wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

ZELKOW    1295
Daros napisał:

Witam czy faktura z odroczonym terminem płatności przejdzie na dotacje? 

musisz mieć potwierdzenie przelewu, a w tym przypadku nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, samtech84 napisał:

Do FV dołączysz potwierdzenie przelewu i gitara.

To jak masz termin płatności to jak dołączysz potwierdzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Znalazłem protokół z 2018 r, średnia strata rocznej produkcji w gosp rol wynosi 13% , czyli ta pomoc nie szła z demims ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Nie wiem czy tylko ja nie mogę otworzyć wniosku na stronie OSChR w Bydgoszczy czy jest z nim coś nadal nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mam mały dylematy. Dostałem wyniki z OSCHR Białystok równo miesiąc po odebraniu próbek przez ich przedstawiciela. Oczywiście bez wartości potasu fosforu itd, które doślą później. Kupiłem i rozsiałem przed siewem dwie wywrotki.  Z zaleceń potrzeba jeszcze 1,5. Oczywiście to nie problem kupić dwie. 

Teraz zastanawiam się jak to rozegrać I wymyśliłem, że skoro te dwie rozsiałem prze siewem czyli poszło pod spód. To teraz może przynajmniej jedną rozsiać po wierzchu po zbożu  na zimę by sobie z wodą wnikała powoli w głąb. A drugą zostawić do wiosny i zamknąć sprawę z wnioskiem. Pl nie mam jakichś nachylonych by to spłynęło. A z drugiej strony zależy mi szczególnie na prawidłowym odkwaszeniu pól z jęczmieniem i pszenżytem. Bo wydawało mi się, ze ziemie jednak am  mniej zakwaszone.

Pytanie czy kredę można siać pogłównie? Posiałem trochę po owsie, który powschodził po talerzowaniu. Zobaczymy jaki będzie miała na niego wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na szybkiego przejrzałem trochę tekstów w necie. W prawdzie jedni piszą, że to zły sposób inni, że może nie najlepszy ale dobry. Inni, ze lepiej na wiosnę. Zdania jak widać podzielone. Mam jeszcze trosze czasu więc się będę zastanawiał i zbierał informacje. Z tego co widzę kreda nie zaszkodzi roślinom o ile będą suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
Dnia 19.09.2019 o 18:39, Lukarso napisał:

To jest "do 300zł", a kwota dofinansowania nie może przekroczyć tej z faktury. Tutaj wszystko wyliczysz prawidłowo http://oschr.pl/wapnowanie/

No nie do końca. Zwróć uwagę na instrukcję do wniosku i wpisaną kwotę

image.png

@hubertuss ja zauważyłem, że rozsiana pogłównie na zimę szybciej się rozpuszcza niż wymieszana z ziemią. Roślinom nie zaszkodzi, bo to nie jest jakis agresywny nawóz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
43 minuty temu, hubertuss napisał:

Mam mały dylematy. Dostałem wyniki z OSCHR Białystok równo miesiąc po odebraniu próbek przez ich przedstawiciela. Oczywiście bez wartości potasu fosforu itd, które doślą później. Kupiłem i rozsiałem przed siewem dwie wywrotki.  Z zaleceń potrzeba jeszcze 1,5. Oczywiście to nie problem kupić dwie. 

Teraz zastanawiam się jak to rozegrać I wymyśliłem, że skoro te dwie rozsiałem prze siewem czyli poszło pod spód. To teraz może przynajmniej jedną rozsiać po wierzchu po zbożu  na zimę by sobie z wodą wnikała powoli w głąb. A drugą zostawić do wiosny i zamknąć sprawę z wnioskiem. Pl nie mam jakichś nachylonych by to spłynęło. A z drugiej strony zależy mi szczególnie na prawidłowym odkwaszeniu pól z jęczmieniem i pszenżytem. Bo wydawało mi się, ze ziemie jednak am  mniej zakwaszone.

Pytanie czy kredę można siać pogłównie? Posiałem trochę po owsie, który powschodził po talerzowaniu. Zobaczymy jaki będzie miała na niego wpływ.

Siej śmiało po głównie, w tamtym roku na kwaśnej ziemi ph4.0 jęczmień nie chciał rosnąć, posiałem pszenżyto i rozsiałem w listopadzie kredę granulowaną i efekt był naprawdę dobry było tam fajne pszenżyto w tym roku. Jedyny minus co zauważyłem to gdzie większa granulka leżała przy samym źdźble to wypaliło, teraz biorę drobniejszy granulat i może tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dzięki za radę panowie. Jak tylko pogoda pozwoli to w drugiej połowie października wezmę się za to. Mój kłos będzie miał w tym roku ciężki żywot. Rozrzucił już 52 tony a jeszcze czeka go 26. Druga wywrotka już na pewno na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

A moze ktoś z Mazowieckiego poleci woznika kredy? Bo moj dealer wapna wozi, ale kredy nie. @zetorr6441 a ten Tw znajomy wozi w Mazowieckie? 

Mozna dac teraz na gorczyce wapno/krede ?, a za miesiac  talerzowka i orka? 

Albo na innym polu np teraz wapno/ kreda, po tym gruber i za jakies 4-6 tygodni obornik i orka?

Albo teraz obornik, gruber i pozniej za 4-6 msc wapno/kreda i orka/ gruber na piach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Dnia 20.09.2019 o 10:14, mariuszzz napisał:

Niech się w Stacji douczą. Od lat nie ma obowiązku wystawiania faktur z podpisem czy z pieczątką.

Sprawdźcie swoje faktury za telefon czy za prąd. Wszystko od lat drukowane komputerowo bez żadnych pieczątek i ręcznych podpisów.

Dalej mam problem z tą fakturą :/ w stacji mówią, że oni dobrze wiedzą o tym, że nie ma konieczności podpisywania faktur, ale do programu faktura musi być oryginałem, i podpisana. To byłby mniejszy problem, Lafarge mówi po zrobieniu wielkiej łaski żeby fakturę przysłać, to się podpiszą, ale pieczątki nie będzie... coś mi tu śmierdzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Domyślam się, że przy firmie tej wielkości musieliby zatrudnić specjalnego pracownika do przybijania pieczątek i podpisywania:)))

Przecież to największy producent cementu, kruszyw budowlanych i wapna nawozowego w Polsce. Skoro w biznesie nikt już dziś nie podpisuje i nie stempluje faktur (bo fakturowanie jest zautomatyzowane, mało kto w ogóle drukuje na papierze faktury) to pewnie bardziej im sie opłaca zrezygnować ze sprzedaży detalicznej wapna niż zatrudniać specjalną fakturzystkę do stempelków:)))

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Producent? Czy w przypadku wapna tylko pośrednik B2C? Mało kto drukuje faktury, wiem. Ale jak kupujący zażąda, to przecież mają obowiązek wystawić oryginał. Tak czy nie? I dlaczego mi mówią po przekierowaniu do pani kierownik, że pieczątki nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Z tą pieczątką to nie wiem. Nie znam się na szczegółach prawnych. 

A co do produkcji to Lafarge ma dwie własne kopalnie wapna. W Radkowicach koło Kielc produkują wapna magnezowe Radkowit a w kopalni Kujawy koło Inowrocławia wapna Kujawit. Podobno produkują pół miliona ton wapna rocznie. Czyli chyba jednak największy producent wapna nawozowego w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Czy faktura z 23% vat za wapno będzie akceptowana przez Stacje Chemiczno Rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Wie ktoś może po jakim czasie będzie zwrot kasy od złożenia wniosku? Dostał już ktoś zwrot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Panie kto to wie, w rozporzadzeniu nie ma terminu. Ja już ponad miesiąc od złożenia byłem 37 w woj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj