wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bonus25    4
Dnia 10.08.2019 o 12:39, Nevr napisał:

Panowie i Panie, wapno morawica wysiane wczoraj na potalerzowane rżysko po owsie, w przyszłym tygodniu ma dojechać reszta wapna. Może poleżeć rozsiane, nie wymieszane do następnej środy na polu jeśli widzą jakieś mocniejsze deszcze na niedziele? 

Też jestem tego ciekaw jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
9 godzin temu, Malesis napisał:

A Orientujecie się czy musi być wpisany dokładny nr działki w tym kwicie ze stacji chemicznej żeby „przeszedl” we wniosku do wapnowania ? Robiliśmy badanie gleby zanim się dowiedzieliśmy ze będą dopłaty i nikt nie myślał o jakimś konkretnym zapisie, zaznaczyliśmy po prostu 1,2,3... z góry dzięki za odpowiedz 

Dziś składałem wnioseki mozna bo tez miałem stare badania, tylko we wniosku trzeba wtedy wpisać numery działek razem z numerami prób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

@samtech84 Jakie by nie było wapno to ja wolał bym przykryć niż miało by zlać wodą, chyba że chcesz się potem mordować przy rozsiewie.

@semos Tak to wapno zamawiamy bez Mg.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
czesio1612 napisał:

9 godzin temu, Malesis napisał:

A Orientujecie się czy musi być wpisany dokładny nr działki w tym kwicie ze stacji chemicznej żeby „przeszedl” we wniosku do wapnowania ? Robiliśmy badanie gleby zanim się dowiedzieliśmy ze będą dopłaty i nikt nie myślał o jakimś konkretnym zapisie, zaznaczyliśmy po prostu 1,2,3... z góry dzięki za odpowiedz 

Dziś składałem wnioseki mozna bo tez miałem stare badania, tylko we wniosku trzeba wtedy wpisać numery działek razem z numerami prób

Zostawiałeś im oryginały czy ksero dokumentów? (zalecenia, decyzje o pomocy itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurusia88    1

mój dostawca wapna(firma transportowa ) rozbija fakturę na wapno i za transport,mówi ze inaczej w SKARBÓWCE  MU nie przejdzie. co z tym zrobić.wapno bezpośrednio z Jażwicy,wyjdzie " symboliczna " dotacja.Faktura za wapno 500 zł-za 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Najważniejszą  częścią z  przeprowadzonych  badań , które Stacja Chemiczno Rolnicza bierze pod uwagę  jest wyliczenie zalecanej dawki wapna. Na samym dole jest  podsumowanie dawka CaO ogółem, jeśli ktoś nie ma wyliczonych dawek CaO , a posiada  sprawozdanie z badań  to można zwrócić się do stacji o takie wyliczenie.Mając takie wyliczenie  zliczamy  zapotrzebowanie  CaO dla działeki poniżej 5,5 PH  do których  należy się dotacja.  Stacja przyjmuje  tylko oryginały dokumentów z oryginalnymi  pieczątkami. Wraz z wnioskiem należy złożyć faktury zakupu i decyzje de minimis z trzech lat do tyłu, też oryginalne. Vatowcy  też zostawiają faktury oryginalne , więc dobrze zostawić sobie kopię do tłumaczenia się przed US. Faktura za wapno ma być bez innych kosztów np. za transport lub usługę nawożenia. Koszty  transportu i innych usług nie są kosztami kwalifikowanymi.

Edytowano przez karat7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    20

Dawno nie wapnowałem pola i moje pytanie lepiej dać wapno węglanowe czy tlenkowe klasa ziemi od 6 do 3 co 2 lata obornik na polu dawany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
karat7 napisał:

Najważniejszą  częścią z  przeprowadzonych  badań , które Stacja Chemiczno Rolnicza bierze pod uwagę  jest wyliczenie zalecanej dawki wapna. Na samym dole jest  podsumowanie dawka CaO ogółem, jeśli ktoś nie ma wyliczonych dawek CaO , a posiada  sprawozdanie z badań  to można zwrócić się do stacji o takie wyliczenie.Mając takie wyliczenie  zliczamy  zapotrzebowanie  CaO dla działeki poniżej 5,5 PH  do których  należy się dotacja.  Stacja przyjmuje  tylko oryginały dokumentów z oryginalnymi  pieczątkami. Wraz z wnioskiem należy złożyć faktury zakupu i decyzje de minimis z trzech lat do tyłu, też oryginalne. Vatowcy  też zostawiają faktury oryginalne , więc dobrze zostawić sobie kopię do tłumaczenia się przed US. Faktura za wapno ma być bez innych kosztów np. za transport lub usługę nawożenia. Koszty  transportu i innych usług nie są kosztami kwalifikowanymi.

Jak można sprawdzić czy kupiłem wapno z transportem czy bez od pośrednika? Nie ma na to cen urzędowych. Mogłem kupić z placu po 100zł za tone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Chodzi o to , że dotacja jest do pozycji na fakturze  np. wapno węglanowe ,odmiana 04, min 50% CaO. Nie jest ważne czy ono jest z transportem czy bez , chodzi o to aby w pozycji wapno nie było  napisane ,że  cena zawiera transport. Ja płaciłem za wapno 79 zł za tonę od pośrednika więc to wapno ma w cenie  transport  od producenta  na moje pole , ale na fakturze transport nie jest ujęty. Idąc dalej dwie tony wapna 50% to  jedna tona CaO . Dopłata do jednej tony CaO  dla gospodarstw do 50 ha to 200 zł, ale dofinansowanie dostaniesz do dwóch  ton czyli nie więcej jak 158 zł  - vat jeśli jesteś vatowcem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
karat7 napisał:

Wniosek już składałeś? Nie czepiał sie nikt o temat braku transportu na fakturze? W 95% przypadków na fakturze jest samo wapno a transport w cenie. Ciekawe jak na to będą patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Wniosek złożyłem  i kierownik Stacji  w Łodzi mówił aby na fakturze nie było  innych kosztów poza wapnem. Należy jeszcze pamiętać że wapno nie powinno być wysiane  przed złożeniem wniosku,przynajmniej teoretycznie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Przemoooo napisał:

Dawno nie wapnowałem pola i moje pytanie lepiej dać wapno węglanowe czy tlenkowe klasa ziemi od 6 do 3 co 2 lata obornik na polu dawany 

Tlenkowe na 6 i 5 a nawet 4 klase odpada, na 3 będzie ok. Słabsze ziemie rób węglanowym

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2
1 godzinę temu, Laurusia88 napisał:

mój dostawca wapna(firma transportowa ) rozbija fakturę na wapno i za transport,mówi ze inaczej w SKARBÓWCE  MU nie przejdzie. co z tym zrobić.wapno bezpośrednio z Jażwicy,wyjdzie " symboliczna " dotacja.Faktura za wapno 500 zł-za 25t

Bo jest zapewne tylko firmą transportowa, a żeby wystawić Ci fakturę nie rozbitą musi być firmą transportowo-handlowo :)


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

A jakie wapno posiada na glebę określoną w wynikach jako ciężką. ph od 4 do 4,5, dzwoniłem do kopalni to babka powiedziała mi, że tylko tlenkowe 70%Co, bo jak dam weglanowe to tylko mi ta ziemię zagęści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
Dnia 14.08.2019 o 08:47, pawelol111 napisał:

do granulatu nie ma dofinansowania

Skąd takie informacje? Wcześniej tu kilka osób pisało też że nie ma a napisałem do Polcalc i oni cały czas twierdzą że jest dofinansowanie do granulatu. Myślę że by trzeba do OSCHR zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Firma chcę zarobić na sprzedaży więc czego się spodziewasz? Jak zadzwonisz na pewni będziesz miał prawdziwe informacje, tylko podaj cenę wapna i firmę jakie chcesz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Decyzję de minimis każdy ma mieć w domu. Przecież dostajecie pocztą jeśli korzystacie, czy to z ulgi w podatku, zakupie ziemi, materiału kwalifikowanego... patrzycie na daty i składacie z 3 ostatnich lat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Decyzje De-minimis to takie np. jak; Decyzja za zwrot za materiał siewny, ulgi w podatku itp. @Agrest Wyprzedziłeś mnie :)

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj