wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariu    44

A nie możesz do odr podjechać żeby zrobili ten wniosek i niech szukają mi też w odr robili 50 zł kosztowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

No chyba pamiętasz czy kupowałeś ziemię, brałeś dopłatę do materiału siewnego, suszowe, mrozowe???

Jeśli wybrałeś w rubryce de minimis I po wpisaniu imienia i nazwiska jest pusto to nie miałeś.

Aczkolwiek u mnie np nie pokazywało pomocy z urzędu skarbowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 minuty temu, Agrest napisał:

No chyba pamiętasz czy kupowałeś ziemię, brałeś dopłatę do materiału siewnego, suszowe, mrozowe???

Jeśli wybrałeś w rubryce de minimis I po wpisaniu imienia i nazwiska jest pusto to nie miałeś.

Aczkolwiek u mnie np nie pokazywało pomocy z urzędu skarbowego

Ziemie w 2018 kupowalem to odpada, ochlapow za materiał siewny nigdy nie bralem jedynie suszowe 2 razy 18 i 19 roku ale musze jutro poszperac i przypomniec czy to z puli de minimis czy tak jak wyższej ktos napisal z publicznych pieniędzy.

4 minuty temu, Mariu napisał:

A nie możesz do odr podjechać żeby zrobili ten wniosek i niech szukają mi też w odr robili 50 zł kosztowało 

Moge ale zawziety jestem że sam ogarne i większość rzeczy kumam tyle ta pomoc de minimis mnie trochę wybija z rytmu. Do odr to w ostateczności pójdę jak sie poddam :) a na ile ha i działek ci za 50zl zrobili bo cos malo sie wydaje chyba że na lewo do kieszeni pracownika odru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

To ewentualnie tylko ten 19r ale może faktycznie być z publicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Fikcja.

Po prostu nie możesz znać nazwiska sąsiada i go używać do niecnych celów🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
19 minut temu, Michal014d napisał:

Ziemie w 2018 kupowalem to odpada, ochlapow za materiał siewny nigdy nie bralem jedynie suszowe 2 razy 18 i 19 roku ale musze jutro poszperac i przypomniec czy to z puli de minimis czy tak jak wyższej ktos napisal z publicznych pieniędzy.

Moge ale zawziety jestem że sam ogarne i większość rzeczy kumam tyle ta pomoc de minimis mnie trochę wybija z rytmu. Do odr to w ostateczności pójdę jak sie poddam :) a na ile ha i działek ci za 50zl zrobili bo cos malo sie wydaje chyba że na lewo do kieszeni pracownika odru.

Jedna łódka tylko była na zwrot. Bo wcześniej już kupowałem wapno i niektóre działki dobre pH. A na kasę wystawione potwierdzenie z odr. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
3 minuty temu, Mariu napisał:

Jedna łódka tylko była na zwrot. Bo wcześniej już kupowałem wapno i niektóre działki dobre pH. A na kasę wystawione potwierdzenie z odr 

A ok. Ale ta cena za wypełnienie w odr zależy bardziej od ilości numerkow działek i ilości ha niz od ilości łódek wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Daj sobie spokój z wypełnianiem. Po pracowniku Odr miałem poprawki. Dużo za to nie biorą i poprawki zA darmo. W Odr też na tej stronie sprawdzają jakie decyzje trzeba wysłać. Ja jednej suszowej nie mogłem znaleźć to w agencji przez tel załatwiłem. Tylko odbiór po kilku dniach osobiście

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
2 minuty temu, Michal014d napisał:

A ok. Ale ta cena za wypełnienie w odr zależy bardziej od ilości numerkow działek i ilości ha niz od ilości łódek wapna.

No tak jak więcej ha do wypełnienia to będzie pewnie drożej. U mnie tylko na parę hektarów się kwalifikowało reszta po 6 ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
3 minuty temu, Mariu napisał:

No tak jak więcej ha do wypełnienia to będzie pewnie drożej. U mnie tylko na parę hektarów się kwalifikowało reszta po 6 ph

U mnie około 10ha bedzie tak probnie pod wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
5 godzin temu, Zigi94 napisał:

bo wapno żeby działało musi być wymieszane z glebą. jak wysieje na orkę to część sama przejdzie wgłąb profilu z wodą a resztę wymiesza po żniwach. jak wysieje przed orką to wrzuci to pługiem w bruzdę

Przy uprawie pożniwnej też mieszasz wapno z gleba, mieszasz z resztkami pożniwnymi przyspieszając ich rozkład. Raz stosowaliśmy po orce i nigdy więcej skakania po skibach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Mam pytanie czy ktoś rozsiewał wapno takim lub podobnym rozrzutnikiem wapno sypkie? Zawsze pożyczałem od wujka rozsiewacz Piast, ale wiadomo dobry zwyczaj.... Rozrzutnik ma talerze ale brak zasuwy 

20211103_110608_HDR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
Tomek90 napisał:

Przy uprawie pożniwnej też mieszasz wapno z gleba, mieszasz z resztkami pożniwnymi przyspieszając ich rozkład. Raz stosowaliśmy po orce i nigdy więcej skakania po skibach.

dlatego wapno lub npk daje na ściernisko :) ale wybierając między stosowaniem wapna bezpośrednio przed lub po orce, wybrałbym to drugie rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie czy gleby organiczne torfy w oschr normalnie zbadaja za podstawowa cene czy to jakoś inaczej jest z torfami bo gdzieś mi sie obilo o uszy że moga nie przyjąć takiej gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 5.11.2021 o 17:52, Mariu napisał:

Zwrot za wapno przelali składane było w sierpniu 

ja w zeszły piątek złożyłem. System pokazuje że budżet na ten rok w 96% wykorzystany. to może też jeszcze sie załapie na ten rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Ważne że w tym roku złożony wniosek o zwrot. Miejmy nadzieję że się załapie, w tamtym roku kolega składał to dostał w marcu a teraz jakoś szybko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, Mariu napisał:

Ważne że w tym roku złożony wniosek o zwrot. Miejmy nadzieję że się załapie, w tamtym roku kolega składał to dostał w marcu a teraz jakoś szybko 

Czyli co jak złożę pod koniec grudnia wniosek o zwrot to z nowej kasy de minimis czy starej jeszcze mi wyślą jeśli bedzie? Bo dziś probki gleby oddałem do badanie to gdzieś myślę pierwszy tydzień grudnia powinny być i wniosek ogarnalbym do 15 grudnia przynajmniej tak mysle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Stosował ktoś wapniak rolniczy g? Jakie opinie chcę ruzsiac na zimę pod jęczmień jary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
1 godzinę temu, Michal014d napisał:

Czyli co jak złożę pod koniec grudnia wniosek o zwrot to z nowej kasy de minimis czy starej jeszcze mi wyślą jeśli bedzie? Bo dziś probki gleby oddałem do badanie to gdzieś myślę pierwszy tydzień grudnia powinny być i wniosek ogarnalbym do 15 grudnia przynajmniej tak mysle. 

Składaj jak najszybciej, nikt nie zagwarantuje z jakiej puli, bo nie tylko wapno jest z tego wypłacane.U mnie sporo ludzi dostało a są tacy co nie wapnuja wcale i nawet jak im pieniądze zwracają to i tego nie wezmą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 minutę temu, Mariu napisał:

Składaj jak najszybciej, nikt nie zagwarantuje z jakiej puli, bo nie tylko wapno jest z tego wypłacane.U mnie sporo ludzi dostało a są tacy co nie wapnuja wcale i nawet jak im pieniądze zwracają to i tego nie wezmą. 

Szybciej nie moge bo czekam na wyniki probek glebowych i wapno  dopiero bede w tym tygodniu zamawiać a bez tego nie zaczne składać wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj