wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Kujawit premium jest pylisty w bigbagach 1 tonowych, napisz na priv to podeśle Ci info


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Węglanowe z kopalni Głuchowiec, jakieś opinie? Jak ze zmieleniem? Niby na papierze ma spoko parametry. Cena z dostawą do LPU niecałe 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
9 godzin temu, Mc3 napisał:

Witam, jakie macie opinie na temat wapna Radkowit? 

za***isty 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3586

u mnie w zeszłym roku było to po 360zł/t w BB granula fajna jak w saletrze no i efekt przyzwoity bo to w końcu kreda, jeśli nie możesz wziąść wanny wapna to to będzie dobrym wyjściem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
z wapnem sypkim to u mnie kiepsko bo raz że mi potrzebne na lekko ponad 1 ha a dwa to że nie miał bym czym go rozsiać. ile można tego bezpiecznie dać jednorazowo na 1 ha? na opakowaniu pisze że nawet ponad 1 t/ha ale gdzieś słyszałem że bezpiecznie to 500kg bo jak będzie susza to może przypalić. prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
21 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Kujawit premium jest pylisty w bigbagach 1 tonowych, napisz na priv to podeśle Ci info

O szukałem właśnie czy jest możliwość kupić pyliste w big bagach, ciekawa alternatywa jak ktoś ma wąskie wjazdy na pola, a tak szybko bezproblemowo bokiem można rozładować i to w kilku miejscach nie musi być w jednym. Jaki jest stosunek ceny do sypkiego transportowanego wanną ? Pi razy drzwi nie musi być konkretna cena tak z ciekawości pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty już 10 razy u mnie wapno zamawiałeś jeszcze mi danych nie wysłałeś :P do Ciebie około 240 zł/t netto


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

3 razy pytałem. Liczyłem.  I 3 razy zboże 😆 pamiętam że kiedyś znajomy zamawiał pyliste w bagsach i taka ciekawość mnie ogarnęła jaką jest różnica w cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mniej tego sprzedaje, już jak ktoś zamawia kujawit premium zna ten produkt, a tak to najchętniej brany jest kujawit standard


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siarczanem wapnia handluje ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
6 godzin temu, superfarmer02 napisał:

z wapnem sypkim to u mnie kiepsko bo raz że mi potrzebne na lekko ponad 1 ha a dwa to że nie miał bym czym go rozsiać. ile można tego bezpiecznie dać jednorazowo na 1 ha? na opakowaniu pisze że nawet ponad 1 t/ha ale gdzieś słyszałem że bezpiecznie to 500kg bo jak będzie susza to może przypalić. prawda to?

dlaczego ma przypalić, przecież to dokładnie to samo wapno co sypkie i powinieneś tego tyle samo rzucić na regulację odczynu, te śmieszne ilości to na bieżące potrzeby


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
6 godzin temu, tomastm napisał:

Stosowal ktoś z Was wapno z Działoszyna,jakie efekty??

Ale jakie sypkie czy granulowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Panowie wapno węglanowe jakiego producenta polecacie pomijajac juz aspekt cenowy, mam do wyboru Morawice  -95zł, Nordkalk-116zł, Kujawit-94zł. Które z nich jest najlepiej zmielone? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
Przed chwilą, ansu napisał:

Wapno magnezowe, jest obecnie coś sensownego?

"radkowit premium " bardzo dobry towar

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
1 godzinę temu, Mario81 napisał:

Panowie wapno węglanowe jakiego producenta polecacie pomijajac juz aspekt cenowy, mam do wyboru Morawice  -95zł, Nordkalk-116zł, Kujawit-94zł. Które z nich jest najlepiej zmielone? 

Pdobno ten nordkalk jest dobry miałem okazję rozsiewać usługowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie bardzo nie pylił całkiem fajnie szło do momentu jak brało się mokre ze spodu chociaż to był chyba październik to i naciągnęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

A ja mam pytanie o kredę pylistą bo szukam na Podkarpacie w BB co polecacie ? Mam rozsiewacz żmijkowy i chce profilaktycznie sobie jechać po 800-1000kg na ha

I proszę rozjaśnijcie mi bo trochę się zakręciłem czy kreda to odmiana 06 ? bo pojawiają się oferty na kredę ale w specyfikacji jest odmiana 04 czy to jest pseudo kreda tylko dobrze zmielony węglan i np ten sam zmielony i zgranulowany węglan jest sprzedawany pod nazwą kreda? Bo zawsze myślałem że to inne pod względem twardości i ery z jakiej pochodzą skały

Kiedyś kupowałem z Polcalcu kredę pylistą i niby był to pył z kredy technicznej (faktycznie był biały jak by kredę piszącą zmielił na młynku do kawy) ale produkt nie jest już dostępny  a jak ostatnio sprawdzałem na stronie to z Polcalcu znalazłem  np Kredę granulowaną ale w specyfikacji jest to odmiana 04 więc zgłupiałem czy to kreda czy dobrze zmielony węglan jak z Sobkowa k Wierzbicy który też sprzedają jako niby kreda ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj