wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pitraszek    494
4 godziny temu, Michal014d napisał:

 

To na tuzy użytki zielone też można brac te dofinansowanie? 

Na tuz bez problemu. Możesz w Odr zapytać, trochę piszą tych wnioskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
51 minut temu, Pitraszek napisał:

Na tuz bez problemu. Możesz w Odr zapytać, trochę piszą tych wnioskow

Czyli doradztwo tez pomaga wypelniac? Myslalem że oschr to robi... a co myslicie o kredzie 4t sypkiej na piaski 5-6 klasa ph ok4-4.5 czy lepiej na pierwszy strzał nordcalc lub morawica weglanowe 4-5t?

Edytowano przez Michal014d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Do oschr się wysyła. Wypełniają, płaciłem od 50 do 150 za wniosek. W zależności ile dzialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897
12 godzin temu, pawel885 napisał:

Wapń i magnez sumujesz , masz tragiczne pH , nawet nie myśl o wapnie magnezowym bo z 3.9 za dwa lata będziesz miał 4.1😃

 

12 godzin temu, pawel885 napisał:

Wapń i magnez sumujesz , masz tragiczne pH , nawet nie myśl o wapnie magnezowym bo z 3.9 za dwa lata będziesz miał 4.1😃

Praktykowałeś ? Zastanawiam się właśnie czy przy niskim ph dać morawice żeby szybciej podbić ph czy radkowit z magnezem 

Posiada ktoś kalkulator do obliczenia zwrotu? Nigdzie nie mogę znaleźć który by działał 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jeśli bardzo słabe ph to na pierwszy rzut radkowit bo lepiej działa w niższym pH. chociaż ja już z 5 lat tylko radkowit i nie planuje innego stosować.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

nie siałem tego premium,  zamówiłem 3 auta morawicy i jedno drobnego dolomitu z jaźwicy i mieszam 3 łyżki tego łyżka tego ;) ale znajomi po dolomicie sianym kilka lat temu płaczą że ph nadal kiepskie tylko magnez wysoki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Czy wapno defekacyjne z cukrowni można stosować przez caly rok (czy może mają tutaj zastosowanie jakieś debilne przepisy jak w przypadku obornika)? Chiałem po burakach parę ton rozsypać na podtrzymanie ph. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
19 minut temu, pawel885 napisał:

nie siałem tego premium,  zamówiłem 3 auta morawicy i jedno drobnego dolomitu z jaźwicy i mieszam 3 łyżki tego łyżka tego ;) ale znajomi po dolomicie sianym kilka lat temu płaczą że ph nadal kiepskie tylko magnez wysoki 

No na taki koktajl to aż prosił się premium. Ograniczyło by pylenie, a efek raczej super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

wziąłem dolomit tylko dla magnezu, a ten radkowit to pył chyba okropny właśnie i nie jest tani 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
bialy2005 napisał:

jeśli bardzo słabe ph to na pierwszy rzut radkowit bo lepiej działa w niższym pH. chociaż ja już z 5 lat tylko radkowit i nie planuje innego stosować.

Ale ten cały radkowit (premium czy nie premium), to nadal dolomit i nie ma takiej "siły" zobojętniania ph jak drobno mielony (premium) węglan 50 %, np. opolwiak premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tylko ile kosztuje radkowit premium a ile np. kujawit premium, opolwiak to nie wiem co to nigdy nie widziałem zapewne w moje rejony nie opłacalny. Ale najważniejsze czy to dolomit który też jest węglanem 😀 czy biala skala bez magnezu to najważniejsze aby było to jak najdrobniejsze i obstawiam że efekty beda podobne.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
7 godzin temu, pawel885 napisał:

nie siałem tego premium,  zamówiłem 3 auta morawicy i jedno drobnego dolomitu z jaźwicy i mieszam 3 łyżki tego łyżka tego ;) ale znajomi po dolomicie sianym kilka lat temu płaczą że ph nadal kiepskie tylko magnez wysoki 

Zamówiłeś te same wapna bo oba to węglany tylko jaźwica ma jakiś tam śladowy procent mg i kolor je różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Macie kontakt do kogoś kto obsługuje północ Polski i dystrybuuje sprawdzona kredę granulowaną w konkurencyjnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 godziny temu, sznajdik napisał:

Zamówiłeś te same wapna bo oba to węglany tylko jaźwica ma jakiś tam śladowy procent mg i kolor je różni

Jaźwica to dolomit taki różowy ale dosyć drobny , jest pył jest i kamyk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
MatiRol92 napisał:

dolomit zanim coś podziała to potrzebuje ze 4-5lat

 

albo i wiecej

 

Nie masz racji radkowit premium 3t po roku ph o 1 do góry potwierdzone badaniami kiedyś wrzucałem nawet fotki badań.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
10 godzin temu, pawel885 napisał:

wziąłem dolomit tylko dla magnezu, a ten radkowit to pył chyba okropny właśnie i nie jest tani 

Ja radkowit premium rozsiewam tak: najpierw czekam na spore opady deszczu. Pył sie sklei i jak juz dośc dobrze wyschnie rozsiewam na polu ( siewnik rcw na gumowej taśmie ) . Jest ok :) Rozsiewałem premium swieżo dostarczony, ale takie działanie tylko w nocy jak jest  mgla. Wtedy nie roznosi sie pył po wszystkich polach.
Mam znajomego co plandeke na stelarzu założył na tył RCW. i też ogranicza pylenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Gleby ciężkie, ph od 4,3 do 6, magnez niski i bardzo niski.

Mógłby ktoś polecić/wycenić coś z dowozem do 07-405?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
2 godziny temu, Marl napisał:

Ja radkowit premium rozsiewam tak: najpierw czekam na spore opady deszczu. Pył sie sklei i jak juz dośc dobrze wyschnie rozsiewam na polu ( siewnik rcw na gumowej taśmie ) . Jest ok :) Rozsiewałem premium swieżo dostarczony, ale takie działanie tylko w nocy jak jest  mgla. Wtedy nie roznosi sie pył po wszystkich polach.
Mam znajomego co plandeke na stelarzu założył na tył RCW. i też ogranicza pylenie. 

A jak niecały rok przeleży pod plandeką będzie ok do rozsiewania? :D  Praktykowałeś może taki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
9 minut temu, Roxer napisał:

A jak niecały rok przeleży pod plandeką będzie ok do rozsiewania? :D  Praktykowałeś może taki sposób?

Dołączam sie do pytania. Tyle że tak zachwalacie ten radkowit premium to juz nie wiem co lepiej na kwasy ph4 klasa gleby 5-6 radkowit premium czy zachwalany nordcalc standard bo juz zglupialem. I czym sie różni ten fast od standard od nordcalcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj