wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość
15 godzin temu, sznajdik napisał:

Mam wyniki fakturę i co dalej gdzie się wniosek bierze -składa i w ogóle jaka jest dalej procedura? chyba za całe auto mi nie zwrócą bo z zaleceń wychodzi jakieś 17t wapna do rozsiania

17 ton wapna czy 17 ton CaO?  tAM GDZIE oddawałeś próbki pomogą Ci wypełnić wniosek musisz mieć dezyzje o pomocy deminimis jeśli ostatnie 3 lata brałeś nic nie płacisz za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

W moim oschr nie chcą pomagać ,na stronie oschr są wnioski wypełniasz drukujesz i składasz w oschr a wersię elektroniczną wysyłasz do WFOŚiGW .Ja płaciłem za kredę przed dostawą na fakturę pro forma i musiałem ją dziś dostarczyć bo na fakturze oryginalnie był inny numer jak na przelewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Dnia 5.11.2019 o 07:37, michal_19 napisał:

https://srpp.minrol.gov.pl/index.php?act=report wpisujesz imię nazwisko i niżej wybierasz program pomocowy klikając na te oko.

Dzięki sprawdzałem. Ale nie widzę tam dopłat do materiału siewnego. Ustawiałem rożne przedziały czasowe i nic. Są tylko ostatnie trzy lata z obecnym rokiem i tylko dopłaty do paliwa. Patrzyłeś jak to działa na swoim przypadku. Bo nie chciał bym nakłamać we wniosku. W zeszłym roku suszonych nie składałem. Ale materiał siewny był składany w przedziałach czasowych w których szukałem. Z tym, że to było do ARR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
Dnia 8.11.2019 o 11:49, staszek131415 napisał:

17 ton wapna czy 17 ton CaO?  tAM GDZIE oddawałeś próbki pomogą Ci wypełnić wniosek musisz mieć dezyzje o pomocy deminimis jeśli ostatnie 3 lata brałeś nic nie płacisz za to

Zapotrzebowanie CaO t17,48

A decyzję o deminimis gdzie dostanę

Co miałbym brać w ostatnich 3-ech latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To spokojnie za tira dostaniesz decyzję o pomocy deminimis musisz mieć jeśli korzystałeś z dopłat do materiału siewnego , czy umorzenia podatku lub pomoc klęskowa jeśli straty były poniżej 30% w gospodarstwie

Jeśli ostatnie 3 lata nic takiego nie korzystałeś to zaznaczasz w odpowiedniej rubryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 8.11.2019 o 19:04, Azor07 napisał:

W moim oschr nie chcą pomagać ,na stronie oschr są wnioski wypełniasz drukujesz i składasz w oschr a wersię elektroniczną wysyłasz do WFOŚiGW .Ja płaciłem za kredę przed dostawą na fakturę pro forma i musiałem ją dziś dostarczyć bo na fakturze oryginalnie był inny numer jak na przelewie.

W Łodzi chcą żeby wypełnić wniosek na komputerze, mieć wydrukowany i drugi na pendrivie, sprawdzają na miejscu i jak coś jest źle to na miejscu poprawiają.

Nie ma z tym dużo roboty i samemu bez problemu da się rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można teraz dac wapno granulowane i NPK pod warzywa czy lepiej samo wapno? Mam skromną ilość warzyw i przed orka chce dac wapno A nie wiem czy NPK też zapodac przy okazji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
21 godzin temu, danielhaker napisał:

Nie łączy się wapnowania i nawożenia NPK

Nie wiem czy się nie mylę. Ale chyba chodzi o to, że wapno osłabia działanie nawozów. Bo nawozy chyba siły działania wapna nie osłabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Jakie wapno zalecacie kupic teraz a rozsiac po zniwach- czy granulowane w bigbag.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31

Pamiętajcie że zwrot akcyzy to też pomoc de minimis, umorzenia podatku z tytułu nabycia też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Wskaż mi gdzie jest napisane, że zwrot akcyzy (rozumiem, że za paliwo?) to pomoc de minimis ;)

2 godziny temu, hubertuss napisał:

Nie wiem czy się nie mylę. Ale chyba chodzi o to, że wapno osłabia działanie nawozów. Bo nawozy chyba siły działania wapna nie osłabiają.

Chodzi o to, że wapno blokuje fosfor

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a jak składałem na suszowe to doradza z ODR gdzieś z  neta wydrukował na co miałem dotacje z gminy ile wypłacili i z deminimis . także doradza rolny ma dostep swobodny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

MI facet z arimr sprawdzał do suszonych. Ktoś tu stronę czy diw temu podawał linka gdzie można sprawdzić mając imię nazwisko i PESEL. Jednak w moim przypadku pojawiły się tylko dopłaty do paliwa. Chociaż składałem do materiału to tego tam nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Pisze jak wół w decyzji o zwrocie akcyzy że jest to pomoc publiczna z budżetu państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Poprostu w odr opuścił rubrykę z formą pomocy i wyskoczyły mu wszystkie formy przyznania pomocy zwrot akcyzy, utylizacja padłych itd. pisalem  o tym parę stron wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
4 godziny temu, hubertuss napisał:

MI facet z arimr sprawdzał do suszonych. Ktoś tu stronę czy diw temu podawał linka gdzie można sprawdzić mając imię nazwisko i PESEL. Jednak w moim przypadku pojawiły się tylko dopłaty do paliwa. Chociaż składałem do materiału to tego tam nie było.

Jesteś pewien że wybrał odpowiedni program pomocowy? Bo jeśli nie wybrał to nic tobie nie wyskoczy z de minimis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem co wybierał facet z arimr. Bo nie widziałem jego ekranu. Najpierw chciał mi pokazać stronie i jak szukać na kompie dla klientów. Ale, ze nie był włączony i trzeba było czekać. To wziął PESEL i poszedł u siebie znalazł. Ja szukałem na stronie, której link mi podałeś i pojawiły się same dopłaty do paliwa co wiem, że nie jest de minimis. A co ewentualnie tam trzeba wybrać aby pojawiło się de minimis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj