wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość

Musisz mieć potwierdzenie zapłąty do wniosku dołączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, ktosik25 napisał:

jaki koszt u Was za wypełnienie wniosku o wapnowanie pola? :)

Darmo wypełniają bo to w ich interesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 27.01.2020 o 17:26, masio513 napisał:

Czy będzie dofinansowanie do wapna na rok 2020? 

to miał byc program na 4 lata to czemu w 2020 mialoby nie byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
2 godziny temu, poosa21 napisał:

Za 20 minut roboty. To nawet dziewczyny na telefon mniej biorą.

Patrząc   na twój  nick   jesteś   w temacie.....🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Jeśli miałem pomoc de minimis w 2018 roku to potrzebna jest do czegoś decyzja czy wystarczy, że skorzystam z tej strony pomocy publicznej.

Co idzie ostatecznie do OSCHR?

- wniosek

- badania gleby wraz z zaleceniami 

- faktura z potwierdzeniem przelewu

Coś  jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
15 godzin temu, Szymi40 napisał:

Patrząc   na twój  nick   jesteś   w temacie.....🤣

Akurat mój nick założyłem jeszcze przed powstaniem parti. Pozatym ściągnij wniosek i zobacz ile to zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Panowie, miał ktoś z Was jakąś kontrole lub zastrzeżenia z co do bardzo niskiego odczynu? Np. ma ktoś wynik pH 4.0 z konkretnego miejsca w polu a w dokumentach wpiszę że jest tak na całych 4ha


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
41 minut temu, Bartek933 napisał:

Panowie, miał ktoś z Was jakąś kontrole lub zastrzeżenia z co do bardzo niskiego odczynu? Np. ma ktoś wynik pH 4.0 z konkretnego miejsca w polu a w dokumentach wpiszę że jest tak na całych 4ha

Wiem  co ci po  głowie   chodzi....    kombinuj    nie będziesz   pierwszy-,    powinno   przejść.

Edytowano przez Szymi40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
5 godzin temu, Bartek933 napisał:

Panowie, miał ktoś z Was jakąś kontrole lub zastrzeżenia z co do bardzo niskiego odczynu? Np. ma ktoś wynik pH 4.0 z konkretnego miejsca w polu a w dokumentach wpiszę że jest tak na całych 4ha

Bartek miałem takie dzialki 2ha i ph 4.0 nie miałem kontroli, co prawda próbki brane w kilku miejscach i w wiaderku wymieszalem więc srednia wyszła taka. Kontroli nie miałem kasa już wydana, i kolejne próbki poszły do badania.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
Napisano (edytowany)
Dnia 29.01.2020 o 15:28, Szymi40 napisał:

Wiem  co ci po  głowie   chodzi....    kombinuj    nie będziesz   pierwszy-,    powinno   przejść.

Trochę mnie to bawi.A jak przetarg na dzierżawę wygra kreatywny rolnik/słup to sraczka, niesprawiedliwość i w ogóle rozdupcyć to w p... 

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
sznajdik napisał:

Są tacy co sąsiada ziemię badają żeby tylko za wapno dostać

Są też tacy co ziemię badają swoją ale tylko na pH albo tylko po to żeby wapno dostać i nawet nie zagłębią się w wyniki fosforu, potasu, magnezu tylko dają dalej na oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Panowie mam zagwozdkę, może ktoś się orientuje, sytuacja jest taka: w zeszłym roku skorzystał m z programu wapnowania i miałem poniżej 50ha, w tym roku dobrałem ziemi i już w dopłatach będę miał powyżej 50ha, i teraz pytanie która powierzchnia będzie brana pod uwagę ? ta z wniosku o dopłaty z roku 2019 czy 2020 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj