wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorr6441    365

Wniosek mozna sobie skladac i co 2dni na inna dzialke.  Przy składaniu trzeba im powiedzieć ze będę jeszcze raz składał to wydadzą nowe zalecenia. 

Jeśli komuś zależy aby miec odmiane kredy 07a z omya to trzeba sie spieszyc bo kwestia dni i mielnik tez bedzie juz G1b5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
41 minut temu, zetorr6441 napisał:

Wniosek mozna sobie skladac i co 2dni na inna dzialke.  Przy składaniu trzeba im powiedzieć ze będę jeszcze raz składał to wydadzą nowe zalecenia. 

Jeśli komuś zależy aby miec odmiane kredy 07a z omya to trzeba sie spieszyc bo kwestia dni i mielnik tez bedzie juz G1b5

Mielnik już G1b5 na fakturze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Faktura z Agroloku i niestety też będzie potrzebna korekta. Według ustawy odmiana 05 ma min. 40% CaO. Najlepsze telefonistka z tej firmy mnie zapewniała, że faktura będzie dobrze wystawiona. Zamawiał ktoś wapno z Agroloku i robił już korektę faktury?

 

 

IMG_2935.JPG Edytowano przez Pitekk

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Czy ktoś tu ma jakieś doświadczenie z rocznym składowaniem radkowitu premium na polu? Czy to absolutnie głupi pomysł? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

@pawelol1905

@pawelol1905 faktura jest na 23% mam korektę na 8% Vat


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
Roxer napisał:

Czy ktoś tu ma jakieś doświadczenie z rocznym składowaniem radkowitu premium na polu? Czy to absolutnie głupi pomysł? :D

Moim zdaniem głupi pomysł chyba że przewieźć na zimę do garażu lub w BIGbag lub po prostu po zimie rozwiesc rozrzutnikiem z pionowymi walkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Cze ktoś słyszał o zmianie wzoru wniosku? Podobno wszyscy, którzy już złożyli będą musieli poprawiać i pisać wniosek na nowym formularzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Zamówiłem wywrotkę wapna, żadnych wniosków nie składałem i chyba źle na tym nie wyjdę. Jedynie stracę na podwyżce ceny wapna przez to dofinansowanie.

Raczej większość powinienem mieć te 5,5 ph więc zwrot się nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Wie ktoś czy kreda granulowana np z dwikoz jest objęta dofinansowaniem? Jest to odmiana 07 tylko czy to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Serio. Morawica podniosła ceny. Niby minimalnie ale jednak. Info od dostawcy. Na kopalnie nie dzwoniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Podrożało może z 5 zl na tonie. Z tego co rozmawiałem z dostawca to będzie po 87 brutto lub 92 z transportem. A kumpel kupował na wiosnę po 87. Tez z Kornicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Podrożało, ale względem zeszłego roku czy kwietnia/maja '19 kiedy ogłoszono program? Podwyżki w wielu kopalniach były, ale w okresie zimowym i nie ma to żadnego związku z programem, bo nie było jeszcze o nim mowy. O wpływie programu na ceny możemy mówić, jeśli wapno teraz zdrożeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

A u mojego dostawcy nie podniosła 🤔

Handlarze maja okazje i korzystaja. 

Za omya kornica placilem 100zl

A trans-rol chcial 125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radkowit premium w porównaniu do ubiegłego roku podrożał o 20 zł/t


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Niestety cena phametru nie mała. A co do cen wapna bierzcie też pod uwagę odległości stawki transportu mogły tez pójść w górę.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
5 minut temu, hubertuss napisał:

Niestety cena phametru nie mała. A co do cen wapna bierzcie też pod uwagę odległości stawki transportu mogły tez pójść w górę.

No nie mala ale wychodzi na to ze zwroci sie kilkaset razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
danielhaker napisał:

A ten phmetr mierzy zawartość p,k,mg? 😉😉

Nawet zalecaną dawke wapna policzy i zaświadczenie wystawi xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
8 godzin temu, Agrest napisał:

Zamówiłem wywrotkę wapna, żadnych wniosków nie składałem i chyba źle na tym nie wyjdę. Jedynie stracę na podwyżce ceny wapna przez to dofinansowanie.

Raczej większość powinienem mieć te 5,5 ph więc zwrot się nie należy.

Zrobiłem tak samo, dwa tiry kujawitu po 64pln netto u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
45 minut temu, pawelol111 napisał:

Nawet zalecaną dawke wapna policzy i zaświadczenie wystawi xD

To bierzemy do spółki xD

 

Żarty żartami, ale nie do końca się zwróci, bo on tylko samo ph bada, a więcej korzyści przynosi nam znajomość zawartości składników w glebie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj