wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Matioza1994    7

Witam, czy ktoś się orientuje czy ten program działa również w 2020, bo z tego co słyszałem to przyjmowanie wniosków było do końca roku. Bo planuję1 wczesną wiosną sypnąć pod kukurydzę i nie wiem czy już zamawiać to wapno, żeby faktury mi uznali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Panowie czy mogę siać teraz na pszenzyto wapno granulowany jeżeli na jesień przed siewem pod talerzowke poszedł obornik? 

Edytowano przez abc1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
11 godzin temu, pawelol111 napisał:

Jak tam wypłaty?

Łódzkie cisza... 3 mies. Od złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
18 godzin temu, abc1922 napisał:

Panowie czy mogę siać teraz na pszenzyto wapno granulowany jeżeli na jesień przed siewem pod talerzowke poszedł obornik? 

Siej tylko nie przesadzaj z dawką bo lubi przypalić zboże jak większa granula będzie rozkładać się blisko źdźbła, lepsze działanie ma drobniejsza granula i mniejsze ryzyko przypaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

A pisali tu niektórzy że  ,,kasy niema i nie będzie," 😉

Gratulacje chłopy, pola zwapnowane i kasa w kieszeni 👍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak do wapnowania to kupowaliscie wapno granulowane ? czy zwykle luzowe ? czym lepiej sie oplaca wapnowac na doplaty ? bo tak jak sie kupi wapno luzowe to jest doplata tylko do ceny wapna , a tak naprawde w luzowym wapnie cena to jest glownie transport a transportu nie zwracaja , wiec pewnie lepiej granulowane wapno kupic lepiej by sie oplacalo ? 

a druga sprawa jest taka ze nie mam swojego rozsiewacza piasta i bym musiał najmowac a granulat rozsieje samemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Nie wiem jak to jest, może ktoś niech napiszę czy skladał na granulat, i jaką  miał nazwę tego wapna na fakturze.

Mnie w OSCHR powiedzieli że do granulatu nie dadzą zwrotu.

Ja w zwykłym wapnie miałem jedną cenę za wapno, tyle też zapłaciłem ile na fakturze i tyle było zwroru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli transport miales wliczony w cene wapna ? ze placiles za wapno na podworku czyli ktos taka fakture musi wystawic o tyopowo wapnem handluje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie czy jeszcze mozna skladac faktury za wapno ktore bylo kupione w sierpniu 2019  roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Nie wiem czy mialem czy nie😉 chlopak ma firme handlowo usługową, kupuję zboża i sprzedaje, ziemniaki i prowadzi własne gospodarstwo, wapno też wozi z Kopalni. Zapytaj @DamianRolnikSkup on też wystawi Ci odpowiednią fakture i wapno odwiezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mi to bd musial ktos z mojego terenu przywiesc bo sie tak dogadam ze jak mi wapno przywiezie to i pozyczy rozsiewacza do wapna lub taniej rozwali , bo kiedys sie tak robilo kto przywiezie wapno to moze pozyczyc nawet za jakas skromna oplata piasta i sam bym rozwalił 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale nie mam rozsiewacza, to już we własnym zakresie 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33
3 godziny temu, warchest napisał:

a jak do wapnowania to kupowaliscie wapno granulowane ? czy zwykle luzowe ? czym lepiej sie oplaca wapnowac na doplaty ? bo tak jak sie kupi wapno luzowe to jest doplata tylko do ceny wapna , a tak naprawde w luzowym wapnie cena to jest glownie transport a transportu nie zwracaja , wiec pewnie lepiej granulowane wapno kupic lepiej by sie oplacalo ? 

a druga sprawa jest taka ze nie mam swojego rozsiewacza piasta i bym musiał najmowac a granulat rozsieje samemu 

kupione zwykłe i zwrócili prawie całość, nikt nie odlicza ceny transportu. Moim zdaniem najlepiej kupować normalne wapno luzem ale za granulat czy z cukrowni też zwracają kasę. Kilku osobom już pomogłem złożyć wnioski i wszyscy dostali już kasę

2 godziny temu, mateo105 napisał:

panowie czy jeszcze mozna skladac faktury za wapno ktore bylo kupione w sierpniu 2019  roku??

tak, tylko musisz napisać planowany termin wysiewu późniejszy niż termin składania wniosku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale faktura musi byc odpowiednio sporzadzona czyli ze placimy za wapno i transport i to jest w cene wapna wliczone co nie ? bo kopalnia wystawia fakture na wapno tylko wiec to jakos musi byc polaczone ? bo jak na transport oddzielnie by bylo to lipa byla cos z tym podobno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

jak pojedziesz swoim samochodem lub wynajmiesz samochód to wiadomo że Ci nie zwrócą kasy za to że pojechałeś. Oni patrzą na cenę wapna i nie ważne co w tą cenę jest wliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

rozumiem, ale ja brałem wcześniej wapno od osoby która niby sprzedaje wapno a tak naprawdę to tylko je wozi i fakturę za wapno dostawałem z kopalni listownie a za transport on oddzielnie wystawiał, i w takim wypadku zwrot za transport bym nie dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj