wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

sznajdik    573
Napisano (edytowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strumian    4

mam pytanie czy inwestować w wapno radkowit premium czy zwykłe z Morawicy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Panowie lepiej dać w tym roku 2,5-3t/ha radkowit premium i za rok to samo czy dowalić w tym roku 5t? Ziemia lekka, ph 4-4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Które lepsze opolawiak 04 czy nortkal standard, różnica cenowa 10zl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
14 godzin temu, Pstrąg napisał:

Panowie lepiej dać w tym roku 2,5-3t/ha radkowit premium i za rok to samo czy dowalić w tym roku 5t? Ziemia lekka, ph 4-4,5

Lepiej jest podzielić dawki, chyba że dobrze głęboko wymieszasz gruberem żeby wapno było na różnych glebokosciach. Ja po podorywkowym byłem zadowolony.

23 godziny temu, strumian napisał:

mam pytanie czy inwestować w wapno radkowit premium czy zwykłe z Morawicy ? 

I To i to jest dobre, ale lepsze radkowitP tyle że  może  pylić przy rozsiewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

Panowie czy wapno z oczyszczalni ścieków opłaca sie sypać w pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Wapno z oczyszczalni?? Tzn osady dezynfekowane wapnem? Oczyszczalnie dezynfekują osad wapnem palonym ale z tego co pamiętam można go stosować tylko na glebach o pH powyżej 5,6 (przynajmniej tak było kilka lat temu) bo osad jest bezpieczny pod względem biologicznym ale wciąż może zawierać metale ciężkie, które uaktywniają się w glebie przy niższym pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Masa

Mój draminski pokazuje do 0.2 różnicy ze stacją. 

Może coś źle skalibrowałes? 

Ja wsypuje pół szklanki ziemi i wlewam trochę wody demineralizowanej tak aby powstało błotko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Pytanie do osób co są w temacie mam zamiar zamówić wapno jak dzwoniłem np do Morawicy to za skład wapna wychodzi 2200zł gdzie samo wapno jakieś 700zł cena orientacyjna i tyle będzie uwzględnione na FV a wiec zwrotu dostanę jedynie za samo wapno a transport to już z własnej kieszeni ? Jak to działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
21 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Masa

Mój draminski pokazuje do 0.2 różnicy ze stacją. 

Może coś źle skalibrowałes? 

Ja wsypuje pół szklanki ziemi i wlewam trochę wody demineralizowanej tak aby powstało błotko

Ile mniej więcej tej wody wlewasz ??  Pół szklanki , szklankę  ? Mniej więcej ? W zależności ile wody wleje to pokazuje inny wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
1 godzinę temu, PawelS napisał:

Pytanie do osób co są w temacie mam zamiar zamówić wapno jak dzwoniłem np do Morawicy to za skład wapna wychodzi 2200zł gdzie samo wapno jakieś 700zł cena orientacyjna i tyle będzie uwzględnione na FV a wiec zwrotu dostanę jedynie za samo wapno a transport to już z własnej kieszeni ? Jak to działa 

Mi przywiozła firma gdzie płaciłem za wapno wraz z transportem czyli 2600 zł kosztowala łódka wapna i tyle bylo wystawione na fakturze nie było rozbite na towar i transport kwestia kto jak może wystawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Ja zamawiam z agroloku i na fakturze jest transport ukryty w cenie wapna zamawialem ostatnio morawice po 98zł/ tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Wapno z Morawicy weglanowe 55% cena za tonę z transportem 95zl brutto jakieś 300km odległość to dobra cena ? I to już te niby lepsze koloru białego 

Edytowano przez PawelS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy w którą stronę to jedzie, nie każde 300 km wycenia się tak samo :) myślę, że ta cena jest dość wysoka, taniej bym Ci przywiózł

a co do transportu w jedną stronę przewoźnicy chętnie jeżdżą, a w drugą jak nie zapłacisz pusto pełno to nie chcą jechać..

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Ładny żwir co to za wapno niby ? 

Edytowano przez PawelS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Morion napisał:

Jakby kogoś interesowało to tak wygląda wapno z kopalni Siewierz.

IMG_20200601_191546_HDR.jpg

IMG_20200601_191643_HDR.jpg

miałem wapno z siewierza  kilka razy i tak nigdy nie wyglądało  kolor miało inny o kamieniach nie wspominając masz na to cos fakture i certyfikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

@PawelS Magnezowe

24 minuty temu, szczypka napisał:

miałem wapno z siewierza  kilka razy i tak nigdy nie wyglądało  kolor miało inny o kamieniach nie wspominając masz na to cos fakture i certyfikat?

Mam fakturę bo brałem na dofinansowanie. Nie wiem o jakim certyfikacje mówisz? Dostałem jakiś Atest do sprawozdania z badań, to o to chodzi? Samo wapno jest wilgotne i coś jakby żółtobeżowe i ma nieco grubszej frakcji. Powinno wyglądać inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    48

Jak szybko będą wyniki dla próbek gleby przekazanych przez pracownika terenowego? Badanie na pH, P, K, Mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Morion napisał:

@PawelS Magnezowe

Mam fakturę bo brałem na dofinansowanie. Nie wiem o jakim certyfikacje mówisz? Dostałem jakiś Atest do sprawozdania z badań, to o to chodzi? Samo wapno jest wilgotne i coś jakby żółtobeżowe i ma nieco grubszej frakcji. Powinno wyglądać inaczej?

na fakturze lub/i na atescie powinna być opisana frakcja (grubosć) lub oznaczenie   wapno z siewierza ma frakcje 0-2mm a to co masz ma zdecydowanie grubszą frakcje zgłoś problem do sprzedawcy niech przyjedzie przedstawiciel kopalni i albo niech sobie to zabiorą i przywiozą dobry towar albo niech oddadzą kase  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Trochę mnie wystraszyleś... Jutro dokładniej obejrzę to wapno. Taki dostałem atest.

1591041447326234875672.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

pytanie mam czy na to dofinansowanie najpierw daję próbkę do badania gleby i po przyjściu wyników zamawiam wapno czy mogą mi przywieźć wapno najpierw i potem dopiero załatwiać to wszystko. Wapno już zamówiłem i nie wiem czy nie zrobiłem błędu. Ktoś podpowie czy będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    25

Witam Panowiee :) potrzebuje porady.. Mianowicie chciałbym podnieść pH gleby które waha się od 4.5 do 5.5. ( próbki brane w zeszłym roku, po pobraniu poszło 2.5t/ha weglanowego) I teraz pytanie jakie wapno dać?? Ziemię różna, mozaika i ciężka mada. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj