wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

maciej    169

Są tylko na pH bo łódzkiej stacji chemicznej przede mną gościu zaznaczał tylko pH a najśmieszniejsze że cena chyba taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, maciej napisał:

Są też tacy co ziemię badają swoją ale tylko na pH albo tylko po to żeby wapno dostać i nawet nie zagłębią się w wyniki fosforu, potasu, magnezu tylko dają dalej na oko.

Ale żeby zadbać o P K MG to pH musi być odpowiednie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904

Nie. Ja nawet przy pierwszej dotacji jednej działki nie zaznaczyłem i będę na nią przy drugim wniosku brał.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Witam powiedzcie mi ile potrzebuje próbek 1 probke na 4 ha ? 

Czy z każdej działki próbka nawet jak ma 1 ha?  Jak to jest ile potrzebuje prób? 

Dodam że łącznie mam 17.5 ha mam działki po 1 ha jak i po 5 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Jeśli chcesz to zrobić solidnie i z tego skorzystać to każdego pola pobierasz próbki (idziesz wg Z,X,N), mieszasz w wiaderku i z tego pobierasz próbkę reprezentatywną i z tej średniej masz wyniki. Druga opcja to typowo pod PH, czyli szukasz na polu najkwaśniejszego miejsca (tam gdzie dużo skrzypu czy cuś) i z tego dajesz próbkę do badania - wybór należy do Ciebie :P jedna próbka jest na max 4 ha pola, czyli jak kawałek masz 4ha to musisz dać 2 próbki, a jeśli do 4 ha to jedna próba na jedno pole

PS.
Znajomy pracujący w OSCHRze przestrzegał, żeby z pola na którym jest sam ił czy inne rędziny nie dać do próby piasku, bo wydawanie darmowych pieniędzy kiedyś pewnie zaczną to kontrolować i wtedy może być psikus.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
Napisano (edytowany)

Dzięki A powiedz mi jeśli mam 2 pola w zupełnie różnych miejscach jedno 2 ha Drugie 1.4 ha 

To pobieram 1 próbkę mieszając z tych dwóch pól czy 2 próbki po jednej z każdego pola 

Czy na działkę na którą mam umowę dzierżawy na 10 lat przysługuje mi też dofinansowanie? 

 

 

Edytowano przez rafikkisiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Dziś SMS i E-mail z WFOSiGW w Kielcach że w dniu 03.02.2020 został zrealizowany przelew .Wniosek złożony początkiem września ,poprawka w  listopadzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
GRZES1545 napisał:

W piątek dostałem sms z wynikami z Lublina, 9 tyg czekałem. 

ja 7 tyg


i z wyników mogę się cieszyć i rownoczesnie płakać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
4 godziny temu, rafikkisiel napisał:

Witam powiedzcie mi ile potrzebuje próbek 1 probke na 4 ha ? 

Czy z każdej działki próbka nawet jak ma 1 ha?  Jak to jest ile potrzebuje prób? 

Dodam że łącznie mam 17.5 ha mam działki po 1 ha jak i po 5 ha 

Ja robiłem na każdą działkę próbkę, niektóre miały po 40arów inne 2.5ha , na jedną próbkę bierzesz z kilku miejsc i mieszasz potem do pudełeczka, myślę że lepiej jest zrobić więcej próbek masz wtedy lepsze rozeznanie co jest na polu. a jak zrobisz jedną na 4ha to wynik uśredniony będzie, a możesz mieć tak że w jednym miejscu będzie 4 a w drugim 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 29.01.2020 o 20:07, sznajdik napisał:

Są tacy co sąsiada ziemię badają żeby tylko za wapno dostać

Dobra dobra już ja znam takich że próbki to od sąsiada bo przecież moja ziemia ma wszystko to po cholerę wapno brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Wojcieszów ma teraz bardzo fajne wapno, drobno mielone. Tamtym nie znam, nie miałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1
Napisano (edytowany)

Jakie wapno będzie lepsze  polcalc 3 generacji czy grankal ??? ile na hektar ??/

 

Edytowano przez tomzwolin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jakie wapno najszybciej podnosi ph? 

Warto płacić tyle za granulowane czy lepiej sypkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Jakie wapno najszybciej podnosi ph? 

Warto płacić tyle za granulowane czy lepiej sypkie?

Radkowit premium.

Granuli nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Brałem z  Wojcieszowa 50 to zmielone prawie  jak tlenek. Kurzy się za mną bardzo mocna, Rezygnuje teraz  z tlenku bo kosztuje 135, a 50 z Wojcieszowa po 65 przywozili na szybko drogim transportem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

to wszystko zależy od odległości od kopalni bo wapno drogie nie jest a transport już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Wnioski w Mazowieckim sprawdzają w  wfosigw i nie miałem tam wpisanej klasy PKD, podobno sprawdza to pani dyrektor. Dodzwoniłem tam się po 4 dniach , i ona z takimi pretensjami , taka chamska , że szok..  Jakby jej za to nie płacili ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

jak jest liczona powierzchnia gospodarstwa? bo powierzchnie badanych gruntów mam powyżej 25 ha, a powierzchnia dopuszczona do dofinansowania poniżej 25 ha. Jak wysyłałem próbki to wpisałem powierzchnię 19 ha, czyli tyle ile brałem dopłat. Ale jesienią doszło trochę pola, które bede wpisywał do dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj