wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

GRZES1545    8978
15 godzin temu, Davidmix napisał:

Witam czy po wapnowaniu pola można siać poplon gorczyce białą??

Śmiało, ja sialem w mieszance tę gorczyce z facelia rzodkiewka rosła super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
Dnia 1.06.2020 o 21:43, szczypka napisał:

na fakturze lub/i na atescie powinna być opisana frakcja (grubosć) lub oznaczenie   wapno z siewierza ma frakcje 0-2mm a to co masz ma zdecydowanie grubszą frakcje zgłoś problem do sprzedawcy niech przyjedzie przedstawiciel kopalni i albo niech sobie to zabiorą i przywiozą dobry towar albo niech oddadzą kase  

Miałeś rację. Porobiłem zdjęcia i zareklamowałem. Niestety uznali tylko w 20% grubszą granulację, i tyle kasy zwrócili, ale dobre i to. Przyczyną była awaria sit. Dzięki za czujność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Które wapno węglanowe byłoby lepsze ?, Jaźwica czy Laskowa ?, czy może posiać bez magnezu morawicę lub Stojewsko ?. Chcę dość szybko odkwasić , magnez niski ( dorzucić kizeryt w razie co ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

radkowit😀

  • Like 2

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kwestia ilosc skala ta sama chodzi o rozdrobnienie. ja toszacuje tak ze 3t premium to 5-6 standardu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

orientuje się ktoś ile teraz może kosztować morawica z odległością 200 km do kopalni?

u mnie dolomit z Siewierza fajnie podbił mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
4 godziny temu, KlimekPL napisał:

A czemu granulat?

Bo sypkie mam a granulat pójdzie pogłównie.

będę zostawiał słomę na polu, pole będę wapnował, chce je nawiezc npk oraz zaorac polną drogę obok. W jakiej kolejności to zrobić, aby słoma była w całym profilu glebowym, a z nią wapno no i oczywiście npk. Napewno będę stosował azot i raczej w postaci rsm z herbicydem doglebowym albo później. Jeszcze później chce rozsiac wapno atrigran pogłównie łącząc to ze zwalczaniem ślimaka. 

Na deser do tego wszystkiego dochodzi 25ar po ziemniakach kopanych we wrześniu, które również trzeba tak samo potraktować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
33 minuty temu, Mecha napisał:

Bo sypkie mam a granulat pójdzie pogłównie.

będę zostawiał słomę na polu, pole będę wapnował, chce je nawiezc npk oraz zaorac polną drogę obok. W jakiej kolejności to zrobić, aby słoma była w całym profilu glebowym, a z nią wapno no i oczywiście npk. Napewno będę stosował azot i raczej w postaci rsm z herbicydem doglebowym albo później. Jeszcze później chce rozsiac wapno atrigran pogłównie łącząc to ze zwalczaniem ślimaka. 

Na deser do tego wszystkiego dochodzi 25ar po ziemniakach kopanych we wrześniu, które również trzeba tak samo potraktować...

Wapno na sciernisko, npk przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
damian12345 napisał:

orientuje się ktoś ile teraz może kosztować morawica z odległością 200 km do kopalni?

u mnie dolomit z Siewierza fajnie podbił mg

A czemu akurat z Morawicy ?? ja biorę z Górażdży, bo najniższy koszt transportu. Wziąłem parę lat temu z Morawicy i powiedziałem dość.. nie będę bogacił transportowców. Koszt transportu to często równowartość towaru, a mnie potrzebne jest wapno, nie volvo na polu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Śmieszny jesteś. To że najniższy koszt transportu nie znaczy że jesteś wygrany bo wapno wapnie nie równe 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12378
2 godziny temu, danielhaker napisał:

Czy mogę złożyć 2 wnioski o zwrot do wapna z jednej faktury? Np. 50% wykorzystam teraz, a drugie 50% w kolejnym

Przy zwrocie akcyzy za paliwo można złożyc jedną fakturę do 2 wniosków w 2 gminach

Co ty byś chciał 2zl do litra on?  Za dobrze by tak było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Tomek90 napisał:

Śmieszny jesteś. To że najniższy koszt transportu nie znaczy że jesteś wygrany bo wapno wapnie nie równe 😆

Zaczynasz być wkurwiający z tymi swoimi pseudo mądrościami.. Mowa o towarze o zbliżonych parametrach i jakości, więc nikt zdrowo i logicznie myślący, nie płaci za transport 200 km. jeśli jest możliwość dostarczenia ładunku z 50 km !!! klaar ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
mraukot napisał:

damian12345 napisał:

orientuje się ktoś ile teraz może kosztować morawica z odległością 200 km do kopalni?

u mnie dolomit z Siewierza fajnie podbił mg

A czemu akurat z Morawicy ?? ja biorę z Górażdży, bo najniższy koszt transportu. Wziąłem parę lat temu z Morawicy i powiedziałem dość.. nie będę bogacił transportowców. Koszt transportu to często równowartość towaru, a mnie potrzebne jest wapno, nie volvo na polu 😉

będzie brane na dofinansowanie to jeden kit czy będzie kosztowało 50zł czy 100zł/t. Morawica ma większą reaktywność. A ile Cie kosztował ten lhoist z Górażdży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką większą reaktywność ?! takie samo gówno to jak i tamto ! wszystko zależy od stopnia zmielenia, a na ten przykład morawicki węglan miał wtedy frakcję poniżej 0.5 mm w ilości ok. 54%, natomiast ten z Lhoista ok. 65%. Gołym okiem było widać że lepiej zmielone.. Oczywiście różnica jest w kolorze, bo opolskie węglany mają barwę żółtawą. Apropo's ceny, to w 2018 r. płaciłem 58 zł/t netto, zamawiane w Techmot Opole. Odnośnie Morawicy, to przecież w pobliżu są jeszcze takie zakłady jak Trzuskawica, Celiny, Bukowa, Drugnia Rządowa... Co tak wszyscy upierdolili sobie tą jedną Morawicę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Morion napisał:

Miałeś rację. Porobiłem zdjęcia i zareklamowałem. Niestety uznali tylko w 20% grubszą granulację, i tyle kasy zwrócili, ale dobre i to. Przyczyną była awaria sit. Dzięki za czujność :)

dobre i to  jak to rozsiejesz zawsze coś podziała 

@bialy2005 do kiedy jest dostępny radkowit premium  czy cały rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak premium jest caly rok tylko w sezonie problem z dostepnoscia. Poza sezonem mialem tego ile chciałem teraz juz sie trzeba prosic i zamawiac z duzym wyprzedzeniem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jak dobrze się wszystko ułoży to koniec września/październik albo luty się odezwę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
9 godzin temu, damian12345 napisał:

orientuje się ktoś ile teraz może kosztować morawica z odległością 200 km do kopalni?

u mnie dolomit z Siewierza fajnie podbił mg

W granicach 76zł. netto. Czas oczekiwania do 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
20 godzin temu, mraukot napisał:

A czemu akurat z Morawicy ?? ja biorę z Górażdży, bo najniższy koszt transportu. Wziąłem parę lat temu z Morawicy i powiedziałem dość.. nie będę bogacił transportowców. Koszt transportu to często równowartość towaru, a mnie potrzebne jest wapno, nie volvo na polu 😉

Generalnie wapna węglanowe i dolomitowe u większości producentów są dość podobnie rozdrobnione. Działanie też jest bardzo zbliżone i co najważniejsze, ceny u producentów też są podobne. O cenie wapna u rolnika decyduje najczęściej odległość od kopalni.

Dlatego zgadzam się, że trzeba kupować te najtańsze czyli od najbliższego producenta.

Jak jesteś z lubelskiego to np Morawica, jak z opolskiego to np Górażdze a jak mieszkasz tak na północ od autostrady A2 to pewnie najtaniej wyjdzie Kujawit.

21 godzin temu, damian12345 napisał:

orientuje się ktoś ile teraz może kosztować morawica z odległością 200 km do kopalni?

u mnie dolomit z Siewierza fajnie podbił mg

Krąży mit, że "dolomit nie działa". Bzdura.

Tu jak widać kolejny zadowolony głos, że dolomit dobrze działa. I to Siewierz a więc wcale nie jakiś super dobrze rozdrobniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj