wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Moj ojciec rozwalil polifoske 6 300kg/ha pozniej zoorał na rzepak i po południu wapno polcalc 500 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Założenie: potrzebujemy 22,5t CaO. Przy 30% potrzebujemy 3 auta po 25t, przy 45%, 2 auta po 25t. Założenie 100zł/t. Koszt 3 aut -7,5tys, koszt 2 aut-5 tys. zwrot przy 200zł/t wynosi w obu przypadkach 4,5 tys. jeżeli kupilismy 2 auta, koszt imprezy 500zł, jeżeli 3 auta, koszt 3tys. 2 za mało? kupujemy trzecie za 2,5 tys i tamte 500zł daje łączny koszt 3tys. To samo. przy dopłacie 100zł koszt trzech aut w obu przypadkach wynosi 5,250. Miło sie robi dopiero przy dopłacie 300. Zwrot 6750, ale przy dwóch autach faktura jest na 5tys i tyle dostaniemy. Przy trzech nasz koszt to 750 zł a sa trzy auta na polu. I teraz wszyscy szukajcie błędu

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

co rozumiec poprzez stawka jednostkowa dofinansowanie w pln , jezeli na fakturze jest  morawica 82netto+8%vat/tona to trzeba policzyć chyba ile tona czystego składnika wychodzi pln żeby sie to tam sumowało w tych tabelkach zalecenia cao*cena*powierzchnia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Mielnik tylko 30%? A ja właśnie zamówiłem :/

@gigix

a jakiego błędu tutaj szukać? Wszystko jest w porządku oprócz tego zdania "To samo."

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

OK jeśli wapno z MIelnika ma te same 47 % to wtedy się opłaca. Pytanie czy faktycznie tyle ma bo klasyfikacja jest inna. A przecież oni tej klasyfikacji sami sobie nie robią tylko dostają ją w oparciu o badanie tego co wydobywają.

No i jak pisałem wczoraj dowiedziałem się pod numerem tel ze strony OMYA że w Mielniku czekają na nowa klasyfikację. Może będzie już taka jak w Kornicy. Pani powiedziała, ze potrwa to miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
13 godzin temu, hubertuss napisał:

Ja myślę, że oni z sufitu tych zawartości procentowych nie biorą. Skoro jedna kopalnia ma 07a a druga G1 5a to coś w tym jest. Ja jeśli już mam wozić po polu ten towar to wolę jednak mniej tego przerzucić a osiągnąć podobny efekt.

Coś jest...

Te 07a to jest z norm wedlug polskiego prawa a G1.. to z norm Uni Europejskiej.

Producent wybiera sobie dowolnie według których norm deklaruje jakość. Haczyk jest taki, że jeśli deklaruje według norm europejskich to może bez problemu sprzedawać w całej Unii. Być może oni deklarują G.. bo sprzedają trochę na Litwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Nie jestem pewien ale chyba źle wypełniona faktura. Chodzi o minimalna zawartośc cao czyli np wapno ma 49,9 na fakturze powinna być typ i minimalna zawartośc 45 %cao W przypadku 54 %cao na fakturze minimalna zawartośc 50% cao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
18 minut temu, maciej napisał:

Nie jestem pewien ale chyba źle wypełniona faktura. Chodzi o minimalna zawartośc cao czyli np wapno ma 49,9 na fakturze powinna być typ i minimalna zawartośc 45 %cao W przypadku 54 %cao na fakturze minimalna zawartośc 50% cao

Typ g1 b5 jest w wykazie srodkow wapnujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To jest faktura z Mielnika czy Kornicy? Jak długi okres oczekiwania ma Marten? Bo tez mam do nich kontakt.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
WOJTUNIO napisał:

18 minut temu, maciej napisał:

Nie jestem pewien ale chyba źle wypełniona faktura. Chodzi o minimalna zawartośc cao czyli np wapno ma 49,9 na fakturze powinna być typ i minimalna zawartośc 45 %cao W przypadku 54 %cao na fakturze minimalna zawartośc 50% cao

Typ g1 b5 jest w wykazie srodkow wapnujacych

Typ się pewnie zgadza tylko min zawartość cao nie ma a jak rozmawiałem z kierownikiem to powiedział że musi to być a nie %cao z atestu. Najwyżej będzie trzeba prosić o korektę faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek71    2

Zrobiłem pierwsze podejście do dotacji .

Wniosek musi być wypełniony na komputerze ( wersja pisana odpada )

Mam wapno z Morawicy 54.7 % CaO  wpisane na fakturze i trzeba ją poprawić na " min 50% CaO "

"Oczywiście"   wapno wysiewamy  po dacie złożenia wniosku .

Badania muszą być na osobę składającą wniosek , jeśli są na męża , żonę to trzeba napisać oświadczenie o wspólnocie majątkowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
5 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Dzis przyszla faktura 

1566287801244782058896.jpg

 

Czyli musi byc min zawartosc cao w nazwa towaru? Taki zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, WOJTUNIO napisał:

Czyli musi byc min zawartosc cao w nazwa towaru? Taki zwrot

Tak jak ja to rozumiem powinno być

AGROCARB M-MP G1 5b Wapień naturalny typ kreda rozdrobniona minimalna zawartość CaCo 43,54 %

G1 5b z wykazu środków wapnujących to kreda naturalna a więc węglan wapnia czyli CaCo a nie tlenek wapnia CaO jak na fakturze. Ale tego może nikt nie skojarzy i nie ma różnicy z punktu widzenia dotacji. Tlenki wapnia CaO są dopiero w grupie G2.

https://schr.gov.pl/p,222,ogolnopolski-program-regeneracji-srodowiskowej-gleb-poprzez-ich-wapnowanie

Tutaj macie do pobrania wykaz środków wapnujących i opis dokładny typu G1 5b. Nie jestem dobry z chemii ale tam nie ma podanej minimalnej zawartości wapna. Jest tylko minimalna liczba zobojętniania 48. Czy to to samo? Bo jeśli tak to to wapno z zawartością 43,54 łapie się do G1 5a z minimalną liczbą zobojętniania 42. Ale zaznaczam nie znam się traktujcie to raczej jako wątpliwość czy pytanie.

To wapno z Kornicy czy z Mielnika?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048
7 godzin temu, semos napisał:

A brał ktoś wapno z firmy AGRIA?

bralem kiedys na doplaty z izby rolniczej,  u nas gleby ciezkie wiec wysiew wapna palonego jest jak najbardziej sensowny.

pozbieralem juz probki do badan-choc ciezko znalezc takie ktore powinny miec ponizej5,5 😉,  tylko sie zastanawiam jakie jest realne zainteresowanie i czy czasami za pare miesiecy okaze sie ze pieniedzy braknie.

 

mam doswiadczenia z nfosigw w zupelnie innym dziale i ostrzegam was- kazda kropka, przecinek,cyfra, slowo, dokument, podpis ma kolosalne znaczenie- bedziecie pewnie poprawiac wnioski po pare razy, sprawy beda sie ciagnac do konca maksymalnego okresu prawnie wskazanego, beda sie czepiac spraw o ktorych nie ma slowa we wniosku- czyli typowo polska biurokracja..

jedna urzedniczka dwa razy sprawdzi wniosek,skonsultuje z inna o ktorej powie ze to ona bedzie ostatecznie sprawdzac i wszystko ok. a za 4 miesiace-oczywiscie bez paru dni- bzdurne poprawki i uzupelnienia, typowa gra na przedluzenie terminu rozpatrzenia sprawy..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
pawelol111 napisał:

Zartujecie? o słowo "minimalna" jest problem? Ciekawe czy sie da poprawić fakture...

To nie żarty takie fakty jest wszystko opisane co powinno się znajdować na fakturze na stronie oschr. Oto przykłady z tej strony i takie informacje powinny się znajdować na fakturze 1)    wapno nawozowe typ: z przerobu skał wapiennych, odmiana 04, minimalna zawartość CaO 50%, 2)    wapno nawozowe typ: z produkcji ubocznej, odmiana 07, minimalna zawartość CaO 30%, 3)    wapno nawozowe zawierające magnez typ: węglanowe, odmiana 05, minimalna zawartość CaO+MgO 45%. Oto strona https://schr.gov.pl/p,223,informacja-o-danych-na-fakturze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
3 godziny temu, pawelol111 napisał:

Zartujecie? o słowo "minimalna" jest problem? Ciekawe czy sie da poprawić fakture...

Chodzi chodzi u mnie było zamiast słowa "minimalna" znak "<" i też zamieszania było bo nie wiedzieli czy to uznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, maciej napisał:

To nie żarty takie fakty jest wszystko opisane co powinno się znajdować na fakturze na stronie oschr. Oto przykłady z tej strony i takie informacje powinny się znajdować na fakturze 1)    wapno nawozowe typ: z przerobu skał wapiennych, odmiana 04, minimalna zawartość CaO 50%, 2)    wapno nawozowe typ: z produkcji ubocznej, odmiana 07, minimalna zawartość CaO 30%, 3)    wapno nawozowe zawierające magnez typ: węglanowe, odmiana 05, minimalna zawartość CaO+MgO 45%. Oto strona https://schr.gov.pl/p,223,informacja-o-danych-na-fakturze

W przypadku typów wapna nawozowego jest prosto. tam jest wyraźnie napisane minimalna zawartość. W przypadku środków wapnujących nie ma napisane minimalna zawartość CaCo tylko liczba zobojętniania. To jest to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj