rolnej raz na 4 lata.  Zależy co we wniosku napisałeś, jak masz tylko jedną działkę nadającą się do dofinansowania to można wycofać wniosek, kupić to wapno i złożyć nowy a jak masz więcej działek nadających się na dofinansowanie i do któreś nie złożyłeś wniosku bo za mało wapna kupiłeś to spokojnie w przyszłym roku możesz wniosek złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
6 godzin temu, EmilPlayP napisał:

Mam pytanie czy jeśli złożyłem wniosek na dofinansowanie wapnowania w tym roku i nie kupiłem określonej ilości wapna to pozostała ilość przepada czy można wykorzystać drugi raz w przyszłym roku te wyniki, zalecana dawkę aby wykorzystać pełną pulę jako mogliby mi zwrócić? Wniosek złożony w zeszłym tygodniu.

Sam wypelniales czy odr? I czy coś potrzebne jest oprocz faktury i wyników badan? Chodzi mi o papierowe dokumenty? Bo chyba reszte powinno sie znaleźć na necie typu czy z puli de

minimis coś bralem itp. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Odr pomógł wypełnić wniosek - zapłaciłem 100 zł, dobrą godzinę to wszystko zajęło. Poczytałem dużo tutaj w temacie i jak koledzy pisali najważniejsze kilka rzeczy : faktury na których musi być napisane że wapno z przerobu skał wapiennych i odmiana np 04 i zawartość CAO np 50%, wyniki prób gleby z zalecaną dawką wapnowania, dołożyłem potwierdzenia przelewu - podobno nie jest to konieczne, no i te decyzję z korzystania de minimis - jak ich nie masz to wyciągnij z agencji. Wniosek ma 13 stron i nie jest jakoś skomplikowany tylko koniec roku się zbliża, a tylko raz w roku można się ubiegać o zwrot dlatego posłużyliśmy się pomocą, aby nie zrobić jakiegoś wielbłąda. U mnie było tak : zrobiłem 8 działek próby gleby ok 17ha, średnie zapotrzebowanie to 3 tony czystego Cao, kupione trzy patelnie i zabraklo 8 ton czystego składnika, niby nie dużo, ale jeśli wszystko przejdzie to w przyszłym roku będę startować kolejny raz, czekam na wyniki z innych działek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, EmilPlayP napisał:

Odr pomógł wypełnić wniosek - zapłaciłem 100 zł, dobrą godzinę to wszystko zajęło. Poczytałem dużo tutaj w temacie i jak koledzy pisali najważniejsze kilka rzeczy : faktury na których musi być napisane że wapno z przerobu skał wapiennych i odmiana np 04 i zawartość CAO np 50%, wyniki prób gleby z zalecaną dawką wapnowania, dołożyłem potwierdzenia przelewu - podobno nie jest to konieczne, no i te decyzję z korzystania de minimis - jak ich nie masz to wyciągnij z agencji. Wniosek ma 13 stron i nie jest jakoś skomplikowany tylko koniec roku się zbliża, a tylko raz w roku można się ubiegać o zwrot dlatego posłużyliśmy się pomocą, aby nie zrobić jakiegoś wielbłąda. U mnie było tak : zrobiłem 8 działek próby gleby ok 17ha, średnie zapotrzebowanie to 3 tony czystego Cao, kupione trzy patelnie i zabraklo 8 ton czystego składnika, niby nie dużo, ale jeśli wszystko przejdzie to w przyszłym roku będę startować kolejny raz, czekam na wyniki z innych działek.

Czyli jak coś agencja ma te decyzje de minimis które moze wydac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie bede składać wniosek o dofinansowanie za wapno w przyszłym tygodniu i tu pytanie. Czy i co dokładnie trzeba im wysłać jak sie kupilo działkę w 2019r? Czy to sie nie wlicza do tej pomocy de minimis? Bo innych rzeczy z tej pomocy de minimis w ciągu 3lat nie brałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
Dnia 17.12.2021 o 10:50, Michal014d napisał:

Panowie bede składać wniosek o dofinansowanie za wapno w przyszłym tygodniu i tu pytanie. Czy i co dokładnie trzeba im wysłać jak sie kupilo działkę w 2019r? Czy to sie nie wlicza do tej pomocy de minimis? Bo innych rzeczy z tej pomocy de minimis w ciągu 3lat nie brałem.

Ogarnales to deminimis w tym wniosku, bo też jestem na etapie wypełniania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

@danielhaker wiesz może do jakich wapieni można zakwalifikować margiel/wapień marglisty ?? i ile może zawierać CaCO3 ?? google podaje, że składa się z węglanów. 

mam na kilku działkach margiel i sypałem na pole ale tak w ciemno to troche nie bardzo, pasowałoby wiedzieć co i ile tego sypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jakie zabiegi wykonać na działce gdzie było równanie słuchaczem na głębokość od 0.5 do 2 m co  wcześniej zastosować na wiosnę wapno czy obornik jakie zabiegi zastosować i co naj lepiej zasiać na takiej ziemi . Klasa ziemi 3b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

@plapla123 najpierw odkwaś glebę a później obornik, zasiać możesz cos ze strączkowych na zielony nawóz i bedziesz widział co sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Spróbuj. Bardzo możliwe, że się nie uda, strączkowe czy inne rośliny też mogą nie wypalić bo wapno nie zdąży zareagować na tyle żeby podnieść pH. Jeżeli możesz to już wapnuj. 

@plapla123 pamiętasz o tym, żeby nie stosować wapnia i obornika zaraz po sobie ??

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
Dnia 17.12.2021 o 10:50, Michal014d napisał:

Panowie bede składać wniosek o dofinansowanie za wapno w przyszłym tygodniu i tu pytanie. Czy i co dokładnie trzeba im wysłać jak sie kupilo działkę w 2019r? Czy to sie nie wlicza do tej pomocy de minimis? Bo innych rzeczy z tej pomocy de minimis w ciągu 3lat nie brałem.

To kiedy kupiłeś działkę nie ma nic do rzeczy.. Musisz wymienić wszystkie de minimis jakie otrzymałeś w ciągu ostatnich 3 lat. Polecam zerknąć na stronkę do której link zamieszczam poniżej. Tam znajdziesz wszystkie infprmacje na ten temat:  

https://srpp.minrol.gov.pl/index.php?act=report

(wystarczy podać imię, nazwisko i pesel/nip -resztę okienek można zostawić pustymi)

Edytowano przez Tomasz160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Powiedzcie mi co to za wapno co jockerfarm i gr Gouda wożą do siebie spod Darłowa chyba. Ciekawie wygląda ale co to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Oni tam nawet mówią że to jakiś popiół więc sam zgłupiałem co to i po ile to bo fajnie by się to siało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj