wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

mariuszzz    50
20 godzin temu, Pioagri napisał:

Witam. Szukam dobrej kredy nawozowej luzem, czy może ktoś polecić? Zależy mi na tym by towar był Bardzo SUCHY z uwagi na to, że posiadam rozsiewacz z applikatorem żmijkowym a kreda prosto z kopalni jak wiadomo z natury jest dość wilgotna.

Jakiej wielkości rozsiewacz, można podpiąć beczkę i ładować z węża? To żadna kreda nie wchodzi w grę, tylko wapna w postaci mączek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22

Pojemność 8t , niestety nie ma możliwości podpięcia węża. Wapna typu radkowit premium sieją się elegancko lub wapno z morawicy jak suche też dobrze się sieje. Kreda ciężko, jest lepka i wszystko się zakleja.

Nie wiem czy teraz w styczniu będzie dostępny radkowit premium

Dnia 29.12.2019 o 13:10, maciej napisał:

Pioagri to lepiej i szybciej odkwasisz glebę radkowit premium lub kujawit premium i masz pewnośc że towar suchy będzie

Tak wiem stosowalem ale czy teraz w styczniu da radę to kupić? Potrzebne mi na nowe działki by do wiosny coś zadziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Dokładnie jak tylko pogoda jest i nie ma ciągłych opadów to produkcja jest ciągła na olx jest ogłoszenie radkowit premium po 59 zł netto +transport

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moje :) zapraszam na priv  na zakupy 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22

Ja mieszkam 40km na południe od Kielc więc wzzystkie kopalnie na miejscu, zazwyczaj kupuję za posrednictwem firmy ANKOM z Kielc. 

Radkowit Premium w porownaniu ze zwyklym Radkowitem jest naprawdę świetny. Co do wapna magnezowego z innych kopalń to podobno jeszcze z kopalni Józefa jest ok. 

Odnośnie zwykłego węglanowego no to polecam Morawica (do kopalni mam 30km). Słyszałem że z kopalni Wierzbica jest również bardzo dobre, w 3 stopniach zmielenia.

Kreda 06a , polecam z kopalni Drugnia Rządowa, mam do niej kilka km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
Dnia 24.12.2019 o 11:35, damin1 napisał:

Słuchajcie to ile można uzyskać zwrotu do jednej takiej ciężarówki przy zaleceniach 4.5 tony do hektara. Jak to jest. Przykładowo niech te wapno będzie 47% (pierwsze lepsze ogłoszenie z olx) no to potrzebuje w zaokragleniu 2 tony tego na tonę w czystym składniki i do tej tony 300 zł. Zwracają tak? Tylko że te dwie tony będzie kosztować 150 zł jakieś. No to zwrócą 150 tylko i tak jakby kosztować mnie będzie tylko transport. Wiadomo jak granulat to by drogo wychodziło bo to by było jakieś 800 zł 50 %wapna 1t w czystym składniki. To by mi 300 zwrócili a mój koszt to 500. A jak jest właśnie z sypkim. 

Odpowie ktoś.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

Wapno musi miec 50% przynajmniej u mnie tak było, nie może być 49 albo 51 ja miałem na fakturze 52% i musiałem pisać o zmiane danych na fakturze i wysyłać zmienione. Najlepiej żeby na fakturze wgl nie było kosztu transportu tylko po prostu cena wapna 120 czy po ile tam ktos kupuje i to wszystko. Jeżeli masz zalecenia 4,5 tony czystego składnika i 300 zł do hektara no to masz dotacji 1350 zł kupujesz 9 ton wapna (czyli te 4,5 tony czystego składnika) nawet powiedzmy po 150 zł za tone, wiec tez masz 1350 i tyle Ci oddaja. Kupisz taniej np po 100 to oddadza Ci 900 zł.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli jest wypłata kasy to przysyłają jakąś decyzję czy trzeba sprawdzać na koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Wysyłają decyzję i na drugi dzień są pieniądze na koncie. Więc co będzie wcześniej zależy kiedy zostanie dostarczony list ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

U mnie tak było z tymi procentami, ale tak jak mówiłem wcześniej pewnie zależy od człowieka który sie tym zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty8530    2

Ostatnio (w grudniu) przy zakupie azotu kupiłem parę ton wapna na sezon 2020, ale dopiero teraz będę pobierał próbki, czy w tym przypadku będę mógł złożyć wniosek na dotację do wapna (najpierw zakup - potem próbki) ? PH na poziomie około 4,5-4,8 (badane pHmetrem).

Edytowano przez Qwerty8530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Musisz mieć zrobione próbki gleby oraz dawkowanie. Wapno możesz mieć tyle tylko ze nie możesz rozsiać. Chyba ze masz zrobione badania gleby wraz z dawkowaniem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty8530    2
33 minuty temu, asmodan28 napisał:

Musisz mieć zrobione próbki gleby oraz dawkowanie. Wapno możesz mieć tyle tylko ze nie możesz rozsiać. Chyba ze masz zrobione badania gleby wraz z dawkowaniem. 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Mam  takie  pytanie-    powiedzmy  mam    ph.   5  jaka   będzie   zalecana  dawka   CaO   na  ha.     Ile  jedna  tona [ w czystym ]   składniku  podniesie   według    zaleceń.           Jestem   w   trakcie  badań   ale   chciałbym  już  wiedzieć   tak   orientacyjnie.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

Panie to zależy czy ziemia lekka czy ciężka, a co do wapna to kto wie ile Ci podniesie jak nie wiadomo jakiego wapna użyjesz.  Kolejna sprawa to taka że odrazu ph Ci nie wzrosnie, najlepiej to zrobić  w dwóch dawkach i dobrze wymieszać przed orką.

U mnie do przy lekkiej ziemi ph 4.9  powierzchnia 0.80 ha. wyliczyli 2t czystego składnika.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Właśnie  o to mi chodzi  tak  orientacyjnie  jaka  zalecana  dawka +  -   ,    resztę  wiem.    Dzięki.   

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Nie da się orientacyjnie wiedząc aż tak mało. OSCHR wzorują się na danych IUNG. Patrząc w zalecenia mozesz mieć pH 5.0 na glebie bardzo lekkiej i będzie to bliskie optymalnemu, zalecana dawka to 1t czystego składnika na ha, a mozesz mieć glebę ciezka i wtedy zalecana dawka to aż 6 t czystego składnika. Oczywiste że przy bardzo lekkiej glebie optymalnie jest wysiać maks 1-1,5 t na raz. Zbyt ogólnie. Nikt nie poda Ci w jakim czasie się odkwasi, zależy od rozdrobnienia wapna, wartości zobojętnienia, i rodzaju wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Będą  wyniki  badań    to się   zobaczy-    ziemie   różne  glina  ale i piaski.   Do  żniw   daleko  poszuka  się  jakieś  dobre wapno  najlepiej  z  magnezem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22

Witam Panowie, obecnie cena brutto Radkovit PREMIUM  z dowozem 74,55zł /t. Mam około 35km do kopalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Wie ktoś od kiedy w tym roku fundusz w Lublinie zacznie wypłacać kasę za wapno? Nie idzie tam się dodzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Za 30 razem się dodzwoniłem wybieraj sekretariat prawdopodobnie największa szansa odebrania telefonu , a pani zajmująca się wnioskami o wapnowanie jest na urlopie od dzisiaj do jutra. Dostałem informacje że najlepiej dzwonić w godzinach porannych przed 10.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj