wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Uziu92    7884

rozsiewany w sierpniu 2018 pod pług , dawka zależna od działki ale średnio od 3-4 ton. Wzrosty pH na jednej działce nawet 0.5 a na innej nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

@Uziu92 jak za rok dasz po scierniskudruga dawkę wtedy bedziesz miał na całej glebokosci ornej wapno, teraz jest ono bardziej w dolnej części  skoncenyrowane to i efekt mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

bardzo mozliwe. W tym roku kreda się ratowałem, jak tak dalej cena będzie jechać za sypkie to i granulat się opłaci w moim wypadku z kornicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Tak poszło  w górę wapno? Jak sypkie podrożeje to i granulat też skoczy. Ja dziś na dzierżawy granulat dałem po pszenżycie tyle że drobna granulka, niech się rozkłada przez zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

Daniel pisał że 110netto radkowit to daje 120 brutto. Z koszelówki brałem teraz to 250 za tonę a jest tee drobiniejsze za 220 czy 230 także za tonę kredy granulowanej 2 tony sypkiego teraz wychodzi. Dla tego  pytam ile radkowit ma CaO i jaką reaktywność bo kreda ma wg tego co podają 53% cao i reaktywność na poziomie 98% także w tonie mamy ok. 500 kg działającego wapna, radkowit znalazłem że ma 30-35% co daje z tony 300-350 kg cao ale jak ma reaktywność mniejszą jako dolomit do tego grubsza frakcja to  powiedzmy 70% to mamy działającego wapna w tonie 250kg czyli wychodzi to samo, niezaprzeczalnie plus dolomitowego to magnez dodatkowo, ale jak ktoś ma wysokie zasobności to nie jest konieczny. Oczywiście to tylko teoretyczne obliczenia bo nie znam reaktywności tego wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek1952    0

Witam.. wie ktoś może gdzie w zachodniopomorskim można kupić krede granulowana 06a ... gdzies w Polsce to z transportem po 400 zl za tone... jesli ktos cos wie prosze o odpowiedz... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Witam.jakie wapno teraz kupić i rozwiać po zniwach . Bo będę składał wniosek na wapnowanie. Czy sypkie wapno z Kujawit  da się rozwiać zwykłym rorzutnikiem do obornika czy lepiej granulowany i jak z przechowaniem do żniw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Witam.jakie wapno teraz kupić i rozwiać po zniwach . Bo będę składał wniosek na wapnowanie. Czy sypkie wapno z Kujawit  da się rozwiać zwykłym rorzutnikiem do obornika czy lepiej granulowany i jak z przechowaniem do żniw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

A jak zrobić z potwierdzeniem zapłaty za wapno z cukrowni jak tak jest kompensata. Czyli zapłata za buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jakiś papier na tą kompensatę tez musisz dostać. Chyba to powinieneś przedstawić. Najlepiej zadzwoń do oschr w swoim województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Musi być faktura vat z typem i odmianą wapna i zawartoscią CaO. Jak to jest to forma płatności to pikuś; gotówka, przelew czy kompensata zawsze idzie udowodnić, że zapłaciłeś. Na fakturze z cukrowni na pewno jest napisane do kiedy przelew zrobią i ta data będzie datą zapłaty za wapno wg mnie. Zresztą wyciąg z konta z przelewem z cukrowni powinien załatwić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Czyli  jak z cukrowni na fakturze jest napisane wapno defekacyjne 08. To jest źle? Bo na drugiej fakturze mam wapno węglanowe 30% CaO. To też jest źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
Dnia 18.11.2019 o 19:16, GRZES1545 napisał:

Tak poszło  w górę wapno? Jak sypkie podrożeje to i granulat też skoczy. Ja dziś na dzierżawy granulat dałem po pszenżycie tyle że drobna granulka, niech się rozkłada przez zimę.

Czyli pogłównie.. jaki granulat dokładnie? Uważasz, że rozpuści się i zadziała nie tylko w górnej warstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
23 minuty temu, Mecha napisał:

Czyli pogłównie.. jaki granulat dokładnie? Uważasz, że rozpuści się i zadziała nie tylko w górnej warstwie?

Tak poglównie, wapniak kornicki w tym roku drobną granulke robią i fajnie sie rozsiewa, nie wiem na jakiej głębokości się rozloży ale rok temu efekt był dobry, pszenżyto było zbacznie lepszej kondycji niż na działce na której nie rozsialem, obie miały ph 4.0, Jedyny minus jaki dostrzegłem to taki że większe granule jak zastosowałem rok temu które  leżały bezposrednio przy roslinie potrafily je spalić. W tym roku granulka jak saletra więc nie powinno być tego problemu, taki zabieg stosuję  tylko na słabych działkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Tak poglównie, wapniak kornicki w tym roku drobną granulke robią i fajnie sie rozsiewa, nie wiem na jakiej głębokości się rozloży ale rok temu efekt był dobry, pszenżyto było zbacznie lepszej kondycji niż na działce na której nie rozsialem, obie miały ph 4.0, Jedyny minus jaki dostrzegłem to taki że większe granule jak zastosowałem rok temu które  leżały bezposrednio przy roslinie potrafily je spalić. W tym roku granulka jak saletra więc nie powinno być tego problemu, taki zabieg stosuję  tylko na słabych działkach. 

Właśnie też  zaczynam walkę o lepsze ph. Najlepsze mam 6.3 a najgorsze 5.1 na ściernie pod pszenicę i rzepak poszło 500kg arti granu więc tylko podtrzymanie (o ile coś podtrzyma)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Jak długo czekaliscie na jakiś odzew z OSCHR-u wysłałem wniosek jakieś 10dni temu do Lublina i nie wiem czy się zapodzial gdzieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Jeśli poleconym to możesz sprawdzić czy dotarł do OSCHR, a jeśli już dotarł to jakiego odzewu oczekujesz od Nich?

Jesli jest dobrze wypełniony to raczej nie dostaniesz żadnego potwierdzenia tylko czekać na kasę w przyszłym roku, no chyba że źle wypełniony to się odezwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ja wysłałem 7 listopada to odzew był po 11 dniach. Pani wysłała mmsa ze zdjęciem co poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

dostałem do wypełnienia i odesłania oświadczenie o wysianiu wapna, do wfośigw. płatność to przyszły rok, bliżej połowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj