wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

roni9411    30

Panowie czy dolomit(Radkowie premium) będzie dobrze się rozsiewac rozrzutnikiem z talerzami? (4 pionowy adapter). Czy szukać czegoś z frakcja 1-2 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Czym różni sie radkowit od radkowit premium ? Tylko zmieleniem? Przez co lepiej działa i jest dlatego droższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
piotrp88 napisał:

Dnia 22.06.2021 o 07:47, Jano7711 napisał:

Węglanowe z kopalni Głuchowiec, jakieś opinie? Jak ze zmieleniem? Niby na papierze ma spoko parametry. Cena z dostawą do LPU niecałe 80zł

Właśnie dojechała wywrotka z Głuchowca, dużo drobniejsze od Morawicy.

Możesz wstawić zdjęcie tego wapna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorey    3

Im więcej czytam tym większy mętlik w głowie 😅 wybieram między Morawica a kujawitem, do tej pory na prowadzeniu Morawica, ale widzę sporo uwag co do zmielenia. A cena troszkę wyższa, czy te różnice pomiędzy wapnami są znikome? Pomijając zawartość CaO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
14 godzin temu, mraukot napisał:

Możesz wstawić zdjęcie tego wapna ?

Leży  kilka km od domu, może jutro tam będę.

We wniosku o dofinansowanie trzeba podać powierzchnię użytków rolnych. Wpisujecie tą z ewidencji gruntów czy z wniosku o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270

Dzięki za odpowiedzi. Czyli do suwałak jak z magnezem to ząbkowice. Mam jeszcze 1 pytanie. Czy jeśli w analizie z okręgowej stacji mam zalecaną dawkę ogółem CaO (CaO + MgO) to mogę kupić wapno bez magnezu np kredę lub węglan? Czy musi to być wapno magnezowe, bo inaczej nie dostanę zwrotu? Chciałbym kupić trochę magnezowego i trochę kredy aby był szybszy efekt. Te z magnezem to pewnie po 2 latach dopiero zacznie działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOMAR    1
1 godzinę temu, alandil napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Czyli do suwałak jak z magnezem to ząbkowice. Mam jeszcze 1 pytanie. Czy jeśli w analizie z okręgowej stacji mam zalecaną dawkę ogółem CaO (CaO + MgO) to mogę kupić wapno bez magnezu np kredę lub węglan? Czy musi to być wapno magnezowe, bo inaczej nie dostanę zwrotu? Chciałbym kupić trochę magnezowego i trochę kredy aby był szybszy efekt. Te z magnezem to pewnie po 2 latach dopiero zacznie działać...

Witam, Ząbkowice ok ale daleko. poszukaj w Świętokrzyskim. jak nie znajdziesz to pomogę.


Wapno węglanowe Morawica, Bukowa , magnezowe Jaźwica, Laskowa, Radkowice i tlenkowe Bukowa i Trzuskawica. tel. 507-751-542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270

Faktycznie, coś mi się pomieszało. W Świętokrzyskim to kujawit i radkowit widzę się przewijają tu na forum. Ponawiam jednak pytanie. Czy jeśli w analizie z okręgowej stacji mam zalecaną dawkę ogółem CaO (CaO + MgO) to mogę kupić wapno bez magnezu? kupiłbym połowę radkowit i połowę kujawit. Czy dostanę zwrot na całość czy musi być z magnezem tylko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kujawit jest z Kujaw, Dokładnie Barcin obok Inowrocławia. :D

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
4 godziny temu, alandil napisał:

Faktycznie, coś mi się pomieszało. W Świętokrzyskim to kujawit i radkowit widzę się przewijają tu na forum. Ponawiam jednak pytanie. Czy jeśli w analizie z okręgowej stacji mam zalecaną dawkę ogółem CaO (CaO + MgO) to mogę kupić wapno bez magnezu? kupiłbym połowę radkowit i połowę kujawit. Czy dostanę zwrot na całość czy musi być z magnezem tylko? 

Możesz i bez magnezu. U mnie kasa na koncie, złożone koniec marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
alandil napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Czyli do suwałak jak z magnezem to ząbkowice. Mam jeszcze 1 pytanie. Czy jeśli w analizie z okręgowej stacji mam zalecaną dawkę ogółem CaO (CaO + MgO) to mogę kupić wapno bez magnezu np kredę lub węglan? Czy musi to być wapno magnezowe, bo inaczej nie dostanę zwrotu? Chciałbym kupić trochę magnezowego i trochę kredy aby był szybszy efekt. Te z magnezem to pewnie po 2 latach dopiero zacznie działać...

Wożę w okolice Suwałk odezwij się na pw lub tel 602 888 262


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksy    5

Gdzie wysłać próbki aby zbadali pH w woj łódzkim (okolice Łowicza) wcześniej było to w ODR Bratoszewice a teraz ktoś mi powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorman93    3

A czy mógłby ktoś polecić jakieś sprawdzone źródło wapna w zachodniopomorskim(okolice Kołobrzegu)?

Potrzebuję około 60 ton (30t czystego składnika)

Edytowano przez motorman93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Z Darłowa może,tam jutubery brali w tym roku.

Agrotrade sobie sprawdź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31
Dnia 2.07.2021 o 13:26, piotrp88 napisał:

Leży  kilka km od domu, może jutro tam będę.

We wniosku o dofinansowanie trzeba podać powierzchnię użytków rolnych. Wpisujecie tą z ewidencji gruntów czy z wniosku o dopłaty?

Wpisywałem tą z dopłat.

Edytowano przez bbb131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
Dnia 6.07.2021 o 13:08, Maksy napisał:

Gdzie wysłać próbki aby zbadali pH w woj łódzkim (okolice Łowicza) wcześniej było to w ODR Bratoszewice a teraz ktoś mi powie?

Ja też jestem z łódzkiego i wysłałem do Opola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy ktoś z was stosował to wapno? Może polecić? https://www.olx.pl/d/oferta/kreda-nawozowa-odmiana-06a-wapno-nawozowe-cao-54-caco3-98-CID757-IDAV7vm.html


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 5.07.2021 o 09:28, bialy2005 napisał:

Wożę w okolice Suwałk odezwij się na pw lub tel 602 888 262

A mnie zbyłeś jak zapytałem o wycenę.... Chociaż od Ciebie to po drodze do Suwałk jestem. Czyżby zastój w biznesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kiedy ? Od roku jak coś się trafią to wożę tam bo mam powroty, bez tego nie ma sensu. Na wapno kolejka na 2-3 tygodnie juz😀


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to dobrze że już wziąłem 👍 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
44 minuty temu, bialy2005 napisał:

Kiedy ? Od roku jak coś się trafią to wożę tam bo mam powroty, bez tego nie ma sensu. Na wapno kolejka na 2-3 tygodnie juz😀

Do Hrubieszowa wozisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

podeślij adres na pw to skalkuluje zobaczysz


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj