wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Primula94    373
13 godzin temu, zetorr6441 napisał:

U mojego dostawcy nawet 1gr nie zdrozalo 

U sklodowskiego jak bralem na wiosne , aa teraz sie pytalem , to 20zl na tonie roznicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo masz transport droższy ze względu na żniwa, budowy dróg i inne tematy.

Zawsze tak jest, jak co roku

w zimę jest najlepiej sprzedawać zboże i kupować nawozy, bo transport nie jest oblegany i zawsze można dostać lepszą ofertę.

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Skąd informacja o braku kwalifikowania kred z mielnika. Według informacji z OSCHR skoro dostawca pisze na fakturze typ wapna czyli 07 to znaczy że jest to wapno 07 i jako takie sie kwalifikuje.

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dzisiaj rozmawiałem z panią 48 85 656 50 80 tel ze strony OMYA. Pytałem o wymogi dotacyjne. Tak mi wytłumaczyła, że są w trakcie załatwiania jakichś dokumentów. Być może jakieś terminy się skończyły być może coś się nie zrozumieliśmy. Ale zapytałem, ze chcę dotacje i czy ich wapno spełnia wszystkie wymogi. To powiedziała mi o tych dokumentach i, że to może trwać miesiąc. I powiedziała, że jeśli chodzi o dotacje to do Kornicy bo to tez OMYA.

Rozmawiałem też z doradcą OSCHR na swój region na temat zwrotów/dotacji. Bo nie wiem czy pójść w droższe magnezowe czy tańsze zwykłe bo bliżej z Kornicy. Zwrot ma być do czystego składnika. Czyli jeśli zapłacimy 100 zł za tonę w której jest 50 % Ca to otrzymamy 50 zł zwrotu. Czyli za wywrotkę 26 ton za którą zapłacimy 2600 zł dostaniemy zwrot 1300 zł.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Bzdury piszesz. Dopłatę masz do tony czystego cao. Czyli jeśli kupiłeś 26 ton wapna czyli 13 ton cao to dostaniesz do 13 ton cao. A ciebie tona cao kosztowała 200zl. Więc dostaniesz 200zl x 13 ton cao = 2600zl.

Edytowano przez marluk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ok skoro tak będzie to jeszcze lepiej. Napisałem tylko co mi pracownik OSCHR powiedział. No ale on może się mylić. Bo zajmuje się raczej pracą w terenie. Tak naprawdę jak i ile do czego płacą to okaże się jak ludzie zaczną dostawać pieniądze.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przechodzą wam w ogóle wnioski ze starymi analizami gleby bez oznaczenia nr. działek ? Bo różnie mówią, i sam w końcu nie wiem.

Edytowano przez piotreksz231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6
39 minut temu, marluk napisał:

Bzdury piszesz. Dopłatę masz do tony czystego cao. Czyli jeśli kupiłeś 26 ton wapna czyli 13 ton cao to dostaniesz do 13 ton cao. A ciebie tona cao kosztowała 200zl. Więc dostaniesz 200zl x 13 ton cao = 2600zl.

Co ważne, istotny jest rodzaj wapna. Np w przypadku kredy z morawicy pisza, że ma 50% CaO ale certyfikowane jest jako 07a czyli 30% Cao czyli dotacja jest do 30%. I teraz obliczenia. przy zakupie po 100zł, wnioskodawcy 50-75ha dostana 30 zł do tony, pomiędzy 25-50ha dostaną 60zł, najmniejsi do 25 ha dostaną 90zł. Nie ma za darmo. oczywiście w innych typach wapna jest inaczej. Istotna jest typ wapna i certyfikowana zawartośc CaO MgO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
48 minut temu, piotreksz231 napisał:

A czy przechodzą wam w ogóle wnioski ze starymi analizami gleby bez oznaczenia nr. działek ? Bo różnie mówią, i sam w końcu nie wiem.

Tak przechodzą bo już składałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, czesio1612 napisał:

Tak przechodzą bo już składałem

To nie wiem, ja dziś dzwoniłem żeby się upewnić i powiedzieli w oschr że trzeba robić próby od nowa, ale nic spróbuję na te stare analizy może przejdą.

Edytowano przez piotreksz231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, czesio1612 napisał:

Ja miałem z 2018 to bez problemu, ale z 2017 też powinni honorować

Lublin bez problemu badanie z 2017 moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, gigix napisał:

Co ważne, istotny jest rodzaj wapna. Np w przypadku kredy z morawicy pisza, że ma 50% CaO ale certyfikowane jest jako 07a czyli 30% Cao czyli dotacja jest do 30%. I teraz obliczenia. przy zakupie po 100zł, wnioskodawcy 50-75ha dostana 30 zł do tony, pomiędzy 25-50ha dostaną 60zł, najmniejsi do 25 ha dostaną 90zł. Nie ma za darmo. oczywiście w innych typach wapna jest inaczej. Istotna jest typ wapna i certyfikowana zawartośc CaO MgO

Wyliczenia ok, ale weglan z  morawicy jest odmiana 0.4 i ma 50%.

0.7a ma kreda omia kornica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mi dzisiaj babka z Kornicy powiedziała, że w Kornicy jest G1 5b chyba 45 %. Mielnik ma 07a 30 % z tego co mi dzisiaj udało się ustalić. Obie kopalnie OMYA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6
34 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Wyliczenia ok, ale weglan z  morawicy jest odmiana 0.4 i ma 50%.

0.7a ma kreda omia kornica

Mea culpa. Ciągle mylę Mielnik z Morawicą. Nie wiem dlaczego. Kornica jak kolega napisał już certyfikowana na 45CaO, Mielnik w trakcie certyfikacji a aktualnie 30 CaO. 

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
2 godziny temu, piotreksz231 napisał:

ok dzięki za odp. spróbuję. A jeszcze w którym oschr składałeś ?

Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
32 minuty temu, gigix napisał:

Mea culpa. Ciągle mylę Mielnik z Morawicą. Nie wiem dlaczego. Kornica jak kolega napisał już certyfikowana na 45CaO, Mielnik w trakcie certyfikacji a aktualnie 30 CaO. 

No to na zwrot lepiej mielnik bo na tone cao trzeba 3.3 tony towaru a ma tak jak kornica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6
2 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

No to na zwrot lepiej mielnik bo na tone cao trzeba 3.3 tony towaru a ma tak jak kornica

Skoro tak sądzisz to polecam mielnik. Lubię czytać taką matematykę

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja myślę, że oni z sufitu tych zawartości procentowych nie biorą. Skoro jedna kopalnia ma 07a a druga G1 5a to coś w tym jest. Ja jeśli już mam wozić po polu ten towar to wolę jednak mniej tego przerzucić a osiągnąć podobny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
14 minut temu, hubertuss napisał:

Ja myślę, że oni z sufitu tych zawartości procentowych nie biorą. Skoro jedna kopalnia ma 07a a druga G1 5a to coś w tym jest. Ja jeśli już mam wozić po polu ten towar to wolę jednak mniej tego przerzucić a osiągnąć podobny efekt.

Tylko ze to jest takie same wapno o rzeczywistej zawartości 47% cao

Tez bym wolal gdyby zostalo 30% bo moge wiecej kupic... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Wydaje mi się, że lepiej tylko dla tych którzy mają zwrot 300

 

 

 

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj