wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

damianzetor9540    2705
39 minut temu, danielhaker napisał:

Tak, to jest taki koncentrat, że właściwie jednym big-bagiem można wszystkie pola oblecieć

Ewentualnie jak nie można ustawiać w rozsiewaczu minimalnej dawki to słyszałem że piaskiem rozcieńczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxpb    1
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

A to jak w granulacie to ma więcej wapna w wapnie ?

Raczej  nie. Poprostu  patrz jakie  wapno  kupujes,tzn ile  CaO  posiada. Bo.to że  sybkie  czy granulowane  to nie oznacza  że jedno  ma więcej  drugie mniej.

Jedynie  cena  się  może  różnić nawet  o 50% ale  przynajmniej  rozsiejesz  tylko  u siebie  A nie po sąsiadach  przy  okazji  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Z tymi dotacjami narobili trylko problemu coniektórym,powinni dobrze kontrolować to by nieżle zarobili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
4 godziny temu, zetorki12 napisał:

A to jak w granulacie to ma więcej wapna w wapnie ?

Nie ale biorąc pod uwagę dotację to pomysł z granulatem nie jest zły. Dotacja jest to tony czystego składnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

To i tak nadal wychodzi taniej patelnia luzem niz 26 ton granulatu. Bo za całość nie zwrócą, tylko za CaO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

supermag polcalc ktoś stosował? z czego jest robiony? można go nazwać radkowitem premium w granuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

.

zetorki12 napisał:

A to jak w granulacie to ma więcej wapna w wapnie ?

Wszędzie Cię pełno ale żeby napisać już coś mądrego to ciężko, oj ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
8 minut temu, lukas9559 napisał:

supermag polcalc ktoś stosował? z czego jest robiony? można go nazwać radkowitem premium w granuli?

stosowałem polcalc w malinie i po roku trafiały się jeszcze nierozpuszczone granulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

A tona tego a tona tego to cena x3 albo x4

I co z tego? Byle nie kosztowało drożej niż 600zl za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

600 bądź 400. Druga sprawa to ryzyko czy zwrócą kasę? 

Inaczej kupić wannę za 2500 i nie dostać zwrotu a inaczej kupić 25 ton granulatu za 10 tyś i zwrotu nie zobaczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, SipmaZ224 napisał:

.

Wszędzie Cię pełno ale żeby napisać już coś mądrego to ciężko, oj ciężko.

No za dużo , to fakt . Ale naprawdę nie rozumiem jak 500kg granulatu może zastąpić 3t (najczęściej zalecane) takiego samego wapna tyle że "w proszku" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja się nie czepiam , tylko uwagę chcę zwrócić na to , żeby nie dawać się robić w wała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

@zetorki12  na siłę nikogo nie uszczęśliwisz, no i niektorzy nie chca sie bawić w rozsiewacze rcw itp. Z roznych powodów, dlatego wybierają droższy  granulat. A popularne 500kg to takie uspokojenie sumienia że poszlo wapno bedzie git😀

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest to jakieś rozwiązanie , No ale moim zdaniem nie można wierzyć że 500kg zastąpi 3 tony takiego samego wapna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Kiedy na forum były opinie ze granulat rzucony pogłownie daje świetne rezultaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791
1 godzinę temu, marluk napisał:

I co z tego? Byle nie kosztowało drożej niż 600zl za tonę.

No to wtedy i tak suma sumarum zaplacisz 300zl za tonę bo zwrócą tylko za CaO a nie za masę nawozu, kumasz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Sam będę dawał granulat w tym roku pogłownie . Za rok kupię rcw i będzie szło sypkie a jak granulat zda efekt to będzie szedł tam gdzie nie zdążę dac sypkiego.  

Bede wiedział bo mam badanie gleby, 3 lata temu dałem tonę granulatu na jedna działkę i w tym roku 7,5 tony pszenicy gdzie podobne działki 5-6. 

W tym roku przed daniem wapna biorę próbki i zobaczę czy cis podniosła tamta dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj