wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

ZELKOW    1295

ktoś tam dostał pewnie na jeden samochód złożył 3tys dostał i kasa się skończyła tak jak koledzy piszą, tak jak mówiłem wszyscy co nagle wapna nakupili to przynajmniej se ziemie odkwaszą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja i tak planowałem wapnowanie już na wiosnę. Nawet w rozsiewacz się zaopatrzyłem jak okazja się trafiła. Te dwie wywrotki na pewno bym kupił. Teraz dokupię jeszcze dwie. Dadzą nie dadzą. Wniosek złożę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
Tomasz0611 napisał:

I do wiosny nikt kasy nie dostanie bo limit de minimis jest już wykorzystany, poszło na suszowe

Rok temu też tak krzyczeli o suszowym kiedy roczna pula de minimis się skończyła a od stycznia normalnie zaczęli wypłacać z nowej puli. Ja tam mogę czekać i do lata. Kredytu na wapno nie brałem żeby panikować

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
17 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

I do wiosny nikt kasy nie dostanie bo limit de minimis jest już wykorzystany, poszło na suszowe

Pokaż mi informacje że limit sie już  skończył bo ja znalazłem inne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Grześ w topagrar pisali, wejdź na ich strone lub aplikacje, suszowe pewnie tez będzie w przyszłym roku, ja miałem w tamtym roku w lutym


limit jest na gospodarstwo, dostanie każdy tylko pozniej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy miał ktoś z was do czynienia z wapnem magnezowym z kopalni Budy koło Sandomierza? Zastanawiam się nad tym do posypania po posianym zbożu by podnieść poziom Mg.

Rozmawiałem z panią z kopalni to jest odmiana 0,5 z wykazu 31 % Cao i 19 % Mg. Z tego co widzę w wykazie to jest wapno węglowe ponoć z tego co czytam w necie bardziej nadające się do zastosowania pogłównie od wapna tlenkowego bo jest mniej agresywne ale za to wolniej się rozkłada. Na podlasiu wegetacja ruszy za 5 miesięcy to chyba coś się już rozłoży i zadziała.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2019 o 13:17, hubertuss napisał:

Nie o tym temat ale jeśli chcesz. to ci powiem. Płace podatki, zusy i jak mogę to biorę. Pisowi jakoś nie przeszkadza, żem anty pisowiec i nie gardzą moim podatkiem ani zusem.

Staszek jest z tych wyborów pis

 

Pieniążki dla takich się z nieba biorą, a to co PiS daje się tylko iich wyborcom pisu się tylko należą haha

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 14.10.2019 o 13:08, hubertuss napisał:

Cześć jakiś czas temu pytałem was o możliwość posypania wapna kredy po posianym zbożu. Chcę się za to zabrać gdzieś za tydzień dwa. Nie przyszły mi jeszcze wyniki badań gleby oprócz zaleceń wapnowania i tak sobie pomyślałem, ze raczej będzie mało Mg. Jak myślicie dosypanie teraz magnezowego gdzie przed siewem czy tam po żniwach poszła kreda będzie dobrym pomysłem? Czy lepiej dosypać kredy? Kreda się szybciej rozłoży leząc na wierzchu. Pytanie jak zadziała magnezowe?

Rozsiewałem wczesną wiosną radkowit premium na oziminy i żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Lat temu naście kupiłem rcw od rolnika z dużym gospodarstwem. Zawsze w miesiącach listopad styczeń stosował dolomit po oziminach. Z efektów był zadowolony twierdził że 7t pszenżyta regularnie zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
20 minut temu, GRZES1545 napisał:

A pozytywne?

Ph było 4,5 więc trzeba było szybko ratować. Nie mierzyłem ale zapewne się poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Generalnie sprawa wygląda tak, że w sierpniu rozsypałem jakieś 1800 kg czystego składnika pod pług. Kreda. Nie miałem jeszcze wyników badań gleby więc myślałem, że będzie prawie ok. Bo wcześniej coś tam trochę wapna sypałem. Dostałem wyniki we wrześniu i szczeka mi trochę opadła. Ph cztery z groszem pod pięć i zalecenie 3500 kg czystego składnika na hektar. Dlatego teraz mam pomysł by rozsypać resztę po zbożu. Tamto pierwsze jest w ziemi. To będzie sobie z wodą przez zimę wnikało do gleby. A, że ziemie mam lekkie to nie powinno być z tym jakichś problemów Wiem, że to nie profesjonalne ale wyszło jak wyszło. Najpierw myślałem by posiać kredę ponownie. Ale wapnom magnezowe chociaż wolniej się rozkłada to ma w sobie magnez, którego za pewne mam tez raczej niski poziom. Po drugie z tego co rozmawiałem z kolegą powinno się je łatwiej siać. Bo nie zawisa w rozsiewaczu jak kreda. No i dostałem ofertę na wapno magnezowe z kopalni Budy w cenie 80zł plus vat. Czyli to samo co kreda z Mielnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mi się wydaje, że powinno być rozbite. Działka numer 1 powierzchnia pola czyli równa powierzchni działki. Działaka numer dwa powierzchnia równa samemu polu. Ewentualnie tak jak masz rozpisane w tej tabelce gdzie spisywałeś próbki do badania. A najlepiej to zadzwoń do swojego OSCHR. Bo to oni będą to potem rozpatrywać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Ale z tego co mówią, to na daną działkę można tylko raz na 4 lata wziąć. Czyli jak wpisze obie działki to za rok na łąkę już nie uzyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Wczoraj grupa azoty wywiązała się z programu Grunt to wiedza, i pracownik oschr pobrał próbki do badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

no to nieźle - ja od dwóch tygodni mam wyniki

w moim oschr czas oczekiwania na wyniki badań to aktualnie 8 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

W zasadzie z mojej winy, bo gość chciał pobrać próbki w lipcu tylko miałem zbiory jagodowych i poprosiłem o przyjazd po połowie sierpnia. No ale się przeciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj