wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

s17    15

Jeśli pomoc publiczna (krajowa) to trzeba ją wpisać w załączniku H.3.2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mama słyszała w Panoramie, że wnioski ponoć można składać tylko do końca miesiąca. Minister mówił, że bardzo dużo ludzi skorzystało by do końca miesiąca jeszcze korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

W komunikacie wapnowania napisali:

"Dofinansowanie działań regeneracyjnych dla danej działki ewidencyjnej będzie  udzielone nie częściej niż raz na cztery lata."

Wychodząc daleko w przyszłość jeśli złoży się wniosek do 31.10.2019 to w 2023r w październiku będzie można skorzystać jeszcze raz na tą samą działkę (wiadomo że jeśli ph spadnie znowu do 5,5). Czy trzeba też wysiać wapno do końca tego miesiąca? A może liczyć będzie się dzień uzyskania decyzji/zwrotu, a nie dzień złożenia wniosku. 

Co autor miał na myśli pisząc " udzielone"? 

Ktoś, coś wie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek96    9

Panowie pytanie ma przyznane z badań glebowych do dofinansowania 38t cao+mgo. Teraz składam wniosek z którego wykorzystam około 13t Cao+mgo. Będę mógł złożyć kolejny wniosek za jakiś czas żeby wykorzystać pozostałą pulę przyznanego dofinansowania do wapna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Tak, tylko nie pisz we wniosku, że rozrzuciłeś na wszystkie działki po trochu, tylko wybierz sb konkretne działki a następny wniosek kiedyśtam złożysz na inne działki. Bo dopłata przysługuje raz na 4 lata na daną działkę.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047
42 minuty temu, piotrekstok napisał:

wczoraj zrobione poprawki w biznesplanie i dziś zawieziony biznesplan i podobno jest już wszystko dobrze, prawdopodobnie czekamy już na decyzję. woj. małopolskie 

duze jest zainteresowanie w krakowie ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaiJakub    1

Witam wszystkich. Mam pytanie które wapno lepsze na 4-5 klasę gleby. PH o koło 5 kreda z Kornicy czy może węglan z kopalni Barcin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Panowie mam pH 5+ gleba przeważnie lekka bądź średnia odczyn kwaśny bądź lekko kwaśny jakie wapno wybrać bo już mam metalik w głowie weglanowe czy weglanowe magnezowe co 35-15mg będę spał gdzieś 2-3t na hektar


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Odpowiedź prosta jak zasobność w magnez niska to magnezowe jak wysoka bądź bardzo wysoka to weglanowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

No zawartosc w magnez myślę że niska dostałem narazie tylko wytyczne ile wapna i jakie pH pod dopłaty tak wysyłają a termin trochę goni bo chcem dać wapno i za ok 3tyg obornik


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

w Małopolsce zainteresowanie znikome tak powiedziała mi kobieta w oschr, dużo małych gospodarstw jest i oni mają to gdzieś ledwo rośnie ale wapna nie dadzą,ja w zeszłym roku wziąłem 4 ha od gościa w lipcu badania gleby a tam ph 3.9 do 4.0, no tragedia ale zboże jakoś sobie poradziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Jutro (sobota) zamierzam zebrać próbki do badania (pH. P, K, Mg i próchnica), a zawieść je w poniedziałek do lab. - mam nadzieję, że nie będzie żadnego problemu przy badaniu?

Edytowano przez soltys147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

piotrekstok-pytam bo sam mialem ochote na dofinansowanie, nie wiem tylko czy starczy kasy i czy jest podzielona na wojewodztwa jak przy innych programach??

jak zbadalem ziemie sasiada to wyszlo 4,2 a kukurydza rosla -rosla do tego roku w tym kicha kompletna zajace kolby objadaja☺️.

u mnie to wiele wapna by nie wyszlo- regularnie wapnuje i ziemie w wiekszosci ciezkie i zasobne-mysialbym jakos podrasowac probki 😉.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
8 godzin temu, jacus napisał:

piotrekstok-pytam bo sam mialem ochote na dofinansowanie, nie wiem tylko czy starczy kasy i czy jest podzielona na wojewodztwa jak przy innych programach??

jak zbadalem ziemie sasiada to wyszlo 4,2 a kukurydza rosla -rosla do tego roku w tym kicha kompletna zajace kolby objadaja☺️.

u mnie to wiele wapna by nie wyszlo- regularnie wapnuje i ziemie w wiekszosci ciezkie i zasobne-mysialbym jakos podrasowac probki 😉.

kobieta mówiła, że wniosków jest mało i zwrot na pewno będzie, ja 76ton kupiłem wapna, swoje pola wapnowałem od dwóch lat ale i tak ph było od 5.0 do 6.4.  a reszta pól słabizna pod każdym względem. jak już chcesz to podrasuj próbki ja nic nie robiłem bo byłem ciekawy co w tej ziemi jest 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, jacus napisał:

piotrekstok-pytam bo sam mialem ochote na dofinansowanie, nie wiem tylko czy starczy kasy i czy jest podzielona na wojewodztwa jak przy innych programach??

jak zbadalem ziemie sasiada to wyszlo 4,2 a kukurydza rosla -rosla do tego roku w tym kicha kompletna zajace kolby objadaja☺️.

u mnie to wiele wapna by nie wyszlo- regularnie wapnuje i ziemie w wiekszosci ciezkie i zasobne-mysialbym jakos podrasowac probki 😉.

To po co Ci wapno jak masz zasobne?m Czytając to forum to każdy ma zasobne i musi brać próbki od sąsiada żałosne że wam nie wstyd do stacji z tym hodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
soltys147 napisał:

Jutro (sobota) zamierzam zebrać próbki do badania (pH. P, K, Mg i próchnica), a zawieść je w poniedziałek do lab. - mam nadzieję, że nie będzie żadnego problemu przy badaniu?

Żartujesz? Ja część próbek pobrałem miesiąc temu a dopiero po niedzieli będę oddawał do stacji

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Cześć jakiś czas temu pytałem was o możliwość posypania wapna kredy po posianym zbożu. Chcę się za to zabrać gdzieś za tydzień dwa. Nie przyszły mi jeszcze wyniki badań gleby oprócz zaleceń wapnowania i tak sobie pomyślałem, ze raczej będzie mało Mg. Jak myślicie dosypanie teraz magnezowego gdzie przed siewem czy tam po żniwach poszła kreda będzie dobrym pomysłem? Czy lepiej dosypać kredy? Kreda się szybciej rozłoży leząc na wierzchu. Pytanie jak zadziała magnezowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty taki antypisowiec i wyciąga łapy po pieniądze? Przecież to jeszcze twoje wnuki będą spłacać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie o tym temat ale jeśli chcesz. to ci powiem. Płace podatki, zusy i jak mogę to biorę. Pisowi jakoś nie przeszkadza, żem anty pisowiec i nie gardzą moim podatkiem ani zusem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Cześć jakiś czas temu pytałem was o możliwość posypania wapna kredy po posianym zbożu. Chcę się za to zabrać gdzieś za tydzień dwa. Nie przyszły mi jeszcze wyniki badań gleby oprócz zaleceń wapnowania i tak sobie pomyślałem, ze raczej będzie mało Mg. Jak myślicie dosypanie teraz magnezowego gdzie przed siewem czy tam po żniwach poszła kreda będzie dobrym pomysłem? Czy lepiej dosypać kredy? Kreda się szybciej rozłoży leząc na wierzchu. Pytanie jak zadziała magnezowe?

To może kizeryt na wiosnę jak masz mało magnezu, i za rok po żniwach uzupelnisz braki magnezowym wapnem. A programy wsparcia trzeba brać jak masz możliwość nie ważne czy popierasz władzę ktora je wdraża, liczy sie byś dbał o ziemię z której się utrzymujesz.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
1 godzinę temu, czarnys napisał:

Pany dostał kto tak na serio  kasę z tego wapnowania , czy ta dyskusja to polityka dla naiwnych

na razie nic nie wpłynęło, a już dwa miesiące zajmują się tym wnioskiem mimo że wszystko jest ok, a jak składałem wniosek to  byłem 6, śmiech na sali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj