wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Bartek933    5394

Stacja oblicza dawkę wapna aby podnieść pH na polu do jakiej wartości?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Powyżej 5,5 do 6 pH tylko gdy damy wapno słabo zmielone to się nie doczekamy żeby np z 4,5 poszło na 6 przy 7 tonach węglanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Skladal juz ktos z was wniosek o dofinansowanie? Oprocz faktury musi byc potwierdzenie przelewu za platnosc za te fakture? Na ogolnopolskich informacjach nic takiego nie ma, ale na ktoyms regionie na stronie cos podobnego bylo napisane, tylko teraz nie moge znalezc. Prawda to ?

P.S 

Chodzi mi oczywiscie czy jest mozliwosc skorzystanie z faktury z wydluzyonym terminem platnosci, bo tak mialem w planach, a ten zapis by to skreslal.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ja mam świeże info bo wczoraj byłem w okręgowej stacji i robiłem zalecenia i kierownik mówił że do faktury płatnej przelewem musi być potwierdzenie przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
maciej napisał:

Ja mam świeże info bo wczoraj byłem w okręgowej stacji i robiłem zalecenia i kierownik mówił że do faktury płatnej przelewem musi być potwierdzenie przelewu

Obręby działek podawałes czy tylko numery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Jeśli chodzi o zalecenia to podawałem tylko nr próbek i areał bo miałem z 2018 r a oświadczenie i numery ewidencyjne działek będę składał wraz z wnioskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
maciej napisał:

Jeśli chodzi o zalecenia to podawałem tylko nr próbek i areał bo miałem z 2018 r a oświadczenie i numery ewidencyjne działek będę składał wraz z wnioskiem

Ale na wniosku masz do podania nr dzialki i powierzchnie a nie nr próbki. To jak się połapią która jest ktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ale ja jeszcze wniosku z fakturami na wapno nie składałem tylko podałem nr. próbek i areał do zaleceń nawozowych i teraz wiem dokładnie ile kupić ton wapna i przy okazji pogadałem z kierownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No zgoda ale na zleceniach powinna być informacja o tym do której działki dane zalecenie nawozowe nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Wg mnie zalecenie nawozowe powinno być do próbki. Ale przekonam się za tydzień bo też będę brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zajżyjcie do instrukcji wypełniania wniosku. Tam w kolumnie powierzchnia UR jest podana liczba 34 - jest to nr próbki czy powierzchnia działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Jasne że wpisujesz w zalecenia numer działki ewidencyjnej ale pod warunkiem że masz świeże badania gleby podpisane działką ewidencyjną. A ja miałem z tamtego roku i pani która przyjmowała wniosek powiedziała że i tak będę pisał oświadczenie więc wystarczy nr próbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
6 godzin temu, maciej napisał:

Ja mam świeże info bo wczoraj byłem w okręgowej stacji i robiłem zalecenia i kierownik mówił że do faktury płatnej przelewem musi być potwierdzenie przelewu

Jak zwykle pod gorke. To oni tam nie wiedza, ze faktura ma swoje terminy zaplaty? Czyli wniosek moge zlozyc tylko po oplaceniu faktury nawet jak mam na to np. 90dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
50 minut temu, asus921 napisał:

Jak zwykle pod gorke. To oni tam nie wiedza, ze faktura ma swoje terminy zaplaty? Czyli wniosek moge zlozyc tylko po oplaceniu faktury nawet jak mam na to np. 90dni.

Nie zapłaciłeś za wapno a już byś chciał za nie zwrot ?? To tak jak mafie vatowskie, pobierały zwrot vatu gdy kontrahent go jeszcze nie opłacił :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, asus921 napisał:

Jak zwykle pod gorke. To oni tam nie wiedza, ze faktura ma swoje terminy zaplaty? Czyli wniosek moge zlozyc tylko po oplaceniu faktury nawet jak mam na to np. 90dni.

Raczej celowałbym w jakieś chore przepisy UE, mówiące o tym że nie można sfinansować zwrotu kosztów czegoś czego beneficjent jeszcze nie poniósł

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

hej  mam pytanie czy zwrot zakupionego wapna rodzaj taki jest brany z kopalni  nazywa się wapniowo magnezowy weglanowy odmiana 5 CaO MgO min 45 w tym MgO 15 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

bialy2005 jak się nic nie zmieni ma mi jutro przywieść rad premium właśnie w te okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Też Radkowit ale standard i jutro 3 tyg mija

Edytowano przez arturooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj