wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

GRZES1545    8966

Doczytał ktoś jaki czas jest oczekiwania na dofinansowanie od momentu złożenia wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

dziś dojechał radkowit premium od białego. Towar elegancki, konsystencja cementu. Po niedzieli niby jestem umówiony z kolesiem do rozsiania ale z ciekawości wyciągnąłem starego kosa i rozsiałem 1 kosz i pyli niesamowicie jak się szybciej jedzie mimo braku wiatru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym pyleniem to przej...ne ostatnio całą wieś zasmrodziłem bo wichrek zmienił swój kierunek a że wieczór to wisiało wszystko w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2
2 godziny temu, kamil255 napisał:

Bylem w OSCHR z próbkami i powiedzieli, że do granulatu nie ma dofinansowania

Zgadza się. 


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Sporo osób wcześniej mówiło, pisało, że do granulowanego też miało być i dlatego trochę się zdziwiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2

https://m.olx.pl/oferta/rozsiewacz-rcw-3-wynajem-CID757-IDB56CI.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F547941536%2F

Wynajmuje rozsiewacz, jeśli ktoś ma blisko :)

w sprzedaży również wapno z kopalni Jaźwica lub Laskowa, ale wolne terminy dopiero na wrzesień. Pięć aut krąży, więc jest co robić. Pozdrawiam

Edytowano przez Maniek1409

Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, aro1975 napisał:

orientuje się ktoś, ile kosztuje usługa załadunku i rozwiezienia wapna?

Płaciłem za rozsiewacz 150 zl moj traktor i 250 za za ładowanie 26 ton bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2019 o 20:32, zetorr6441 napisał:

W sobotę robiłem doświadczenie z wapnem.

Do 100ml gleby ph 3.6 dodalem  lyzke po lodach kredy z kornicy a w drugim pojemniku dogadałem weglanowo magnezowe z jazwicy. Zgadnijcie jakie wyszło ph po 1min

prawdopodobnie węglanowe miało lepszy efekt?

 

teraz jak do lasu chodzisz to nie kupe, nie po próbki tylko jajka się zostawia. Bardziej to bałbym się takiego oskarżenia

wcześniej to na grzyby się chodziło


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Oschr lublin probki podane przez ich pracownika w terenie 26 czerwca i problem bo próbka nie ma u nich jeszcze ogolnie nic nie moga znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
4 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

prawdopodobnie węglanowe miało lepszy efekt?

 

teraz jak do lasu chodzisz to nie kupe, nie po próbki tylko jajka się zostawia. Bardziej to bałbym się takiego oskarżenia

wcześniej to na grzyby się chodziło

Kreda 6.1

Jazwica 4.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

I teraz paradoks taki że jak gleba będzie miała powyżej 5 pH a będzie niska zawartość magnezu to właśnie wapno magnezowe zrobi lepsza robotę niż ta kreda bo i tak rośliny lepiej zareagują na magnez niż na wyższy poziom pH. Więc zależy rodzaj wapna od wyników badań

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja też czekam na Radkowit, czemu taki zastój jest aż? Zawsze się na niego tyle czekało? Rok temu na Kujawit czekałem dosłownie jeden dzień, wiadomo, że się fajnie trafiło, ale 3 tygodnie to się nie spodziewałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

A czy Radkowit premium jest jakoś sezonowo tańszy, np w zimę? Bo wiadomo żniwa to i jest ruch, na kopalni jest jakaś różnica zależnie od popytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
48 minut temu, maciej napisał:

I teraz paradoks taki że jak gleba będzie miała powyżej 5 pH a będzie niska zawartość magnezu to właśnie wapno magnezowe zrobi lepsza robotę niż ta kreda bo i tak rośliny lepiej zareagują na magnez niż na wyższy poziom pH. Więc zależy rodzaj wapna od wyników badań

No przy kredzie trzeba pamietac o magnezie. Np kizeryt lub siarczan magnezu granulowany wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kopalni w Kujawach nie nadazaja z produkcją, cały zapas już zuzyli, wszystko idzie z bieżącej produkcji. Mają otworzyć nowa linie wciągu dwóch tygodni. I robia się straszne kolejki 

A co do Radkowit premium to popyt zrobił się większy na te wapno już rok temu, a linia produkcyjna w radkowicach mieli z tego co pamiętam tylko 15000t na rok. I trzeba niestety zamawiać z wyprzedzeniem 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj