wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

hubertuss    4653
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Kreda z mielnika rozsiana koncem lipca pod talerzówke na czesci pola ph 3.5 do dzisiaj na głębokości 12cm podniosla juz do 5.1. Efekty przerosly oczekiwania😊

W te miejsce poszlo ok 5 t reszta pola zaleznie od ph od 1.5 do 3t

 

Te tony to czyste CaO czy towar z wywrotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbtm    1

witam 

w oschr w lublinie powiedzieli ze jesli wapno magnezowe nie ma min 50% Cao + MgO to nie bedzie sie kwalifikowało do dofinansowania ?? o co kaman?? i teraz mam problem bo chcialem zamowic wywrotke magnezowego z Jaźwicy i wywrotke węglanowego z Morawicy i zeby za jednym wysianiem to zrobic a teraz mam dylemat. Czy ktos dostał podobną informacje?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26
58 minut temu, zetorr6441 napisał:

Zrobiles blad i za niego zapłaciłes.

Od poczatku było wiadomo ze za transport nie doplaca, dlatego kazdy szuka dostawcy u ktorego ma cala kwote jako zaplata za wapno

 

23 minuty temu, asus921 napisał:

Teoria a praktyka dwie rozne rzeczy...

Widac, ze nie czytales tematu ze zrozumieniem i sugestii dziesiatek uzytkownikow jak ma wygladac faktura pod wzgledem kosztu transportu, a w zasadzie jego braku.

Czy te sugestie dziesiątek użytkowników to też pobieranie próbek z lasu? Wszyscy się zgodzimy, że to oszustwo. Pytanie tylko czy ukrywanie transportu pod pozycją "wapno" nie jest tym samym?

Zmierzam do tego, że program ten jest tak dziurawy i niedopracowany, że w takiej formie nigdy nie powinien wyjść. Opłacalne jest w nim tylko kombinowanie, wystawianie pustych faktur i zawyżanie kwoty zapłaty. Ocenę pozostawiam wam.

Ps.: nie myślcie, że piszę tak, bo chciałem się załapać na łatwe pieniądze. Wapnuje działki regularnie, czy dotacja była czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten program to kpina . Ja za szybko się brałem za wapnowanie bo trwa to kilka lat i pH jest a latać po sąsiadach rowach lasach bez celu bo chyba i za wysokie pH to zła sprawa gorsze pobieranie mikro . Swoją drogą wapno zdrożało kiedyś płaciłem za Morawiec z transportem w granicach 100-105 teraz już tą sama firma ma cenę 130 ...więc jak zawsze dotacja zostaje u firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W Polsce nie dogodzisz. Dają źle. Nie dają źle. Jak to mówią gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Ludzie w czym problem. Wapnowaliście. Mieliście lepsze plony. Korzyść była. Teraz się nie załapiecie to za dwa lata się załapiecie. Ja tam z rowu czy lasu lub od sąsiada próbek nie brałem. I myślę, że tak robił minimalny odsetek. Zresztą w oschr chyba raczej się poznają, ze ziemia z lasu czy rowu.

Zastanówcie się. Jeśli ktoś ma zwapnowane. Ile wapna kupi na zapas by użyć go za dwa lata? Gdzie je przechowa?

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tona wapna magnezowego 125 z vat. Czyli 45% ( z mg) to na jednym aucie jest ok. 12 ton czystego składnika × 300zł  = 3600 ale że za auto zapłacę 3100 to tyle dostanę ( mam nadzieję). To chyba i tak mniej mnie  wyjdzie wapnowanie jak bez dotacji. A że każdy  chce zarobić to chyba nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Ja pochwalę jak piniąszki zobaczę na koncie 😏 na razie to palcem na wodzie pisane i tyle w temacie

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Te tony to czyste CaO czy towar z wywrotki?

Z wywrotki 

Program jak wiele innych ma swoje plusy i minusy,  chociaz jak dla mnie ten ma same plusy. 

Kupuje wapno jakie chce ile chce po ile chce kiedy chce i to wszystko za 0zl, czy da sie lepiej? 🤔

Nie wiem dalej w czym tu mozna widziec problem

Jak na mgr kupelem 3 ciagniki i teraz sasiad kupil a ja nie moge to mam twierdzić ze program jest do d*p. Bo nie moge czwartego kupic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Dziś na sąsiednim polu rozsiewali 2 tiry na 5 ha, kurzyło to wapno że nic nie było widać, a pył gnało na dobre pół kilometra w bok.

A co za wapno to niewiem jakieś szare na kupie?.

Teraz na wapno powinno być 2 cenniki

Te na dotacje na fakturę droższe

I bez dotacji na paragon tańsze😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Zboże też powinno mieć 2 ceny, dla tych co dostali suszowe tańsze a dla tych co nie dostali to droższe
  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, TheRolnik1992 napisał:

U mnie tona wapna magnezowego 125 z vat. Czyli 45% ( z mg) to na jednym aucie jest ok. 12 ton czystego składnika × 300zł  = 3600 ale że za auto zapłacę 3100 to tyle dostanę ( mam nadzieję). To chyba i tak mniej mnie  wyjdzie wapnowanie jak bez dotacji. A że każdy  chce zarobić to chyba nic nowego.

za re 500 zł nadpłaty  kup polifoski wapniowej i tez zwrócą 😀 tylko musisz worki pokazać hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

wapno na kupie moze lezec  latami- od powodzi w 1999 r dolomitowe pod miedza sie nie rozlozylo, ze 2 lata temu na nieuzytku znalazlem zarosnieta kupe i rozsialem pod ziemniaki- zadnego parcha nie bylo-choc teoretycznie powinnien byc😉

wapno palone- 2 lata po rozsianiu jeszcze wokol kupy byly slady,

probki zebralem- w przyszlym tygodniu zawioze , choc patrzac na wyniki z 2017 r wiekszosc pol nie podejdzie a na innych wiele nie wyjdzie.

kiedys mialem wydzierzawic spora dzialke i zbadalem ph- 4,2 na ciezkiej glebie zrezygnowalem a inny mlody sie napalil i kukurydza rosnie- ze dwa lata w normie, w tym roku to wyjatkowo marna.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Ja pochwalę jak piniąszki zobaczę na koncie 😏 na razie to palcem na wodzie pisane i tyle w temacie

Dokładnie, z nie cierpliwością czekam na pierwszy post aż ktoś się pochwali kasą na koncie. Ktoś już jest po złożeniu wniosku tutaj? Co dalej?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Nie mogę znaleźć decyzji suszowej z zeszłego roku. Myślicie że jak wpiszę że nie otrzymałem pomocy to dojdą że otrzymałem? 

Na pewno nie przekroczyłem kwoty 20 000 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

I to w 3 egzemplarzach :/

Sami wypełniacie ten wniosek na komputerze? Do najłatwiejszych on nie należy. A instrukcja do niego to jakiś żart :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Z wywrotki 

Program jak wiele innych ma swoje plusy i minusy,  chociaz jak dla mnie ten ma same plusy. 

Kupuje wapno jakie chce ile chce po ile chce kiedy chce i to wszystko za 0zl, czy da sie lepiej? 🤔

Nie wiem dalej w czym tu mozna widziec problem

Jak na mgr kupelem 3 ciagniki i teraz sasiad kupil a ja nie moge to mam twierdzić ze program jest do d*p. Bo nie moge czwartego kupic? 

Tylko Tobie dopłacili i twojemu sąsiadowi też. A mi do wapna k**wa nie dopłacą, bo za bardzo dbam o glebę i poniżej 5,5ph nie znajdę. To jest Twoim zdaniem sprawiedliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Bo to jest program do podnoszenia Ph zakwaszonych gleb, a nie dla takich jak twoja.

Dziś wniosek złożony na dwie Ciężarówki wapna, ale tak jak wyżej kolega pisał do łatwych nie należy, na szczęście żona ogarnęła temat. W Lublinie jeszcze 40 wniosków nie było jak składałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

Tylko Tobie dopłacili i twojemu sąsiadowi też. A mi do wapna k**wa nie dopłacą, bo za bardzo dbam o glebę i poniżej 5,5ph nie znajdę. To jest Twoim zdaniem sprawiedliwe?

A kto Ci broni dac probke z ph 4 badz 4.5?

1 godzinę temu, maroko napisał:

Nie mogę znaleźć decyzji suszowej z zeszłego roku. Myślicie że jak wpiszę że nie otrzymałem pomocy to dojdą że otrzymałem? 

Na pewno nie przekroczyłem kwoty 20 000 euro

Udaj sie do arimr i powinni Ci wydac taki dokument

 

2 godziny temu, Roxer napisał:

Dokładnie, z nie cierpliwością czekam na pierwszy post aż ktoś się pochwali kasą na koncie. Ktoś już jest po złożeniu wniosku tutaj? Co dalej?

Jezeli oschr stwierdzi ze wszystko gra to przesle go do nfos a co bedzie dalej to nawet kierownictwo oschr nie wie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81
TheRolnik1992 napisał:

U mnie tona wapna magnezowego 125 z vat. Czyli 45% ( z mg) to na jednym aucie jest ok. 12 ton czystego składnika × 300zł  = 3600 ale że za auto zapłacę 3100 to tyle dostanę ( mam nadzieję). To chyba i tak mniej mnie  wyjdzie wapnowanie jak bez dotacji. A że każdy  chce zarobić to chyba nic nowego.

Jesteś pewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, SipmaZ224 napisał:

Jesteś pewny?

Póki nie ma wypłat z tego programu to niczego nie można być pewien. Ale wiadomo nadzieja umiera ostatnia. 

Jeśli pomyliłem się w obliczeniach to popraw....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Najbardziej zdziwią się Ci co posiali bo zwrot będzie a okaze się że kasy nie mają, ja biore kilka ciężarówek co roku, więc nie nastawiam się na zwrot bo i tak trzeba było wysiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Żebyś się nie zdziwił jak właśnie Ci co złożyli wniosek dostaną dofinansowanie. A jak nie dostaniemy to i tak skorzystamy bo  pole zwapnowane będzie :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mi tam bez różnicy i tak maiłem konkretnie wapnować i tak. Ale widzę Polska zawiść działa. Ja nie mam i ty nie masz. Ot taka sprawiedliwość dziejowa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj