wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Azor07    765
52 minuty temu, szwagier24 napisał:

jak radkowit rozsiewa się po deszczach lub dłuższym składowaniu? tzn czym go nakrywacie.

Ja mam radkowit standard dwa auta  po deszczu rozsiałem nie było problemu ,a nawet lepiej się rozsiewało bo tyle nie pyliło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Panowie, jak to jest z tym programem wapnowania gleb. Mieszczę  się w przedziale do 25 ha więc na tonę CaO przysługuje mi 300 zł. na wapno 50 % wydam np 25ton x 100 zł = 2500zł za auto. 50% x 25 ton - 12,5 tony czystego CAO. 12,5 x 300 =3750 zł. To znaczy że zostanie mi jeszcze z tego 1250 zł na samochodzie wapna? Czy zwrot jest tylko do wysokości poniesionych nakładów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
masa24 napisał:

radkowit premium po dluzszym lezeniu na dworzu i deszczu nie rozsieje sie rcw. Chyba ze postawisz czlowieka z lopata ktory bedzie stukal

jesli wywalisz te drabinki to idzie wszystko nawer kiedys doslownie bloto po zimie rozsiewalem, ale wlasnie popedniego rcw mialem bez drabinki w srodku i szlo wszytko bez dotykania lopata.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
11 minut temu, kamil18fmr napisał:

Panowie, jak to jest z tym programem wapnowania gleb. Mieszczę  się w przedziale do 25 ha więc na tonę CaO przysługuje mi 300 zł. na wapno 50 % wydam np 25ton x 100 zł = 2500zł za auto. 50% x 25 ton - 12,5 tony czystego CAO. 12,5 x 300 =3750 zł. To znaczy że zostanie mi jeszcze z tego 1250 zł na samochodzie wapna? Czy zwrot jest tylko do wysokości poniesionych nakładów?

Tylko do wysokości poniesionych środków. Przecież jest to wyjaśnione na stronie nfosigw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
1 godzinę temu, bialy2005 napisał:

jesli wywalisz te drabinki to idzie wszystko nawer kiedys doslownie bloto po zimie rozsiewalem, ale wlasnie popedniego rcw mialem bez drabinki w srodku i szlo wszytko bez dotykania lopata.

czyli jedyne rozwiązanie to kupić suche i zaraz rozsiać, problem z tym jak piszecie że w sezonie ciężko dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

A najlepiej rozsiewać na nierownym polu, wtedy od wibracji i wstrząsów wapno samo caly czas spada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

A co do wyników analizy gleby to wiecie może w jaki sposób OSCHR ustala kategorię agronomiczną gleby? Pytam, bo ostatnio miałem wpisane na działce "średnia", a teraz po dwóch latach "lekka" :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Przecie kategorie należy samemu podawac

serio? to czemu ja taki głupi i podaję do dopłat wapnowania średnią zamiast cięzkiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Podajesz sam, ale pracownik stacji jeśli stwierdzi że to nie jest ciężka, to sam zmieni na taką, jak a według niego jest

Dnia 28.09.2020 o 11:54, szwagier24 napisał:

jak radkowit rozsiewa się po deszczach lub dłuższym składowaniu? tzn czym go nakrywacie.

Rozsiewałem przed niedzielą radkowit standard który leżał na kupce pod chmurką od jesieni '19 i na luzie się rozsiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
Dnia 29.09.2020 o 16:31, Lukarso napisał:

A co do wyników analizy gleby to wiecie może w jaki sposób OSCHR ustala kategorię agronomiczną gleby? Pytam, bo ostatnio miałem wpisane na działce "średnia", a teraz po dwóch latach "lekka" :d

Metoda ekspercka.

Pracownik ręką maca i ocenia kategorię.

Przynajmniej tak było kilka lat temu, nie wiem czy się coś mogło zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja sam bym chcial poznac metodę oceny gleby bo nie mam pewnosci czy mam gleby lekkie czy bardzo lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

u mnie po ostatnich deszczach z radkowitu zrobila sie pulpa ale ładnie juz obsycha


ze standardu mic takiego sienie robilo bylo caly czas sypkie choć mokre


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRMATUSIK    1

Wapno tlenkowe granulowane powinno sie całe rozspuscic w wodzie ?
Czy cos zostanie ?
Powinna sie podniesc temperatura wody?
 

Edytowano przez GRMATUSIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Dnia 29.09.2020 o 16:31, Lukarso napisał:

A co do wyników analizy gleby to wiecie może w jaki sposób OSCHR ustala kategorię agronomiczną gleby? 

No ,na wagę wrzucają.😀 i sprawdzają czy lekka a może ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, GRMATUSIK napisał:

Wapno tlenkowe granulowane powinno sie całe rozspuscic w wodzie ?
Czy cos zostanie ?
Powinna sie podniesc temperatura wody?
 

Ja wkładałem do słoika i zalałem wodą to zrobił się osad na dole, rozpuściło się. 0 granuli. I słoik chciało rozwalić... aż się przewrócił a o dotknięciu nie było mowy bo bym się poparzył  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, GRMATUSIK napisał:

A skad brałes jesli mozna wiedziec ?

Dobromir. Zadzwoniłem do firmy, podałem kod pocztowy i mi powiedzieli gdzie jest najbliżej, dali numer. I zamówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 30.09.2020 o 23:27, Mecha napisał:

Stosuje ktoś czarną krede granulowana?

Jaki producent tego, bo to chyba jakiś import 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 godzinę temu, Samsung123321 napisał:

Dobromir. Zadzwoniłem do firmy, podałem kod pocztowy i mi powiedzieli gdzie jest najbliżej, dali numer. I zamówiłem

Jaki koszt bb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, stempos1980 napisał:

Jaki koszt bb?

580 brutto tona. BB 600 kg. Tyle płaciłem. Ale różnie. Bo wiem ze są miejsca gdzie 630 liczy brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy cena 80zł za tonę kredy węglanowej (mąka) odmiana 04 to dobra cena? Ile takiej kredy stosuje się do podniesienia pH gleby 5.5 gleba średnia?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak długo sie czeka na odpowiedz po złożeniu wniosku o dotacje na wapnowanie bo z ponad 2 tygodnie temu wysłałem i narazie cisza , dostane jakas decyzje czy cos czy jak to dokladnie wyglada ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj