wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

KlimekPL    783

Dziękuję. I jeszcze jedno pytanie, bo podział geodezyjny na geoportalu i na stronie eWniosekPlus różni się trochę od siebie. Na stronie ARiMR jest nieaktualny podział a co za tym idzie różnią się trochę numery działek i niektórych działek brakuje. Podawać rzeczywiste numery działek czy te z eWniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
Napisano (edytowany)

To Ty masz inne numery działek na wypisie a w agencji podane inne? A geoportal masz tylko do wglądu, piszesz to co masz w realu.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Pokażę ci, o co mi chodzi. Jak widać na obrazkach dane z eWniosku i geoportalu nie pokrywają się, bo było robione wywłaszczenie pod drogę i zmieniona numeracja działek. w eWniosku po prostu podział nie jest aktualny. I stąd pytanie, czy zaznaczać próbki według ARiMR żeby mogli się potem połapać czy faktyczne numery. Chyba, że to nie ma aż takiego znaczenia i to dopiero później się rozpisuje po otrzymaniu wyników.

 

arimr1.png

arimr2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
Napisano (edytowany)

Ceny wapna na kopalniach są dość zbliżone. Przy odległościach 100 km i więcej transport jest kilkukrotnie droższy niż samo wapno więc najlepiej kupować wapno węglanowe tam gdzie jest najbliżej. Czyli jak jesteś z południa Polski to Morawica, Bukowa itd. A jak z połnocy kraju to Kujawit.

 

Edytowano przez mariuszzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

@KlimekPL powinieneś chyba wziąć wypis z rejestru gruntów i zgłosić zmiany w agencji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
8 godzin temu, KlimekPL napisał:

Mam kilka pytań odnośnie składania wniosków o dotacje do wapnowania: 

1. W jaki sposób opisywać pobrane próbki? Numerem działki? 

2. Co w przypadku jeśli z jednego 2ha pola zrobiłem jedną próbkę ale jest ono podzielone na kilka działek ewidencyjnych? Czy dla każdej działki musi być osobna próbka?

3. I odwrotna sytuacja, mam pole w jednej działce ewidencyjnej ale zrobiłem z niego kilka próbek, bo występują tam różne typy gleb. Jak to należy rozpisać?

1. ja opisywałem swoimi oznaczeniami.

2. może być 1 próbka z dwóch czy więcej działek.

3. mam działkę rolną 2,5ha składającą się z ewidencyjnej A 1,8ha oraz drugiej B 0,7ha. Napisałem we wniosku 1 próbka z części 1,25ha działki A oraz 2 próbka z części 0,55ha działki A oraz 0,7ha działki B.

Przeszło bez problemu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Użytkuje ktoś z was pH metr draminski? Zakupiłem ten wynalazek i trochę mi miesza. Raz podaje bez blednie tak jak laboratorium a raz wyniki które wiem ze nie są realne. Chyba coś nie tak przygotowuje próbę. Dużo tej wody tam wlewacie, ile gleby bierzecie ? Tak mysle ze złe robiłem bo wsypywalem grudy ziemi. A dokładny wynik był chyba jak ziemia była drobno pokruszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Ja bym 2t/ha spokojnie wysypał, nawet do 3t/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
11 godzin temu, masa24 napisał:

Użytkuje ktoś z was pH metr draminski? Zakupiłem ten wynalazek i trochę mi miesza. Raz podaje bez blednie tak jak laboratorium a raz wyniki które wiem ze nie są realne. Chyba coś nie tak przygotowuje próbę. Dużo tej wody tam wlewacie, ile gleby bierzecie ? Tak mysle ze złe robiłem bo wsypywalem grudy ziemi. A dokładny wynik był chyba jak ziemia była drobno pokruszona

Nie używałem tego pH-metru ale proszę pamiętać, że aby badanie miało sens, obowiązują te same zasady co przy pobieraniu próbki np do Stacji Chem-Rol. 

Tzn, próbka to nie jest garść ziemi z pola. Trzeba przejść po polu np zygzakiem, wykonać ok 20 nakłuć na głębokość warstwy ornej tj ok 20 cm. Ziemię z tych dwudziestu nakłuć (o ile oczywiście jest jednolita)  wsypać do jednego pojemnika, dokładnie wymieszać i dopiero to jest próbka do badania pH z pola.

Proszę pamiętać, że w polskim doradztwie nawozowym badanie pH wykonuje się w próbce zalanej 1-molowym roztworem KCl a nie wodą.

Ta sama próbka badana w wodzie daje wynik o ok 0,8 -1,0 jednostkę pH wyższy niż w KCl. Tzn, np w wodzie wyjdzie 5,5 a w KCl 4,7 pH. Oczywiście poprawne pH gleby w tym wypadku to 4,7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Radkowit premium trzeba przykrywać? Jak to na deszcz reaguje?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wapno z Morawicy,  wysoka reakcyjność i cena U nas bo daleko. Warto waszym zdaniem ciągnąć to prze pół Polski. Tu mamy tylko Wojcieszów,  reakcyjność 50% A mi coś szybszego potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
Napisano (edytowany)

Magnez masz w glepie czy tak srednio? Morawica ma dość  sporo grubszej frakcji i znikoma ilość Mg. za to dobrze się  rozsiewa rcw🙂, ja bym wolał już doplacić do Radkowit tym razem.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175

Dzisiaj przyszedł przelew , wniosek składamy przed świętami Bożego narodzenia potem poprawka na poczatku stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Magnez masz w glepie czy tak srednio? Morawica ma dość  sporo grubszej frakcji i znikoma ilość Mg. za to dobrze się  rozsiewa rcw🙂, ja bym wolał już doplacić do Radkowit tym razem.

Magnez mam wysoki i bardzo wysoki,

Do radkowitu ile trzeba dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Trudno mi powiedzieć to zależy  od sprzedawcy i twojej lokalizacji musisz pytać, u mnie około 20zl na tonie różnicy było w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543
6 godzin temu, GRZES1545 napisał:

🙂ja bym wolał już doplacić do Radkowit tym razem.

Że względu na zawartość magnezu czy stopień rozdrobnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

morawica jest drobniej zmielona niż radkowit standard chyba że mówimy tu o radkowicie premium to jest już jak mąką rozdrobione

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680
10 godzin temu, masa24 napisał:

Radkowit premium trzeba przykrywać? Jak to na deszcz reaguje?? 

Przykryj bo Ci wiatr to wywieje. Ja miałem przykryte ale po deszczach fajnie naciągało wody od dołu i fajnie się rozsiewało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
2 godziny temu, Morion napisał:

Że względu na zawartość magnezu czy stopień rozdrobnienia?

Na stopien rozdrobnienia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1115
mam pytanie odnośnie powierzchni jaką należy wpisać na próbce gleby. Mam rozbieżność pomiędzy mko a powierzchnia działki złożona do dopłat. (dokładnie chodzi o 1 ar). Na próbce podać powierzchnię działki do dopłat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175

Ja bym podał tak jak w doplatach, ja tak robiłem . Mialem badania  i 2 działki po 2,50 ha , a w doplatach jedna ma 2,49 a druga 2,56 bez problemu zmienili to w zaleceniach i wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Po co komplikujecie sobie życie? Operujcie wszędzie taka sama powierzchnia jak w dopłatach a życie będzie latwiejsze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj