wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Michal014d    142
1 minutę temu, Mariu napisał:

No bez tego nie. To ile teraz nordcalc? 

Standard z dowozem do mnie 133zl netto. Z kopalni bezpośrednio jaka cena to nie wiem bo z nordcalcu tylko firmy współpracujące z nimi mogą brać czy cos w tym stylu. Rolnik bezpośrednio nie moze kupić od nich nawet jesli ma swoj transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Powinieneś dostać z nowej puli tej po nowym roku bo tegorocznej zapewne nie ma. Js chyba rok temu składałem 30 lub 31 grudnia i w marcu była kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
5 minut temu, sznajdik napisał:

Powinieneś dostać z nowej puli tej po nowym roku bo tegorocznej zapewne nie ma. Js chyba rok temu składałem 30 lub 31 grudnia i w marcu była kaska

Widze ze kolega z podlasia. Tak z ciekawości jakie wapno wybrałeś i skąd? Pewnie popularna morawica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Mam pytanie do osoby która już składała wniosek o dofinansowanie. Na stronach oschr jest napisane że dofinasowanie nie dotyczy transportu wapna. Przechodząc do pytania, czy na fakturze za wapno macie policzone np że tona kosztuje 100zl(bo uwzględnia transport), czy że tona kosztuje 30zl + ileś tam transport za który już nie ma dofinasowania. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Musisz mieć fakturę z wliczonym transportem czyli nie wynajmujesz auta żeby ci wspno przewiózł i za to fakturę dostaniesz tylko kupujesz wapno od przewoźnika wapno30+transport60=cena wapna90 wtedy odpowiedni opis wapna na fakturze i masz na to zwrot

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, RolAnonim napisał:

Mam pytanie do osoby która już składała wniosek o dofinansowanie. Na stronach oschr jest napisane że dofinasowanie nie dotyczy transportu wapna. Przechodząc do pytania, czy na fakturze za wapno macie policzone np że tona kosztuje 100zl(bo uwzględnia transport), czy że tona kosztuje 30zl + ileś tam transport za który już nie ma dofinasowania. 

 

Na fakturze. Za wapno. I za całość zwrot. Czyli wapno razem z transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Dolomit(Radkowit  premium) a  Radkowit  to takie same wapno tylko inna firma?

Bo parametry te same , a cena inna z dostawą. 

IMG_20211115_113708.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58
7 minut temu, Primula94 napisał:

Dolomit(Radkowit  premium) a  Radkowit  to takie same wapno tylko inna firma?

Bo parametry te same , a cena inna z dostawą. 

IMG_20211115_113708.jpg

Tylko masz inny przesiew, sprawdź sobie na stronie lafarge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
7 minut temu, Primula94 napisał:

Dolomit(Radkowit  premium) a  Radkowit  to takie same wapno tylko inna firma?

Bo parametry te same , a cena inna z dostawą. 

IMG_20211115_113708.jpg

Premium jest bardziej zmielone, to w sumie sam pył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@radekz200 ale to miałeś standard ? Bez magnezu?

Miałem w tamtym roku 2 patelnie premium. 

Ale w jednym i drugim jest 05 .

To pomiędzy jednym a drugi będzie różnica w czasie działania i tylko tyle?  Skoro Skład ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w stopniu zmielenia frakcji, tym samym im drobnej tym szybciej się rozpuści i będzie działać 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś info od Lafarge od stycznia planują podwyższenie cen. Przyszdł czas i że wapno podrożeje.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś słyszałem reklamę jak jechałem autem, że płytki tańsze o stawkę VAT, nic tylko kupować 

  • Haha 3

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25489

No jakby tak odwrócić to mój pieniądz tanieje.

Może kupić drogiego nawozu na rok do przodu? Bo może to co dziś drogie jesienią okaże się tanie?🤔 Zaraz skopije to do cen nawozów. Będzie żywsza dyskusja🤭😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
5 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Dziś info od Lafarge od stycznia planują podwyższenie cen. Przyszdł czas i że wapno podrożeje.

Heh a kto w styczniu sieje wapno 

Rok temu brałem wapno na jesieni po 2900 zł  za łódkę a teraz 4300 zł we wrześniu. Na pytanie czemu tak drogo

Panie bo to i tamto, wszystko drożeje

Fakt że robię dofinansowanie na zwrot ale nikt nie da mi zapewnienia że te zwrot uzyskam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to żeby coś kupić to musisz to wysiac odrazu ? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie coś zdrozalo ale nie aż tyle. chyba za tanio wożę😃 to że zdrożeje od nowego roku to było do przewidzenia bo wszystko zdrozalo głównie energia która na kopalni stanowi duży koszt. koszt pracy tez podskoczy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
13 minut temu, andrzej612b napisał:

Heh a kto w styczniu sieje wapno 

Rok temu brałem wapno na jesieni po 2900 zł  za łódkę a teraz 4300 zł we wrześniu. Na pytanie czemu tak drogo

Panie bo to i tamto, wszystko drożeje

Fakt że robię dofinansowanie na zwrot ale nikt nie da mi zapewnienia że te zwrot uzyskam

 

 

"Wszystko drożeje" i to jest właśnie powód podwyżek. Jedno ciągnie drugie. Przykładowo paliwo metale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
1 godzinę temu, andrzej612b napisał:

Heh a kto w styczniu sieje wapno 

Rok temu brałem wapno na jesieni po 2900 zł  za łódkę a teraz 4300 zł we wrześniu. Na pytanie czemu tak drogo

Panie bo to i tamto, wszystko drożeje

Fakt że robię dofinansowanie na zwrot ale nikt nie da mi zapewnienia że te zwrot uzyskam

Że jak? Cena z września tego roku 4300 zł za 25t Radkowitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj