wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KlimekPL    793

Co począć w sytuacji, jeśli OSCHR w wynikach badań całkowicie mi pomieszała powierzchnie z numerami działek? W papierach bałagan i podane powierzchnie nie pasują do podanych przeze mnie numerów działek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Napisz do nich maila popros o korekte danych zeby w zaleceniach wszystko sie zgadzalo i bylo tak jak w doplatach wcześniej skontaktuj sie telefonicznie. Ja robiłem korekte powierzchni i bezproblemowo mi to Pani zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00    0

witam. Ma ktoś może namiary na sprawdzone i w dobrej cenie wapno pyliste z Podkarpacia okolice Rzeszowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Panowie mam jak na obrazku w zalaceniach (które po ciężkich bojach wreszcie przyszły) 28,5 tony CaO (CaO+MgO). 

Rozumiem że powinienem wziąć wapno z magnezem. Tylko teraz ile tego wapna mogę wziąć jeśli z magnezem ma okolo 40% CaO i z 10 % MgO? 59 ton, czy liczyć samo wapno i wtedy wyjdzie około 70 ton?

20200605_075023.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Wydaje mi się skoro jest napisane dawkowanie (CaO+MgO) to trzeba dodać dwa składniki czyli te 59ton

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
54 minuty temu, ZYLA napisał:

Panowie mam jak na obrazku w zalaceniach (które po ciężkich bojach wreszcie przyszły) 28,5 tony CaO (CaO+MgO). 

Rozumiem że powinienem wziąć wapno z magnezem. Tylko teraz ile tego wapna mogę wziąć jeśli z magnezem ma okolo 40% CaO i z 10 % MgO? 59 ton, czy liczyć samo wapno i wtedy wyjdzie około 70 ton?

20200605_075023.jpg

Zyla . Dostanoesz zwrot tak jak pisze na 28.5t wapna z magnezem w czystym skladniku lub bez mg, jakie dasz to twoja decyzja. Napisz na Priw jak coś, ja już dostałem zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

No tak, tylko nwm czy zwrócą za 28,5 tony czystego wapna plus magnez ile by nie bylo, czy w sumie z magnezem bedzie przysługiwał zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Pisze przecież w zapotrzebowaniu dawka CaO lub Cao+MgO, to zwrot jeżeli będzie to otrzymasz np. za dolomit  zwrot za CaO+MgO łącznie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Chciałem się upewnić i Dzwoniłem też do SChr'u, a tam nie byli do końca pewni, ale powiedzieli że raczej tak jest jak piszecie. Dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

@ZYLA jeszcze dopilnuj zebyś miał  jedną kwote na fakturze, żeby  nie było  że  transport oddzielna kwota wapno oddzielna bo niektórzy tak wystawiają i masz lipe.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Dlaczego lipa? Tak czy tak zwrócą za wapno nie za transport. Czy jak to jest jak jest cena wapna razem z transportem?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 5.06.2020 o 13:52, Jurek321 napisał:

Pisze przecież w zapotrzebowaniu dawka CaO lub Cao+MgO, to zwrot jeżeli będzie to otrzymasz np. za dolomit  zwrot za CaO+MgO łącznie 

dobra jak ma zapotrzebowanie na wapno i magnez , a by chcial szybko podniesc ph i np nie da dolomitu tylko np krede zwykła luzowa ktora nie ma magnezu to tez to przejdzie ? czy musi byc kupione cos z magnezem ? ps co polecicie na szybkie podniesienie magnezu czyli nie dolomit 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

MgO chyba działa 4 krotnie bardziej odkwaszająco niż Cao. Wiec jeśli nie masz magnezu i niskie pH to dolomit jest w stanie dosyć szybko podnieść pH.

Oczywiscie bez magnezu przejdzie ale jak podasz magnez?  

Edytowano przez Pstrąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
7 minut temu, sybiuszek24 napisał:

wziolem nas prube

wziąłem na próbę

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ma ktoś gdzieś do pobrania te wnioski co się składa do oschr z próbkami? u nas akurat odr wszystko ogarniał, ale zaczął się koronawirus to zamknęli, teraz jak wszystko po otwierane to Pani na urlopie do końca lipca, a nigdzie nie mogę tych konkretnych wniosków znaleźć. ktoś coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Pstrąg napisał:

MgO chyba działa 4 krotnie bardziej odkwaszająco niż Cao. Wiec jeśli nie masz magnezu i niskie pH to dolomit jest w stanie dosyć szybko podnieść pH.

Oczywiscie bez magnezu przejdzie ale jak podasz magnez?  

Polac mu bo dobrze gada 😀 Jeszcze zastosowac wersje premium np. radkowitu i daje gwarancje ze szybko podniesie sie ph i magnez. Testowane na wlasnych działkach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

raczej mgo dwukrotnie "szybciej" podnosi a nie cztero, reszta się zgadza i z radkowitem premium zgadzam się, jest petarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

U mnie gdzie była pryzma obornika kukurydza wcale nie rośnie. Wg Ciebie to znaczy że obornik jest zły?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Kamil aleś dał mu zagadkę :D weź Grzesiu głębosz i przywrocisz ten plac do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj