wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Tomek90    2260
Napisano (edytowany)
49 minut temu, danielhaker napisał:

To się zgadza. Ja do Kornicy mam z 30km więc kreda najtaniej wychodzi

Wychodzi podobnie bo jest droższa przecież od kieleckich wapn. Ja mam 90km

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Ja taki pożyczałem to fajnie się tym sieje budowlane, napęd na wałek, opuszcza się nisko tuż nad ziemią i wiatr nic nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

A wiesz czy ktoś ma taki do sprzedania? Ewentualnie dokładna nazwa żeby szukać za granicą

A wiesz czy ktoś ma taki do sprzedania? Ewentualnie dokładna nazwa żeby szukać za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Zorientuje się bo znajomy mówił że jest jeden facet u nas co to sprowadza te rozsiewacze, znajomemu za 1400 przywiózł.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
15 godzin temu, Agrest napisał:

Jakiś obszarnik wziął pole.

Ale to guzik nie wapno. Sklejone 4cm bryły. Weź jedź autem jak taki sieje...

U mnie obszarnik tez tak wapnował pole, wapno leżało już jakiś czas na hałdzie. Nasypał do rozrzutnika Annaburger i w pole. Leciały tez takie grudki. Po sąsiedzku było ogrodzenie z cegły klinkierowej. Uszkodził je, w cegłach było pełno odprysków... Własciciel płotu się wkurzył i w  końcu przyjechała policja i prawie 2 godziny trwała interwencja... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
3 godziny temu, kellyq napisał:

Zorientuje się bo znajomy mówił że jest jeden facet u nas co to sprowadza te rozsiewacze, znajomemu za 1400 przywiózł.

Byłbym bardzo wdzięczny jakbyś dał jakieś namiary, jaka lokalizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Chce kupić wapno Radkowit bo mam niską zawartość magnezu. Czy ktoś z Was stosował, jakieś opnie? z góry dziękuje i pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Wniosek o dopłatę do wapna można składać na ziemię która jest spisana umową dzierżawy dziesięcio letnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Na przysłowiową gębę też, tylko ty składasz na tą działkę w arimr wniosek o dopłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dokładnie, tylko doplaty się liczą. Jeśli właściciel bierze doplaty to fige zobaczysz a nie zwrot za wapno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
Dnia 2.05.2021 o 17:22, Rafi1979 napisał:

Chce kupić wapno Radkowit bo mam niską zawartość magnezu. Czy ktoś z Was stosował, jakieś opnie? z góry dziękuje i pozdrawiam 

Przejrzyj 20 stron wstecz, a wszystkiego się dowiesz.  Lub wpisz w wyszukiwarkę radkowit - zdjęcia i tam też warto poczytać. Ogólnie wszyscy polecają, dobrze zmielone i dość szybko podnosi poziom magnezu.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, KlimekPL napisał:

Dokładnie, tylko doplaty się liczą. Jeśli właściciel bierze doplaty to fige zobaczysz a nie zwrot za wapno. 

A jeśli ja jestem właścicielem a o dopłatę składa mój syn? Na jedną dzialkie składa bo się tam buduje i będzie jego a ja złożyłem na nią o wapno. W odr powiedzieli że przejdzie.  Znalazłem taki artykuł https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wapnowanie-czy-dla-dzialek-dzierzawionych,87338.html

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie jakie wapno polecacie do podniesienia pH i magnezu obecne pH 5.3 - 5.7 

I u kogo najtamiej zamowic z dowozem ? 

Jeszcze jedno jak kupie wapno to na fakturze bede mial ogolnie wapno i kwote np 2500zl czy wapno np 1600 transport 900 ? Chodzi mi do zwrot na ten wniosek wapnowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Ci co sprzedają wiedzą jak trzeba pisać. Robią że wszystko za wapno, wtedy masz zwrot całości. Ja brałem od Damian rolnik skup. Wozi też radkowit z magnezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, Pitraszek napisał:

Ci co sprzedają wiedzą jak trzeba pisać. Robią że wszystko za wapno, wtedy masz zwrot całości. Ja brałem od Damian rolnik skup. Wozi też radkowit z magnezem

No wlasnie mi chodzi zeby byl zwrot za calosc 

Brales dofinansowanie na to wapnowanie ? 

Jak cos napisz mi namiary do tego Damiana na priv i skad jestes i jakie wapno brales 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
4 godziny temu, damianos95 napisał:

Panowie jakie wapno polecacie do podniesienia pH i magnezu obecne pH 5.3 - 5.7 

I u kogo najtamiej zamowic z dowozem ? 

Jeszcze jedno jak kupie wapno to na fakturze bede mial ogolnie wapno i kwote np 2500zl czy wapno np 1600 transport 900 ? Chodzi mi do zwrot na ten wniosek wapnowanie 

według mnie tylko radkowir premium i nie wiem czy kiedyś dobrze zrozumiałem ale ktoś tu na forum pisał, że magnez też ma właściwości odkwaszające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

magnez ma lepsze , mnożnik na magnez chyba 1,4  gdzie samo wapno 1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

 

Dnia 4.05.2021 o 20:23, bonus25 napisał:

Jakie wapno polecicie luzem? I jakie działa najszybciej?

Ja zimą dałem OMYA Agrocarb i jestem zadowolony z efektu. Zrobiłem badania na własną rękę i ma bardzo dobre właściwości odkwaszające, ale to nie jest węglan wapnia bo jego reaktywność wynosi 130% więc bardziej tlenek wapnia, czyli na gleby lekkie nie bardzo. U mnie PH z 4,6 zrobiło mi na 6,3. Wyniki badania z minionego tygodnia po 4 miesiącach od zastosowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj