wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorr6441    365
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

To jakie on ma pH wszędzie 4 

Musi miec bardzo ciezkie gleby. Bo ja tez wszedzie 3.9-4.1 ubadalem a wyszlo średnio 3.2 cao. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dokładnie ziemia ziemi nie równa. Na ciężkich glebach zalecenia dla tego samego ph np 4,5 będą dużo wyższe niż na lekkiej.

1 godzinę temu, Lukarso napisał:

Co ciekawe wszystkie faktury z "ukrytym transportem w wapnie" będą szczegółowo i wnikliwie weryfikowane :) 

Niech weryfikują. Ciekawe tylko w jaki sposób co i komu udowodnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Jak to w jaki sposób? Bardzo prosty jeśli masz wapno, certyfikat kopalnia taka i taka, idą zapytać o cenę wapna i finito

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Jak były suszówki rok temu to co im wysłać ?, protokół ?. Musze tam w tej tabelce dzielić wszystkie działki ile wapna czy wystarczy jak zostawię tak ?

Bez tytułu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Jak to w jaki sposób? Bardzo prosty jeśli masz wapno, certyfikat kopalnia taka i taka, idą zapytać o cenę wapna i finito

Ale mój dostawca jest łakomy i za pośrednictwo w zakupie bierze 60 zł/tona, a transport po koleżansku za flaszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Jak to w jaki sposób? Bardzo prosty jeśli masz wapno, certyfikat kopalnia taka i taka, idą zapytać o cenę wapna i finito

Ta jużwidzę jk będą rozliczać po cenach z kopalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

@PATr ok w takim razie mogą się do Ciebie przyyebać o próbę wyłudzenia dotacji. A łakomy dostawca niech se napycha kieszenie, Ty się będziesz tłumaczył 😋 

Oczywiście to tylko głupia gadka z mojej strony żeby nie było zaraz spiny, zobaczymy jak będzie. Ale po prawdzie mogliby tak zrobić w świetle prawa wapno masz w kopalni po 25zl, a fakturę na 100zl. Mogą rozliczać po cenie z faktury, albo druga wersja dopłata strikte do wapna i co kogo transport obchodzi i będą ciągać "za mordę" 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ale zrozum to że faktura nie jest z kopalni, pośrednik ma prawo sobie marzę naliczyc jaką chce dlatego nie jest taka wersja możliwa do zrealizowania jak ty piszesz 

Tak samo jak z zakupem maszyn na dotacje, tam też nie można było transportu dotować, jeden kupi od producenta taniej, drugi od pośrednika drożej, czy ktokolwiek się czepiał że u pośrednika było drożej? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8965
6 godzin temu, radekz200 napisał:

Kolega biały tak tanio rozwozi 😅👍

Tak już Ci przywiezie po 40zl za tonę 😆

@PATr ooo to to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, PATr napisał:

Ale mój dostawca jest łakomy i za pośrednictwo w zakupie bierze 60 zł/tona, a transport po koleżansku za flaszkę

Mój nie był łakomy wyszło 1,5 zł więcej za tonę niż bym osobiście kupił na kopalni.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699
15 minut temu, GRZES1545 napisał:

Tak już Ci przywiezie po 40zl za tonę 😆

@PATr ooo to to...

Mi przywiózł po 100 jazwice wiec się dziwiłem dlaczego kolega ma duzo taniej zle mnie zrozumiałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Jak to w jaki sposób? Bardzo prosty jeśli masz wapno, certyfikat kopalnia taka i taka, idą zapytać o cenę wapna i finito

Koniec sierpnia dzwoniłem na kopalnie Mielnik i Kornica obie OMYA z pytaniem o cenę. Było 87 zł brutto tona i podstawiam swój transport. Oczywiście kupiłem od pośrednika, cena z faktury to 88,5 zł tona brutto. No to faktycznie nadużycie wykryją 

Kupuję nawozy. Albo odbieram sam busem albo przywożą mi 8 km. Jak mi przywożą cenę mam tą samą jak bym odbierał sam, transport gratis.  Tak samo z wapnem. Zawsze mogę powiedzieć ja i ta firma, że transport gratis.  A z Mielnika coś ponad 20 km. Jak bym chciał kupić nawozy za 4600 to też by mi te ponad 20 km z każdej pobliskiej miejscowości przywieźli gratis. Tego żadne przepisy nie zakazują

Z mojego przypadku wynika też jasno, że pośrednicy mają w kopalniach inne ceny. Powiedzmy hurtowe A jak bym po to pojechał sam to miał bym cenę powiedzmy detaliczną Na jedno w kopalni wychodzi. Dla mnie transport gratis.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
5 godzin temu, Agrest napisał:

Szybko licząc to 54 t x 20zł na kopalni daje 1080zł. Czyli ktoś przywiózł 2 auta , czyli 400km w obie strony licząc za 1100zł?

Wychodzi 2,75zł/km. Na pewno wapno dojechało?

Tak wapno przyjechało , rozsiane, talerzówka, a dzisiaj pług. Przedpłat nie robiłem, zadzwoniłem i podałe adres za trzy dni tel. po wykiprowaniu kasa do ręki kierowcy i dalej nie znamy się. Ten co dał mi namiar już trzy lata tak kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
2 godziny temu, PATr napisał:

Ale zrozum to że faktura nie jest z kopalni, pośrednik ma prawo sobie marzę naliczyc jaką chce dlatego nie jest taka wersja możliwa do zrealizowania jak ty piszesz 

Tak samo jak z zakupem maszyn na dotacje, tam też nie można było transportu dotować, jeden kupi od producenta taniej, drugi od pośrednika drożej, czy ktokolwiek się czepiał że u pośrednika było drożej? 

Ależ ja to bardzo dobrze rozumiem, kupuję wapno i wiem jak fv wyglądała i jak teraz ma wyglądać i jak to rozumieć. I powtórzę będzie decyzja, wyliczą i wtedy będę się cieszył. Z drugiej partii próbek jedno auto powinno się uzbierać. 

. Jednakowoż nadmienię, że nie przeczytałeś wszystkiego co napisałem i spinasz się jak plandeka na żuku. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26
14 godzin temu, ThePerkins napisał:

Jak były suszówki rok temu to co im wysłać ?, protokół ?. Musze tam w tej tabelce dzielić wszystkie działki ile wapna czy wystarczy jak zostawię tak ?

Bez tytułu.png

Jeśli suszowe miałeś z de minimis to tak, a jeśli nie to nie. Działki wpisałeś dobrze, nie musisz dzielić. Jedynie stawkę jednostkową wpisałeś błędną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Właśnie w tym jest problem bo nie mogę znaleźć dokumentów a w agencji nie chcą powiedzieć.. Dlaczego ?, mam poniżej 25 ha to chyba jest 300zł nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

jak to nie chcą Ci powiedzieć? Piszesz podanie o wydanie zaświadczenia o przyznanej pomocy de minimis w ciagu ostatnich x lat celem dołączenia do wniosku do OSCHR bądz wydanie kopii decyzji". Proste - krótka piłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Złożyłem z wnioskiem fakturę za wapno - z radkiwic od Lafarge.

 

Oschr czepia się że ta faktura jest nie podpisana, muszę dostarczyć podpisaną, Lafarge powołuje się na ustawę 106 o VAT, że oni nie muszą podpisywać faktur. I kto ma tu rację? Mieliście niepodpisane faktury?

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
1 godzinę temu, Roxer napisał:

Złożyłem z wnioskiem fakturę za wapno - z radkiwic od Lafarge.

 

Oschr czepia się że ta faktura jest nie podpisana, muszę dostarczyć podpisaną, Lafarge powołuje się na ustawę 106 o VAT, że oni nie muszą podpisywać faktur. I kto ma tu rację? Mieliście niepodpisane faktury?

Niech się w Stacji douczą. Od lat nie ma obowiązku wystawiania faktur z podpisem czy z pieczątką.

Sprawdźcie swoje faktury za telefon czy za prąd. Wszystko od lat drukowane komputerowo bez żadnych pieczątek i ręcznych podpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Witam czy faktura z odroczonym terminem płatności przejdzie na dotacje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj