wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZELKOW    1295

dostajecie 3stawki albo do 300 albo do 200 albo do 100, ale nie więcej niż na fakturach, wystarczy sobie policzyć ile macie wysiać wapna potem pomnożyć przez cenę wapna i według stawki dostaniecie maxymalnie tyle ile macie ziemi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
Ogólnie z tym wapnem to bardzo zagmatwana sprawa
Ogólnie z tym wapnem to bardzo zagmatwana sprawa
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Jeśli nie miałem żadnej pomocy de minis to potrzebne jest tez jakieś zaświadczenie ze jej nie otrzymałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
9 minut temu, Raptus902 napisał:

Ogólnie z tym wapnem to bardzo zagmatwana sprawa
Ogólnie z tym wapnem to bardzo zagmatwana sprawa

Np? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
king12 napisał:

Jeśli nie miałem żadnej pomocy de minis to potrzebne jest tez jakieś zaświadczenie ze jej nie otrzymałem ?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy ktoś dostał wcześniej kase niż deklarowany termin wysiewu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ponoć pomoc de minimis można sprawdzić gdzieś przez net na stronie ministerstwa rolnictwa? Sprawdzał ktoś z was gdzie tego szukać. Dzisiaj facet w ARiMR sprawdził mi w związku z suszą. Miał pokazać gdzie. Ale tam było dużo ludzi komp dla klientów nie chciał się załączyć i nie pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
Dnia 3.11.2019 o 16:25, Raptus902 napisał:

Ile otrzymałeś zwrotu ?

dostałem 100%, czyli 118 zł do tony czystego składnika 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
10 minut temu, piotrekstok napisał:

dostałem 100%, czyli 118 zł do tony czystego składnika 

Co to za wapno że takie tanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

,,Tona czystego''. Ludzie kupują tone wapna(50% czystego) za około 100zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Wapno magnezowe z Imielina miał ktos do czynienia. Sąsiadowi dzis przywiezli. Zamawiał przez ODR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
18 godzin temu, hubertuss napisał:

Ponoć pomoc de minimis można sprawdzić gdzieś przez net na stronie ministerstwa rolnictwa? Sprawdzał ktoś z was gdzie tego szukać. Dzisiaj facet w ARiMR sprawdził mi w związku z suszą. Miał pokazać gdzie. Ale tam było dużo ludzi komp dla klientów nie chciał się załączyć i nie pokazał.

https://srpp.minrol.gov.pl/index.php?act=report wpisujesz imię nazwisko i niżej wybierasz program pomocowy klikając na te oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Raptus902 napisał:

Wapno magnezowe z Imielina miał ktos do czynienia. Sąsiadowi dzis przywiezli. Zamawiał przez ODR

A coś nie tak z tym wapnem? 

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

Czy można najpierw zakupić wapno a później zrobić próby glebowe i tą całą papierologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
DamianRolnikSkup napisał:

11 godzin temu, Raptus902 napisał:

Wapno magnezowe z Imielina miał ktos do czynienia. Sąsiadowi dzis przywiezli. Zamawiał przez ODR

A coś nie tak z tym wapnem? 

 

Nie wszystko ok Tylko sie pytam czy ktos stosował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Zapytaj sąsiada czy ma jakiś certyfikat lub badania wapna, będziesz wiedział co to za wapno.

1 minutę temu, Raptus902 napisał:

Nie wszystko ok Tylko sie pytam czy ktos stosował

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Travolta    13

Witam,

Dałem próbki do badania 12 września, ale ciągle czekam na wyniki i zaczynam się obawiać, że w tym roku nie zdążę. I tu pojawia się moje pytanie... Na jaką kwotę dofinansowania mogę liczyć, przy zakupie jednego tira wapna weglanowego? (27 ton) Opłaca się czekać? Mam poniżej 25 hektarów. pH przewiduję bardzo niskie. 


kamilek93gh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
22 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Co to za wapno że takie tanie?

normalna cena, 59zł brutto  tona wapna z morawicy, odległość od  kopalni do mnie 50 km

22 godziny temu, rex15 napisał:

,,Tona czystego''. Ludzie kupują tone wapna(50% czystego) za około 100zł

to ja nie wiem z jakiej odległości ci to wożą, że takie ceny masz za 1 tone wapna o zawartości 50%, jest to duża cena jak za wapno sypkie bo 200zł za t CaO, ja dzwoniłem całą okolice i znalazłem gościa co mieszka blisko kopalni ok 200m bo byłem u niego po faktury bo mi źle wystawił, a jak gadałem z innymi co sprzedają wapno to za to samo a cena o 10 zł wyższa, zależy jak kto sobie transport liczy 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, Travolta napisał:

Witam,

Dałem próbki do badania 12 września, ale ciągle czekam na wyniki i zaczynam się obawiać, że w tym roku nie zdążę. I tu pojawia się moje pytanie... Na jaką kwotę dofinansowania mogę liczyć, przy zakupie jednego tira wapna weglanowego? (27 ton) Opłaca się czekać? Mam poniżej 25 hektarów. pH przewiduję bardzo niskie. 

100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mam wyniki fakturę i co dalej gdzie się wniosek bierze -składa i w ogóle jaka jest dalej procedura? chyba za całe auto mi nie zwrócą bo z zaleceń wychodzi jakieś 17t wapna do rozsiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj