wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Karol0134    28

Ja też dostałem zwrot koło połowy października i składałem w Lublinie i narazie pitu zadnego nie ma,jak bym wiedział że takie cyrki z tym będa to bym się nie spieszył wogóle ze składaniem ale dla mnie to chore takie rzeczy nie powinny być w żaden sposób opodatkowane a najlepsze jest to że kto dostał przed 23 listopada to ma zapłacić a kto poźniej to już nie po prostu masakra i gdzie tu sprawiedliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706
11 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Nic nie dostałem jeszcze żadnego  Pit11, kasę  dostałem  w pazdzierniku. Takie Pity jak  dobrze wiem mają  czas na wysłanie  do końca  lutego.

Ile dostałeś tego zwrotu? Gra warta świeczki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie tak dla pewności zapytam, jestem na etapie próbek, znaczy wysłane dwa tygodnie temu, teraz przyszło polecenie zapłaty, jednak dwa pola chciałbym nawapnowac jeszcze przed siewem jarych, jeśli teraz kupię auto wapna to zaliczy się potem do dofinansowania? czy muszą być najpierw wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Tylko we wniosku wpisz date wapnowania po dniu oddania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

hah dziś dostałem pit 11 😂😂😂 trzeba będzie się do skarbówki udać i wyjasnić, jeden z portali co opisał tą sytuacje to mi się parę rzeczy nie zgadza od pomocy deminimis nigdy nie trzeba było odprowadzać żadnego podatku, a druga sprawa to rolnik nie płaci podatku dochodowego więc nie rozumiem niby dlaczego by trzeba było płacić, a ogólnie pit jest wysyłany jako informacja i nie pisze że muszę podatek odprowadzić ale trzeba będzie to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Ja też  dziś  Pit11 dostałem z WFOS  nie mam nic do zwrotu żadnego podatku od dofinansowania  .

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Niezłe jaja. Jeżeli ktoś dostał dotację do 23 listopada to musi zapłacić podatek dochodowy a jeśli po 23 listopada to nie :D Swoją drogą ja pieniądze na koncie miałem 22 listopada czyli nieźle to sobie w rządzie wykombinowali. Też dostałem PIT i jakim prawem mam zapłacić podatek od dotacji do wapna? Ponadto ta dotacja jest traktowana jako przychód. Od kiedy w tym kraju płaci się podatki od przychodu a nie od dochodu? Skoro przychód jest dotacją to kosztem uzyskania przychodu powinna być faktura na wapno i jeżeli już to tak powinna być liczona podstawa opodatkowania.

To tak jakby przychód ze sprzedaży akcji na giełdzie z pominięciem kosztu zakupu tych akcji był opodatkowany 19%... To nie ma sensu i jest niesprawiedliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Możesz kupić wapno i rozsiać . Ale jak ubiegasz się o dofinansowanie to najpierw próby, później złożenie wniosku ( na tą chwilę nabór jest wstrzymany). Przy wypełnianiu wniosku automatycznie generuje się termin wysiewu. Fachowiec z WFOŚ pouczył mnie że wapno mam mieć zmagazynowane dopóki wniosek jest nie rozpatrzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

też dostałem pit11 wniosek składany w Lublinie pieniądze  początek października 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
Dnia 28.02.2020 o 21:13, Lukarso napisał:

Niezłe jaja. Jeżeli ktoś dostał dotację do 23 listopada to musi zapłacić podatek dochodowy a jeśli po 23 listopada to nie :D Swoją drogą ja pieniądze na koncie miałem 22 listopada czyli nieźle to sobie w rządzie wykombinowali. Też dostałem PIT i jakim prawem mam zapłacić podatek od dotacji do wapna? Ponadto ta dotacja jest traktowana jako przychód. Od kiedy w tym kraju płaci się podatki od przychodu a nie od dochodu? Skoro przychód jest dotacją to kosztem uzyskania przychodu powinna być faktura na wapno i jeżeli już to tak powinna być liczona podstawa opodatkowania.

To tak jakby przychód ze sprzedaży akcji na giełdzie z pominięciem kosztu zakupu tych akcji był opodatkowany 19%... To nie ma sensu i jest niesprawiedliwe. 

Jak musi zaplacić? Dostałem zwrot za wapnowanie w pazdzierniku, a w zeszły  piątek przyszedł pit11 i nie mam nic do zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9
Dnia 29.02.2020 o 18:23, FarmerDyzio napisał:

jak to nabór jest wstrzymany ?

Jeden wniosek myślę że przez opieszałość lub nadgorliwość interpretacyjną urzędnika został wstrzymany. Opisałem całą historię wcześniej. Cały komplet dokumentacji leżał w WSChR i we wtorek odebrałem. Nawet nie chce mi się już do tego wracać. Prawdopodobnie jest już nowa wersja ( zmieniają tylko numer) wniosku i znów trzeba będzie poprawiać.  Nowe środki może zostaną uruchomione w marcu i wtedy ruszy nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26
11 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Jak musi zaplacić? Dostałem zwrot za wapnowanie w pazdzierniku, a w zeszły  piątek przyszedł pit11 i nie mam nic do zwrotu.

Grześ, zaloguj się np. do usługi "Twój e-PIT" i zobacz ile naliczyli Ci podatku do zapłaty. Wychodzi, że trzeba im oddać 17,75% z kwoty dotacji (tak jest w moim przypadku), tak jak w tym artykule ktoś wrzucał. Chociaż tak wychodzi u mnie, a nie wiem jeszcze jak to się ma do kwoty wolnej od podatku, bo jeżeli nie masz innych dochodów z pracy to może niczego nie będziesz musiał dopłacać. Sprawdź sam. Niemniej to żart że muszę zwracać cześć dotacji, a jak ktoś dostał po 23.11.2019 to nie musi xD

Edytowano przez Lukarso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ktoś się orientuje jak sprawdzają wielkość gospodarstwa? Wniosek o dopłaty czy jakieś oświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Co lepiej wziąć na szybkie odkwaszenie? Kreda z kornicy po 117,czy Morawica  po 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż trochę pogoda się poprawi, bo nie krede a paćkę dostaniesz


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/wapnowanie-w-zawieszeniu,92560.html

farmer

nic nie zwracają,barany już zagłosowały to teraz zaczną przed Adrianowymi wyborami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wczoraj przyszła umowa niby zawarta w dniu 28.01.2020r, wniosek złożony 1.10.2019r. Mam dostarczyć oświadczenie o zrealizowaniu operacji i maja wypłacić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a słuchajcie jak na jednej dzialce co rok temu robilem badania i wyszlo ph 7 ziemia cięzko srednia , ale magnezu zawartosc niska ,  to jak uzupelnic najlepiej magnez 

bo myslalem dac wapno magnezowe dolomitowe czy cos , tylko czy jest sens walic wapno jak ph dobre ? 

a i teraz tam beda siane buraki i liscie po burakach zostana , wiec na te liscie by pewnie wapno szło , a moze jakies granulowane polecicie z magnezem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tylko ze kizeryt drogo wyjdzie pewnie a i tak duzo nie wniose kizerytem magnezu , bo jego ile zastosuje z 200 kg to wrzuce z 50 magnezu 

a wapna kilka ton co ma 15 % i juz magnezu bardzo duzo , 

chyba ze dac wapna granulowanego z duza zawartoscia magnezu i taniej wyjdzie i najlepiej ? 

bo ja to po zniwach bede dawał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj