wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

farmer24    22

mam taką małą działaczkę oddalona od gospodarstwa i tam będę siał granulat. Pytam tylko czy lepiej to czy kredę granulowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.10.2019 o 20:41, radekz200 napisał:

Dzisiaj wysłałem ostatnie brakujące dokumenty do woośigw i pani powiedziała żeby czekać na decyzje i kase 🙂

No to trochę poczekasz bo na ten rok kasa się skończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
4 godziny temu, radekz200 napisał:

Ważne ze dostanę 😂 Na chleb jeszcze starcza 😛

Kasę dostaniesz szybciej niż niektórzy piszą. Ja też miałem nie dostać w tym roku a przelew już miałem kilka dni temu, dziś doszła decyzja i dokumenty ktore skladalem w OSCHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Panowie taka sprawa - z wapnem, jak z każdą robota, były komplikacje i opóźniło mi się rozwiezienie. Teraz mam do wywiezienia obornik - w sumie nie tak dużo - że 30 niedużych rozrzutników. Najczęściej gdzieś na 2ha mi to starczało. No i teraz mógłbym go rozwieźć i w poniedziałek przyorac, jakby wszystko oczywiście szło dobrze. Przerwa między wapnem, a obornikiem byłaby tylko gdzieś 2 -2.5 tygodnia. Nie specjalnie mam co zrobić z tym obornikiem innego, coś tam pójdzie na ogródek, coś tam na troszkę trawy, coś tam na cześć pola gdzie nie poszło wapno, ale myślę, że ponad połowa obornika zostanie. No. I musiałbym to wywieźć tam, gdzie szło wapno. Tak mała przerwa w ogóle dyskwalifikuje ten pomysł? Juz tu czytałem, że najlepiej w ogóle nie wozić w tym sezonie, albo że przerwa min. 5tyg, ale jestem trochę pod ścianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Powiem Ci tak, u mnie miałem zakwaszenie dwa pasy poszedł obornik na ścierń i to grubo plus gnojowica, następnego dnia zaorałem na 3 dzień wapno około 1,8t na ha czystego składnika, na 4 dzień siew jęczmienia i roślinki "pryma sort", a jak masz zamiar nic nie siać w tym roku to tym bardziej wal bezproblemowo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Ja w tym roku tez rozwiozlem wapno a za 2 tygodnie obornik miałem odczekać dłużej ale juz nie mieścił się na płycie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Mi już jakiś czas nie mieści się na plycie. W przyszłym tygodniu już zapowiadają deszcze, no i też ten termin wywozu się zbliża, a średnio mi się uśmiecha wywozić na pryzmę ten obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
piotrekstok napisał:

Dnia 20.10.2019 o 22:11, Karol0134 napisał:

u mnie narazie cisza,a jak z tobą się kontaktowali pisemnie pocztą czy telefonicznie,dostałeś potwierdzenia złożenia wniosku?? u mnie cisza i nie słychać żeby ktoś w okolicy dostał..

@danielhaker jaki oschr ,kiedy składał ??

kontaktowali się poprzez e-mail dwa razy i tak załatwiałem z nimi temat, dostałem potwierdzenie z OSCHR w krakowie o przyjęciu wniosku i tyle a oni przekazali wniosek do WFOŚiGW, i później oni to sprawdzają i odzywają się, ja składałem końcem sierpnia byłem 6 w kolejce 

Dobrze że napisałeś o e-mail zajrzałem ,a tam miesiąc temu wysłana wiadomość aby wysłać wersję elektroniczną wniosku .Ja cos tam sypałem ,ale nie bardzo było czym rozsiać w zimie kupiłem rcw i można było 5 samochodów rozsiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

W załączniku o pomocy de minimis jest budka w tabelce "Podstawa prawna otrzymanej pomocy". Otrzymywałem pomoc tylko do dopłaty do materiału siewnego. Co tam mam wpisać, wiecie koledzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, radekz200 napisał:

600 zł 

U mnie 350 mój załadunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

a wiecie jak to jest z tymi działkami do dofinansowania, jeżeli dzierżawię działkę i składam do niej wniosek o płatności bezpośrednie to mogę uzyskać do tej działki zwrot za wapno czy działka musi być na własność???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

biorą po uwagę wniosek o płatnośc więc możesz i na te, wkońcu je obrabiasz


za ciężarówkę ? bardzo tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Dnia 25.10.2019 o 18:38, msjaro napisał:

W załączniku o pomocy de minimis jest budka w tabelce "Podstawa prawna otrzymanej pomocy". Otrzymywałem pomoc tylko do dopłaty do materiału siewnego. Co tam mam wpisać, wiecie koledzy?

Tytuły ustaw wg których dostałeś tę pomoc de minimis. Wpisz te kilka, które masz na decyzji przyznania zwrotu za materiał. 

Też z tym kombinowałem, ale tak mi powiedziały panie w oschr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Orientuję się ktoś w jakiej cenie wapno sypkie magnezowe w wlkp? Kiedy najkorzystniej kupować? 🤔


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900
Dnia 21.10.2019 o 09:07, henryk53 napisał:

Witam, prowadzę średniej wielkości gospodarstwo, w woj. lubelskim. Niedawno dostałem  propozycję skorzystania z usługi  raportu związanego z używaniem nawozów wapniowych  na moich polach.  W tym raporcie będę miał podane zalecane dawki wapna jakie mam zastosować  na moim polu, przeliczenia kosztów zakupu wapna przy  różnym sposobie wapnowania. Będę mógł  porównać sobie ilość wapna jakie potrzebuję przy wapnowaniu stałym albo zmiennym. Zastanawiam się, czy taki raport przydałby mi sie  w pracy. Warto wydać na to pieniądze?  

 

2019-10-15_13h37_44.png

2019-10-15_13h37_38.png

2019-10-15_13h37_57.png

Odświeżę post kolegi z połączonego tematu

Dnia 25.10.2019 o 18:38, msjaro napisał:

W załączniku o pomocy de minimis jest budka w tabelce "Podstawa prawna otrzymanej pomocy". Otrzymywałem pomoc tylko do dopłaty do materiału siewnego. Co tam mam wpisać, wiecie koledzy?

Tak jak wspomniał @Roxer- ustawy z otrzymanych decyzji, chociaż zauważyłem, że poprawności tego raczej nikt nie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Orientuję się ktoś w jakiej cenie wapno sypkie magnezowe w wlkp? Kiedy najkorzystniej kupować? 🤔

U mnie cena już -10zł na tonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Kolego @Azor07 skąd zamawiasz? To teraz ile wyjdzie za tonę?

W zeszłym roku brałem morawice to ok 2/3 ceny to był transport. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja brałem kredę z Drugni teraz 55zł+transport bez faktury 50brutto .Sam jestem ciekawy jaki będzie efekt połowa na zwrot reszta na dzierżawy na następny sezon muszę na piachy wziąć radkowit na iłach magnez bardzo wysoki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj