wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253
6 minut temu, GRZES1545 napisał:

Kolego Gdzie Ty takie info znalazłeś, jak mogła  się skończyć  jak dobrze się nabór  nie zaczął. Bylem 37 w lubelskim i jeszcze kasy nie otrzymałem minął miesiąc od zlozenia wniosku.Nie słychać by ktokolwiek jeszcze dostał.

oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Złożyłem wniosek w OSCHR w Lublinie, jestem 136-ty w gronie ubiegających się o dofinansowanie, czy to dużo jak narazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Oto proste obliczenia na cały kraj poszło dajmy na to 500 wniosków razy średnio 10000 zł =5mln zł i myślę że te średnie nie są przesadzone. A ile jest przeznaczone na wapnowanie.? 300 mln?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Ale co się martwicie, kasy nie będzie, trudno, najważniejsza jest dla was kasa czy doprowadzenie gleby do poprawnego pH ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

 

 

Dnia 4.09.2019 o 07:52, king12 napisał:

Składał ktoś wniosek do oschr Lublin bo nie mogę na ich stronie znaleźć wniosku jest tylko ogolny ale pisze ze tez nie aktualny a dodzwonić się tam to graniczy z cudem 

Ja zlozylem na ogolny bo trzeba juz rozsiac i orac. Kazdy wniosek rejestruja u siebie w systemie i czy jest dobrze czy zle to juz jest tak jakby złożony. Mozna rozsiac wapno a poprawki beda potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

5000 wniosków razy 20 tys zł 100 mln zł A pula jest 300 mln więc myślę że napewno w tym roku kasy nie braknie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
51 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Ale co się martwicie, kasy nie będzie, trudno, najważniejsza jest dla was kasa czy doprowadzenie gleby do poprawnego pH ? 

Ja się w sumie trochę martwię, bo wydałem więcej pieniędzy niż zazwyczaj na wapnowanie pól. Ale mam też nadzieję, że w przyszłości odpłaci mi się to w naturze, dając lepsze plony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Mój wniosek z pierwszej 10 w lubelskim i też cisza 

Odsyłają do funduszu na koniec miesiąca 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Ale co się martwicie, kasy nie będzie, trudno, najważniejsza jest dla was kasa czy doprowadzenie gleby do poprawnego pH ? 

Kasa kasa kasa panie. 👍 Masz rację, u mnie całe gówno się kwalifikuje do dotacji i wcale nie płaczę. Polecę delikatnie magnezowki na podtrzymanie i to wsio. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Z niecierpliwością czekam na pierwszy wpis o pieniądzach na koncie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

lublin w ciagu tygodnia od wyslania zdazyl sprawdzic i odeslac wniosek do poprawki. Ołówkiem napisali jak i co poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Taki co wapnuje jedynie ze względu na dofinansowanie i tak ph nie podniesie do należytego poziomu bo tego nie robi się w rok tylko systematycznie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku i tak chciałem wapnować.  Tyle że 50t chciałem kupić A że  jest dofinansowanie to kupiłem jeszcze 25t. 

Tak dla porównania jeszcze wapna z kopalni A granulatem. Znajomy z wioski regularnie sypał granulat na swoje pole( nie wiem dokładnie ile ale systematycznie), w tym roku zrobił badania, bo też chce skorzystać z dofinansowania. Z tym tygodniu dostał wyniki i wg zaleceń na 15 ha potrzebuje ok. 77 ton czystego składnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Ja na razie machnąłem na to ręką a biorę rocznie ok 150 ton wapna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
17 godzin temu, radekz200 napisał:

Ja brałem Jazwice ale wyszła mi po 100 u kogo tak tanio? 

U Skloda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
2 godziny temu, TheRolnik1992 napisał:

W moim przypadku i tak chciałem wapnować.  Tyle że 50t chciałem kupić A że  jest dofinansowanie to kupiłem jeszcze 25t. 

Tak dla porównania jeszcze wapna z kopalni A granulatem. Znajomy z wioski regularnie sypał granulat na swoje pole( nie wiem dokładnie ile ale systematycznie), w tym roku zrobił badania, bo też chce skorzystać z dofinansowania. Z tym tygodniu dostał wyniki i wg zaleceń na 15 ha potrzebuje ok. 77 ton czystego składnika.

Granulat granulatowi nie równy. Brałem całymi zestawami krede granulowaną z koszelowki po 180 tona. Jeczmień przepadał po pół hektara place, a 2 lata temu raps 4.5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, TheRolnik1992 napisał:

W moim przypadku i tak chciałem wapnować.  Tyle że 50t chciałem kupić A że  jest dofinansowanie to kupiłem jeszcze 25t. 

Tak dla porównania jeszcze wapna z kopalni A granulatem. Znajomy z wioski regularnie sypał granulat na swoje pole( nie wiem dokładnie ile ale systematycznie), w tym roku zrobił badania, bo też chce skorzystać z dofinansowania. Z tym tygodniu dostał wyniki i wg zaleceń na 15 ha potrzebuje ok. 77 ton czystego składnika.

Toz to ponad 12 ton kredy na hektar. Ja bym to dzielul na 3 lata pi takiej dawce na raz wiecej szkod jak dobrego. Choc w tym miejscu co lezala kreda to owies na poplon rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
22 godziny temu, radekz200 napisał:

Ja brałem Jazwice ale wyszła mi po 100 u kogo tak tanio? 

Jazwica przyjechała do mnie 100km i zapłaciłem 2200zł za 54t, czyżby jakaś inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Nie; nie. Biały nie chciał przywiez bez faktury. Ktoś inny dał mi nr.tel. , za tyle przywieżli z wz ale bez faktury bo nie liczę na wątpliwe dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

Co ciekawe wszystkie faktury z "ukrytym transportem w wapnie" będą szczegółowo i wnikliwie weryfikowane :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
1 godzinę temu, marian7k napisał:

Jazwica przyjechała do mnie 100km i zapłaciłem 2200zł za 54t, czyżby jakaś 

Szybko licząc to 54 t x 20zł na kopalni daje 1080zł. Czyli ktoś przywiózł 2 auta , czyli 400km w obie strony licząc za 1100zł?

Wychodzi 2,75zł/km. Na pewno wapno dojechało?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj