wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EmilPlayP    53

Mam pytanie czy jeśli pod qq wapno poszło na orkę wczoraj to dobrym pomysłem jest przejechać włóko tak aby wyrównać wszystkie przejazdy i nie wywiało? Poszło ponad 5 t standard cal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    14

Lepiej broną przejechać albo jakimś kultywatorem agregatem żeby to wymieszać i zostawić rowki żeby się woda miała gdzie zatrzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Dawany był obornik, później talerzówka i orka dlatego nie chciałbym tego mieszać zbyt głęboko. Zastanawiam się tylko nad zostawieniem na zimę tego jak jest - sporo przejazdów, albo lekko wyrównać włóko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rtt77    40

Premium okryte agrowłókniną. Koszt przykrycia 25 ton to jakieś 90zł. Wapna nie wywiewa, a woda sobie przenika. 

DSCN0913.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

dlaczego? rcw bez problemu rozsiejesz . lepiej mokre niż suche tym bardziej premium bo by poszło na całą wioskę. Agrest wstawiał fotę zero strat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

ja tam wole rozsiewać suche, przy mokrym to potrzebna jest druga osoba na rozsiewacz, bo sie co chwile zapycha, bynajmniej tak jest u mnie. Tzn nie mówie, jakiś tam deszczyk nie jest zły, bo wilgotna bedzie tylko górna warstwa. Gorzej jak wapno całe zamoknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Co do przykrywania pryzm z wapna to czym najlepiej żeby niezamokło? Wystarczy najtansza folia taka podobna do workow na zboze? Czy moze fliz na bele lepszy bedzie do okrycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259
38 minut temu, Michal014d napisał:

Co do przykrywania pryzm z wapna to czym najlepiej żeby niezamokło? Wystarczy najtansza folia taka podobna do workow na zboze? Czy moze fliz na bele lepszy bedzie do okrycia?

Jak psy nie podziurawią i wiatr nie rozerwie to nawet i gruba folia malarska zabezpieczy. Masz czarną folię budowlaną, masz chińskie niebieskie plandeki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
Przed chwilą, Agrest napisał:

Jak psy nie podziurawią i wiatr nie rozerwie to nawet i gruba folia malarska zabezpieczy. Masz czarną folię budowlaną, masz chińskie niebieskie plandeki ...

Z duzych to tylko czarna po pryzmach kiszonek. Ale zastanawiam sie nad kupnem tych tanich niebieskich tyle że je wiatr rozciaga i rozrywa łatwo ale to ze stogow bel a z wapnem moze byłoby lepiej bo blizej ziemi 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Te plandeki boją się słońca i wiatru, a i wodę przepuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

ktoś wie gdzie dostane wapniak kornicki albo koszelowski w rejonie WLI lub okolicy ?

Dzwonię po składach i nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

dopłata do tony wapna jest 300 zł , jesli kupie wapno granulowane po 360 zł co ma 90 % o takie coś .
CaCO3 - min. 90%
CaO - 52%                     to ile dostane zwrotu  jesli dam tone na ha . ph pola 5,1           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

jak dasz tonę wapna na ha czyli ok 0,5 tony czystego składnika to zwrotu dostaniesz 150 zł

wg mnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dostajesz zalecenia co do potrzeb wapnowania na określone działki i tego radził bym się trzymać. Zwrot do 300zł za tonę czystego składnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55
1 godzinę temu, jarecki napisał:

dopłata do tony wapna jest 300 zł , jesli kupie wapno granulowane po 360 zł co ma 90 % o takie coś .
CaCO3 - min. 90%
CaO - 52%                     to ile dostane zwrotu  jesli dam tone na ha . ph pola 5,1           

Nic nie dostaniesz zwrotu bo jak napisałeś masz ph 5,1 a dają do pól z ph rownym lub mniejszym niż 5.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

pH gleby uprawniające do otrzymania dofinansowanie kosztów zakupu wapna dotyczy gleb dla których pH będzie niższe lub równe 5,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Mam pytanie, robiłem badania gleby w sierpniu, wyniki przyszły we wrześniu, czy na łódkę wapna kupionego w Kwietniu dostanę zwrot? Dokupiłem jeszcze w tym miesiącu dwie i wiem, że z tymi nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55
57 minut temu, drobny napisał:

pH gleby uprawniające do otrzymania dofinansowanie kosztów zakupu wapna dotyczy gleb dla których pH będzie niższe lub równe 5,5

Zwracam honor, coś mi się poebao, że do 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    485
1 godzinę temu, EmilPlayP napisał:

Mam pytanie, robiłem badania gleby w sierpniu, wyniki przyszły we wrześniu, czy na łódkę wapna kupionego w Kwietniu dostanę zwrot? Dokupiłem jeszcze w tym miesiącu dwie i wiem, że z tymi nie powinno być problemów.

Tak. Data wysiewu musi być we wniosku późniejsza od daty złożenia wniosku. Na wysiew jest max rok. Czyli rok do tyłu faktury pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj