wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno w dobrej cenie

michal_19    181

No tyle za ja robiłem badania sobie jeszcze przed tym jak nic nie bylo wiadomo ze będą dopłaty do wapnowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125
Wiem że byłoby łatwiej ale na niektórych działkach po prostu tak mam. Znasz odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie ? Wg mnie powierzchnia powinna się zgadzać z tą do której wnioskujemy o płatność . Dobrze kombinuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
Napisano (edytowany)

Rób tak jak powierzchnia w dopłatach i napewno będzie dobrze.

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Dnia 7.05.2020 o 21:21, szczypka napisał:

o oba mam rnp 1  chce kupić większy zastanawiam sie nad rcw3 albo rcw 5  o rcw 3 jest sporo informacji w necie a o rcw 5 praktycznie nie ma żadnych opinii 

oprócz małej pojemnosci sie jesie tym dobrze ? rnp 1 to ten na jeden talerz z silnikiem hydraulicznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak na jeden talerz silnik pasuje tam idealnie mimo tylko jednego talerza rozrzuca równo na około 5m dość twarda i wytrzymała konstrukcja dla kogoś kto rozsiewa 1-2 tiry na raz wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Co jesteście w stanie powiedzieć mi o wapnie z Raciszyna koło Działoszyna 70 zł tona ?

Bukowa 85zł tona

Nordcalc standard 95zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

coś drogo ile masz do kopalni? 

dość mało popularna kopalnia byłem tam oglądałem to wapno zmielone podobnie jak siewierz jak to się rozpuszcza to nie wiem ale podejrzewam że podobnie jak z innych kopalni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy ktoś kontroluje czy pruby są pobrane z działki wskazanej we wniosku a nie np. jakiegoś nie użytku żeby celowo zaniżyć pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sokan ta cena o której mówisz to netto czy brutto? 😛


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

To po 65 morawice mogę Ci przywieźć, może taniej wyjdzie 

Ew. Z magnezem Radkowit 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Radkowit Premium w jakiej cenie? 08-107 pow. siedlecki woj. mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Witam wszystkich panowie mam problem poniewaz kupilem 2 tiry wapna i mam na to faktury i chce zlozyc teraz o zwrot ale mam problem bo faktura jest na mame a przed tygodniem mama przepisala mi wszystka ziemie. Jak teraz to zrobic zeby dostac zwrot bo troche szkada nic nie dostac czy ktos sie orietuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Zadzwoń do firmy z której brałeś i zapytaj o możliwość korekty danych lub też do ODR i tam Ci wszystko wyjaśnią i pokierują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest czy przy chęci uzyskania dopłat do wapna można zamówić wapno przed wykonaniem prób glebowyc, czy w pierwszej kolejności trzeba zrobić badania? i jeżeli mam scalnoną działkę z 4 działem to czy trzeba pobrać 4 próbki czy można jedną aby uzyskać do tego dopłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Na jaką głębokość pobieracie próbki? Robię właśnie laskę do pobierania próbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

0-20 cm na ph  K -P        tak jak w zaleceniach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Po prostu z całej głębokości warstwy ornej. Jak tej warstwy jest 30cm to trza pobierać z 30. Jak jest 15cm to pobieramy z 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Kto sprzedaje wapno z Mielnika. I jaka jest orientacyjnie cena na środkową Polskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Koszty transportu będą ogromne zważywszy, że to w granicach 400 km Swego czasu na forum chwalili kredę z Drugni Rządowej, gdzie jest znacznie bliżej. Może tam zapytaj? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj