wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

GRZES1545    8976

Na pewno Warszawa, mam znajomego z stamtąd i tam właśnie składał. U mnie nadal Cisza wniosek skladany coś końcem sierpnia w Lublinie.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
Dnia 18.10.2019 o 19:47, Krzychu18 napisał:

Witam. Mam pytanko. W zaleceniach ze stacji dostałem ze muszę na hektar zastosować  3,8 tony czystego CaO. Chce zakupic wapno magnezowe o zawartości 45 % Cao i 9% Mgo. Po przeliczeniu to daje 8,44 wapna (3,8/0,45) (nie wiem czy dobrze wyliczyłem bo nie wiem czy sie do tego magnez dolicza). Wapno to kosztuje około 105 zł brutto co daje 886 zł na hektar wapna, i tu pytanie ile dostane dofinansowania na ten hektar. Pozdro

886 zł dostaniesz o ile jesteś na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henryk53    0

Witam, prowadzę średniej wielkości gospodarstwo, w woj. lubelskim. Niedawno dostałem  propozycję skorzystania z usługi  raportu związanego z używaniem nawozów wapniowych  na moich polach.  W tym raporcie będę miał podane zalecane dawki wapna jakie mam zastosować  na moim polu, przeliczenia kosztów zakupu wapna przy  różnym sposobie wapnowania. Będę mógł  porównać sobie ilość wapna jakie potrzebuję przy wapnowaniu stałym albo zmiennym. Zastanawiam się, czy taki raport przydałby mi sie  w pracy. Warto wydać na to pieniądze?  

 

2019-10-15_13h37_44.png

2019-10-15_13h37_38.png

2019-10-15_13h37_57.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Panowie, jeśli gleba jest bardzo kwaśna i jest w niej niska bądź bardzo niska zawartość fosforu, to czy po podniesieniu odczynu wzrośnie zawartość fosforu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Właśnie dostałem przelew z wapnowania👍 A tak niektorzy pisali że  kasy już  niema, i w tym roku nie będzie😝

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

o ile samochodów wnioskowałeś?

Kupiłem 51t wapna, 2 auta.

@XTRO Warunek musisz mieć ph poniżej 5.5 wtedy należy się dofinansowanie, ja robiłem próbki do każdej działki i obliczali mi dokładnie dawki do powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

robiłem badania na nowych praktycznie polach to 5,5 to chyba tylko na jednej było :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

najczęściej tak robię :) mam 15 próbek z czego połowa powinna się załapać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Ja też mam jeszcze kilka działek z drugiej gminy do pobrania, i czekam na wyniki i zamawiam kolejne wapno, tyle że rozsieje po orce na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

to i tak pewnie całości nie wykorzystam bo jak wyjdzie że tylko do 20-30 ha mi przyznają czyli ok 80 ton  tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
1 minutę temu, XTRO napisał:

to i tak pewnie całości nie wykorzystam bo jak wyjdzie że tylko do 20-30 ha mi przyznają czyli ok 80 ton  tak? 

Zależy ile Ci wyliczą czystego składnika, po zaleceniach będziesz miał czarno na białym.

@Daro20  muszę sprawdzić ale przy ph 5,6 chyba też wyliczyli mi dawkę i zaliczyli mi to do dofinansowania, ale jeszcze się upewnię i dam znać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

To jak to jest w końcu z wielkością tego dofinansowania. Na fakturze mam cenę tylko za wapno bez transportu.  Jakie dostanę dofinansowanie? Na przykładzie morawicy 26ton x 32zł wychodzi kwota za wapno 832zł czy 26ton x54% wychodzi 14ton czystego składnika x100zł (gospodarstwo w przedziale 50-75ha) wychodzi 1400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

@Daro20 jaką będziesz miał napisaną cenę za wapno na fakturze tyle otrzymasz zwrotu 32zł za morawicę 54% CaO czyli +- 60zł za tone czystego składnika i tyle otrzymasz zwrotu. Sam wozisz że masz cenę 32zł ? Max zwrot jaki możesz otrzymać za tonę czystego składnika w twoim przedziale to 100zł (50-75ha)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Wniosek złożony w zeszłym tygodniu w Warszawie, sprawdzony formalnie- wszystko ok.  Jestem około 450 na liście. Czekamy cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

@GRZES1545 przez pośrednika tylko brał na mnie bezpośrednio faktury bo na niektórych kopalniach jak byłoby na niego to liczą 23% VATu do wapna. 5 samochodów mam wziętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
1 godzinę temu, Daro20 napisał:

@GRZES1545 przez pośrednika tylko brał na mnie bezpośrednio faktury bo na niektórych kopalniach jak byłoby na niego to liczą 23% VATu do wapna. 5 samochodów mam wziętych.

Ja brałem przez posrednika, i żadne dodatkowe koszty mnie nie interesowały, dostałem zwrotu tyle za ile sprzedał mi wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolejny program dla patyraków, dobry gospodarz ma uregulowane ph za własne pieniądze, patyractwo dostaje za free. Patologia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ja wiem czy dla patyraków ? Najwięcej kasy dostają z uni duże gospodarstwa a nie powinny wogóle dopłat dostawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj