wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktosik25    11

kilka pytań do osób, które wypełniały już wniosek. Jaką stawkę dopłaty wpisywaliście w kol.5 gdy kwota faktury jest niższa niż stawka dopłaty(300zł) gospodarstwo do 25ha.

Edytowano przez ktosik25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Można pocztą ,ale dołącz oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ja takie dokumenty wożę osobiscie, zawsze mozna coś poprawić od ręki gdy jest pomyłka, mam potwierdzenie odbioru od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 4.09.2019 o 07:52, king12 napisał:

Składał ktoś wniosek do oschr Lublin bo nie mogę na ich stronie znaleźć wniosku jest tylko ogolny ale pisze ze tez nie aktualny a dodzwonić się tam to graniczy z cudem 

Ja zlozylem na ogolny bo trzeba juz rozsiac i orac. Kazdy wniosek rejestruja u siebie w systemie i czy jest dobrze czy zle to juz jest tak jakby złożony. Mozna rozsiac wapno a poprawki beda potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się przestawia sytuacja jeśli wapno kosztuje np 70 zł za tonę o zawartości CaO powyżej 50 a przysługuje mi dotacja w wysokości 300 zł do tony CaO. W takim przypadku dotacja będzie wynosiła te 70 zł do tony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proernest    1
7 minut temu, krystal9 napisał:

Jak się przestawia sytuacja jeśli wapno kosztuje np 70 zł za tonę o zawartości CaO powyżej 50 a przysługuje mi dotacja w wysokości 300 zł do tony CaO. W takim przypadku dotacja będzie wynosiła te 70 zł do tony? 

No na logikę 70 zł. Reszta to propaganda 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 godziny temu, krystal9 napisał:

Jak się przestawia sytuacja jeśli wapno kosztuje np 70 zł za tonę o zawartości CaO powyżej 50 a przysługuje mi dotacja w wysokości 300 zł do tony CaO. W takim przypadku dotacja będzie wynosiła te 70 zł do tony? 

Dokładnie 70 zł. Na tym nie da się zarobić.  Choć kilka razy słyszałem już wersję, że jeśli np CaO 50 % to tylko wyjdzie 35 zł. 

U mnie wapno z mielnika typ G1 5b 43 % po 88 , 5 zł brutto z dostawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Co dwa dni te same pytania panowie ogarnijcie się tak samo jak suszowe dają wg rządu po 1000zl do ha. Ile jest faktycznie każdy wie. Tak samo tutaj będzie decyzja to dopiero będzie wiadomo.

Białystok na dniach mają być wyniki, 8tydzień

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Dokładnie 70 zł. Na tym nie da się zarobić.  Choć kilka razy słyszałem już wersję, że jeśli np CaO 50 % to tylko wyjdzie 35 zł. 

U mnie wapno z mielnika typ G1 5b 43 % po 88 , 5 zł brutto z dostawą.

Niby dla czego miałaby ta dotacja wynosić tylko 35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Dokładnie 70 zł. Na tym nie da się zarobić.  Choć kilka razy słyszałem już wersję, że jeśli np CaO 50 % to tylko wyjdzie 35 zł. 

U mnie wapno z mielnika typ G1 5b 43 % po 88 , 5 zł brutto z dostawą.

Gdzie kolego słyszałeś taką wersję, pod sklepem? To słuchaj dalej, jeszcze liczyleś że da się na tym zarobić🤑 Tyle informacji na temat wysokości pomocy i jak naliczana jest,  i piszesz że przy 50% czystego składnika zwrot 35zl, jak Ty to liczyleś chłopaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A gdzie ja napisałem, że liczyłem, ze na tym da się zarobić? Ja skomentowałem czyjąś wypowiedź. Jak zwrócą całą wydaną kwotę to luz tym lepiej. Jak zwrócą połowę to też będzie dobrze.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

takie pytanko czy jak juz wapno kupilem i fakture bd miał na dniach to mógłbym zlozyc na to wniosek ? a badania mam z roku wczesniej ?bo badania rok temu robilem i planowałem juz dac wapno i juz w piatek pewnie przyjada mi rozsiac wapno bo pod zboze musze orac a wiec moglbym dostac dofinansowanie na takiej zasadzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
9 godzin temu, hubertuss napisał:

A gdzie ja napisałem, że liczyłem, ze na tym da się zarobić? Ja skomentowałem czyjąś wypowiedź. Jak zwrócą całą wydaną kwotę to luz tym lepiej. Jak zwrócą połowę to też będzie dobrze.

Tu masz 100 % racji.

8 godzin temu, warchest napisał:

takie pytanko czy jak juz wapno kupilem i fakture bd miał na dniach to mógłbym zlozyc na to wniosek ? a badania mam z roku wczesniej ?bo badania rok temu robilem i planowałem juz dac wapno i juz w piatek pewnie przyjada mi rozsiac wapno bo pod zboze musze orac a wiec moglbym dostac dofinansowanie na takiej zasadzie ? 

Teoretycznie tak. Zanim twój wniosek trafi pod obróbkę to minie na pewno jakiś czas. nawet kilka dni. Więc kto ci udowodni kiedy wysiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Po złożeniu wniosku możesz rozsiewac nawet tego samego dnia.

Pytanie czy masz odpowiednie badanie z zaleceniami, i dobrze wypelniony wniosek zatwierdzony przez OSCHR to możesz śmiało rozsiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Można złożyć wniosek mając jedna fakturę z dwóch? (na ta druga nam WZ-ke) a później ewentualnie ja dołączyć? Bo strasznie długo może to potrwać :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
28 minut temu, Roxer napisał:

Można złożyć wniosek mając jedna fakturę z dwóch? (na ta druga nam WZ-ke) a później ewentualnie ja dołączyć? Bo strasznie długo może to potrwać :/ 

Musisz zapytać o to w OSCHR BO TO od nich zależy czy przyjmą niekompletny wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek96    9

Przyjechał do mnie transport wapna i troszkę mnie sprzedwaca oszukał. Zamawiałem wapno Radkowit Standard ,a przyjechało wapno z Koplalni Laskowa. Jeszcze twierdząc że to jest to samo złoże i ten sam właściciel kopalni. Fakt wspominał coś o tej Laskowej ,ale od początku mówiłem mu o Radkowicie. Raczej to wapno nie cieszy się dobrą opinia to jak dam tego 5t/ha to będzie jakiś efekt czy już lepiej nie robić kosztów i chociaż sobie teren utwardzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Tak jak podejrzewałem d*pa blada praktycznie wszędzie pH 5,5-6,2... 0,7ha 5,0 chociaż z drugiej strony jest się z czego cieszyć. Tylko pH zrobili, reszta zasobności trzeba czekać.

Chyba, że zaczęli walić w uja i zawyżają 😋 pójdą delikatne dawki na podtrzymanie, a pod qq granulą sypne i tyle w temacie. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
6 godzin temu, arek96 napisał:

Przyjechał do mnie transport wapna i troszkę mnie sprzedwaca oszukał. Zamawiałem wapno Radkowit Standard ,a przyjechało wapno z Koplalni Laskowa. Jeszcze twierdząc że to jest to samo złoże i ten sam właściciel kopalni. Fakt wspominał coś o tej Laskowej ,ale od początku mówiłem mu o Radkowicie. Raczej to wapno nie cieszy się dobrą opinia to jak dam tego 5t/ha to będzie jakiś efekt czy już lepiej nie robić kosztów i chociaż sobie teren utwardzić?

Jak odróżnić radkowit od laskowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj