wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Mecha    110

Jak to zrobić po zbiorze pszenicy przed siewem rzepaku + siew npk. Mam zamiar dać kredę granulowana 500kg pogłównie 

received_1082615885442683.jpeg

20200702_101211.jpg

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

przy zakwaszeniu rzędu 4ph max jednorazowo to 5t czystego składnika, przynajmniej tak doradca mówił ja sypałem max 2,5t

5  ton czystego  to wychodzi   około   10 ton  wapna   -dużo się wydaje.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Można i 10 ton ale najlepiej podzielić to na dwie dawki np. połowę przed orką a później na nią resztę i przejechać lekka uprawą- dzięki temu będziesz miał wapno w całym profilu ornym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Nie wolno dawać więcej jak 2,5 maks 3 t w czystym składniku - raz przewapnowanie a dwa duże straty przez wymywanie. Niestety odchwaszczanie to proces na lata .


Dostawał ktoś może ostatnio przelew? Bo niby na stronie mam decyzję wydana, limit de minimis jeszcze jest a tu ani papierowej decyzji ani pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 30.06.2020 o 10:14, Mecha napisał:

 

 

Dziś przyjechały 2 patelnie radkowit standard po 87 zł z VAT. Do kopalni 300 km. Ładny suchy towar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
4 godziny temu, k0b napisał:

Nie wolno dawać więcej jak 2,5 maks 3 t w czystym składniku - raz przewapnowanie a dwa duże straty przez wymywanie. Niestety odchwaszczanie to proces na lata .

 

Dostawał ktoś może ostatnio przelew? Bo niby na stronie mam decyzję wydana, limit de minimis jeszcze jest a tu ani papierowej decyzji ani pieniedzy

Jak ja widnialem  na tej stronie ze otrzymałem, to minął miesiąc najpierw kasa potem decyzja, przedawkowanie wapna węglanowego czy dolomitu napewno nie nastąpi przy 3t czystego składnika. Ale też jestem za tym mniejsze, częstsze dawki i efekt jest

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
8 godzin temu, Bartek72511 napisał:

gdzie zamawiałeś?

+48570373670

Dostawa bardzo w poniedziałek zamówione a w środę i w czwartek już miałem towar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

W tym tygodniu przyjechały dwa składy radkowitu standard po 78zł brutto, około 250km od kopalni

@WOJTUNIO Po podanym przez Ciebie numerze telefonu widzę że w tym samym miejscu zamawialiśmy, u mnie też w pare dni od zamówienia wapno dojechało

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

A czym się różni premium? Frakcją? Po ile premium jest? I czy te 78 brutto to już z dowozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Z tego co kojarzę to frakcją właśnie. Nie wiem, nie pytałem o premium. Tak, cena z transportem oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Premium to pył jak cement a standard mielona skala 0-2mm. premium jest drozsze o okolo 30 brutto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
30 minut temu, Karol0134 napisał:

@Karol06 a jak u niego z płatnością za wapno gotówka przy odbiorze czy przelew??, brałeś Radkowit na dofinansowanie ??

Chcieli gotówką przy odbiorze. Nie, po prostu kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, Karol06 napisał:

Chcieli gotówką przy odbiorze. Nie, po prostu kupiłem

Ja też gotówką. Ale fakturę wystawia pod dofinansowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
k0b napisał:

Nie wolno dawać więcej jak 2,5 maks 3 t w czystym składniku - raz przewapnowanie a dwa duże straty przez wymywanie. Niestety odchwaszczanie to proces na lata .


Dostawał ktoś może ostatnio przelew? Bo niby na stronie mam decyzję wydana, limit de minimis jeszcze jest a tu ani papierowej decyzji ani pieniedzy

dofinansowanie to nie idzie z limitu de minimis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

I jakie macie opinie o zwykłym radkowicie?

Z tym że radkowit jest dolomitem...

Jakie wapno polecacie na górnym Śląsku szybko działające czyt. Raczej nie dolomit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólnie dolomit to nie na odkwaszania a bardziej na utrzymanie stałego poziomu ph przez coroczne mimowolne zakwaszanie gleby tak mówi szkoła ...na odkwaszania najtańsze to węglanu wapnia a najlepsze to kredy i tlenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Dlaczego tak często polecany tu jest radkowit premium jak to dolomit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Bo kolego to jest jak mąka więc żadne grudki czy kamyczki nie muszą się rozpuścić aby zadziałały. Poza tym chyba tu na forum czytałem, że magnez też ma właściwości odkwaszające. Ja w tamtym roku wziąłem premium i jeśli będę zamawiał to  znowu premium. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

W okolicy gruntcal 85zł brutto bez transportu z kopalni. Mówią żeby dzwonić do dystrybutora to facet woła 250 netto za tonę z transportem i rozsianiem po polu rozsiewaczem ślimakowym bo twierdzi że rcw nie da rady. Jak dla mnie wciskanie się z usługą.... nie wiem co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 minut temu, Mecha napisał:

W okolicy gruntcal 85zł brutto bez transportu z kopalni. Mówią żeby dzwonić do dystrybutora to facet woła 250 netto za tonę z transportem i rozsianiem po polu rozsiewaczem ślimakowym bo twierdzi że rcw nie da rady. Jak dla mnie wciskanie się z usługą.... nie wiem co wy na to?

Ja płacę 150 zł za siewnik na patelnie i 250 za ładowanie. Ciągam swoim traktorem siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Ale dolomit to dolomit . Działa wolniej niż kreda . Wiec nie wiem czy to dobry plan na odkwaszanie ten radkowit premium . Sam to zamówiłem ale chyba dolomit słabo nadaje się na odkwaszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

To dorzuć do radkowitu kredy pogłównie, z radkowitem wnosisz magnez, a jak piszesz ze gleba zakwaszona to i magnez pewnie niski. Ale naprawde ten premium działa szybko i bedziesz miał efekt w 1 sezonie tylko głęboko wymieszaj zeby po orce wszystko Ci nie poszło na dno bruzdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj