wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patrykb2736    87
k0b napisał:

patrykb2736 napisał:

staszek131415 napisał: Tyle że magnezowe słabo podnosi PH dobre dla podtrzymania odczynu Standardowe wapno magnezowe może tak,bo się długo rozkłada, Premium działa od razu,ja wolę dołożyć te 1000zl wiecej z racji transportu i mieć konkretny towar, tym bardziej że mam zakwaszone gleby i doprowadzam ph.

magnez ma zdolność odkwaszania 1,5 raza większa od wapnia, bardzo dobrze odkwasza, kupić dobre wymieszać u efekt będzie. Nie orientuje się w czym te premium jest lepsze że działa szybciej? Dobre dla podtrzymania odczynu czy nawożenia wapniem są te drogie wapna granulowane, które sypia po 0,5 t/ha. Co do postu kilka wyżej jak Wy odróżnia je te wapna, po kolorze...po prostu zadzwonić, przeciez certyfikat dają..


ktosik25 napisał:

Ja przy PH w zakresie 4.0-5,4 zastosowałem Radkowit Standard w dawce przeciętnej 8,1t/ha zgodnie z zaleceniami OSCHR. Po jakim czasie najlepiej zweryfikować stan PH by ocenić efekt? Po żniwach w przyszłym roku? Jakiego efektu można się spodziewać? Wg badań zawartość fosforu - wysoka/bardzo wysoka natomiast potas - niska/średnia. Mam zamiar zniwelować to dodatkowo do Polifoski, dawką 100kg soli potasowej. Dobrze myślę?

OSCHR zaleciła Ci 4 tony na ha na raz?

Tak działa szybciej bo jest zmielone na pył.Ktos wstawial tu badania jak szybko podnosił ph w pół roku oczywiście z niskiego odczynu, w dawce chyba 3t/ha.Jesli się myle poprawcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

a wiadomo na 100% do jakich działek jest to dofinansowanie, co np z działkami które nie są moją własnością tylko je dzierżawię i składam na nie płatności bezpośrednie , kwalifikują się czy nie dowiadywał się ktoś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Muszę na jednej działce jesienią zastosować obornik i wapno czy można to zrobić w krótkim od stępie czasu w jakie wykonać zabiegi i co dać wcześniej wapno czy obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Dokładnie tak jak danielhaker napisał. 6 tygodni odstępu wystarczy między obornikiem, a wapnem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Nie wiem czy wiecie, ale wnioski o wapnowanie dla WFOSIGW Toruń są błędne (dla innych nie wiem) i będzie trzeba je składać od nowa (problemtyczne jest oczywiście wypełnienie/rozpisanie hektarów/ton/zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Teraz najśmieszniejsze: poprawnych, dedykowanych dla okręgu Toruń jeszcze nie ma (raptem 46 dni po uruchomieniu programu) XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korni    0

Witam mam zamiar zasiać pszenżyto, jednak przed tym zamierzam rozsiać kredę oraz npk. Problem jest taki że niestety nie byłem wstanie rozsiać wcześniej wapna i zmuszony jestem zrobić to bezpośrednio przed siewem. Jaka kolejność w tym przypadku będzie lepsza wapno przed orką, następnie przed siewem npk pod korzeń. Czy może odwrotnie? Ewentualnie czy zastosować npk dopiero po jakimś czasie? Z tego co czytałem to przy nie zachowaniu odstepu w siewie wapna i fosforu dochodzi do jego uwstecznienia. Jakie są wasze doświadczenia?

 

Edytowano przez Korni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8974
3 godziny temu, Primula94 napisał:

Co lepsze: Jazwica po 80 , czy Morawica po 110?

I to dobre i to, pytanie czy potrzebujesz magnezu czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

podobno juz sie skonczyla kasa na dofinansowanie wapna ktos wie wiecej na ten temat ? czy warto skladac wniosek jak podobno kasa sie skonczyla czy lepiej nie biegac przy tym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
Tomek90 napisał:

Czekajta może w następnym roku będzie 😊

Nakup kredy albo radkowitu premium z 5 aut a później czekaj aż kukurydza na ziarno zejdzie z pola, w listopadzie zacznij wapnowanie mokrym zbrylonym wapnem. Błoto w rozsiewaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Chyba przesadzasz. Dzeszczów brak a jak już to plandeka 30zł kosztuje, jak boisz się podsiąku to folia budowlana na dno za kolejne 30-50zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8974
3 godziny temu, warchest napisał:

podobno juz sie skonczyla kasa na dofinansowanie wapna ktos wie wiecej na ten temat ? czy warto skladac wniosek jak podobno kasa sie skonczyla czy lepiej nie biegac przy tym ? 

Kolego Gdzie Ty takie info znalazłeś, jak mogła  się skończyć  jak dobrze się nabór  nie zaczął. Bylem 37 w lubelskim i jeszcze kasy nie otrzymałem minął miesiąc od zlozenia wniosku.Nie słychać by ktokolwiek jeszcze dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

plandeka to standard ale od spodu naciagnie u mnie tam deszcze padają a folia od spodu to chyba kiepsko bedzie się zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj