wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

już


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17
Dnia 9.11.2020 o 19:50, andrzej612b napisał:

Rozsiewał ktoś wapno rozsiewaczem rnp 1 , jak to się sprawuje . Wiem że mała ładowność ale pola mam blisko domu to by to ogarnął , jakieś opinie o tym sprzęcie bo mam taki na oku .

 

 

 

Sam nie siałem takim, ale kuzyn posiada, ładowałem mu koparko ładowarką wapno na taki rozsiewacz, mimo jednego talerza dosyć równo rozsiewa i to na obie strony, napęd taśmy z koła, mi się podobało bo nie trzeba utrzymywać równej prędkości w trakcie siewu, działa podobnie jak KOS, napęd talerza i siłownika który załącza napęd odbywa się z jednego węża, wiec wygonie, idealny pod c360.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriangeo    17
45 minut temu, andrzej612b napisał:

Rozumiem że by załączyć napęd trzeba się zatrzymać a jak jest z rozłączaniem napędu ? 

Aby rozsiewacz pracował tj: ciąga taśma i obracał się talerz trzeba mieć ciągły przepływ oleju, wyłączając przepływ oleju sprężyna odciąga wałek przy kole i taśma się zatrzymuje.

Raczej nieuda się włączyć go w trakcie jazdy, znaczy pewnie się da ale to nie jest dobre rozwiązanie mogą się posypać tryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Czy ktoś teraz nie dawno dostał zwrot za wapno ? Jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na pieniądze od momentu złożenia wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28
1 godzinę temu, PawelS napisał:

Czy ktoś teraz nie dawno dostał zwrot za wapno ? Jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na pieniądze od momentu złożenia wniosku ?

ja mam zatwierdzony wniosek i tak jak pisze wojtunio nie ma ani grosza dopiero w  nowym roku  rzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282
13 godzin temu, aderus napisał:

ja mam zatwierdzony wniosek i tak jak pisze wojtunio nie ma ani grosza dopiero w  nowym roku  rzuca

Wniosek wysłałem ponad miesiąc temu i nic nie dostałem żadnego zatwierdzenia. A więc pozostaje tylko czekać będą pieniądze w następnym roku to dadzą nie to nie, czy coś jeszcze będzie trzeba do nich wysyłać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Na taki rzepak i pszenicę w fazie szpilki/wschodów można dać wapno granulowane 450kg na ha?

20201110_104955.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680
Dnia 20.11.2020 o 11:25, darek154 napisał:

Radkowit Premium bez problemu rozsieję rcw 3 na taśmie?

Rozsiejesz bez problemu pod warunkiem, że wiatru nie będzie. Inaczej zwapnujesz sobie i po części sąsiadowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jeszcze kwrstia wilgotnosci premium ktora zalezy od wilgotnosci otoczenia podczas produkcji. jakies 2 tygodnie temu bylo na tyle wilgotne ze nie chcialo isc żmijkami i musialem zalozyc talerze i bardzo fajnie sie siali bez wielkiego pylenia, ale jak zaladowalem jakies resztki ze zniw suchutkiego jak popiół to swiata nie bylo widac😀


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Mi ostatnio przywozili premium to gość za wcześniej zwinął plandekę i trzeba było kawałem jeszcze  podjechać do miejsca rozładunku , to jak jechał to nad nim jeden wielki tuman... 

Teraz zaczęło wiać ostatnie dni, trzeba wyczekiwać..

A jaka idealna pogoda do rozsiewania premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 18.11.2020 o 18:20, aderus napisał:

ja mam zatwierdzony wniosek i tak jak pisze wojtunio nie ma ani grosza dopiero w  nowym roku  rzuca

a skad wiesz ze masz zatwierdzony wniosek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj