wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Tomek90    2261
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Ładnie rozrzuca, to rcw3? Jakie wapno rozsypywales? 

Rcw 3 dolozone  od tira i nadstawki.

Wapno zwykłe z morawicy.

44 minuty temu, kellyq napisał:

Rozbój w biały dzień, najpierw stacja wydaje mi decyzje tyle i tyle wapna na każdą działkę a potem drugą decyzję że jednak 2 działki nie podlegają dofinansowaniu

I nici z wapnowania 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A czy np gospodarstwo 40 ha dostanie do 25ha 300 zl do tony CaO a do 15ha 200zl do tony czy do 40ha 200zl do tony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
36 minut temu, pawelol111 napisał:

A czy np gospodarstwo 40 ha dostanie do 25ha 300 zl do tony CaO a do 15ha 200zl do tony czy do 40ha 200zl do tony?

Wszystko jest jasno napisane. Liczy się powierzchnia gospodarstwa.

Ogólnie program krzywdzący dla rolników od lat dbających o swoje pola


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Nie syp wapna przez 3 lata, pH spadnie i się zakwalifikujesz do programu, dofinansowania maja być do 2023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
11 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Nie syp wapna przez 3 lata, pH spadnie i się zakwalifikujesz do programu, dofinansowania maja być do 2023

Ja myślę że już w 2021 kasy zabraknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
16 minut temu, Bartek933 napisał:

Wszystko jest jasno napisane. Liczy się powierzchnia gospodarstwa.

Ogólnie program krzywdzący dla rolników od lat dbających o swoje pola

Dlaczego krzywdzący, przecież ten program nic tym rolnikom nie zabiera. 

Gorzej jak zaraz ceny wapna pójdą w górę bo przecież dofinansowanie jest i wtedy faktycznie będzie krzywdzący. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To raz a dwa dlaczego teraz ktoś z własnej winy doprowadził do tragicznego zakwaszenia gleby ma mieć pomoc z naszych podatków?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo każde rozdawnictwo jest krzywdzące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

To ch*j, niech zabierają te dofinansowanie i rozgrabią kasę między siebie będzie lepiej tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie zjeść i nikomu nie dać . No skądś to znam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
12 minut temu, Bartek933 napisał:

To raz a dwa dlaczego teraz ktoś z własnej winy doprowadził do tragicznego zakwaszenia gleby ma mieć pomoc z naszych podatków?

A co powiesz na 500+? O tym nikt nie mówi a pewnie więcej jak połowa ludzi tutaj korzysta z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nic nie powiem. Najpierw trzeba spłacać długi a dwa to nie temat o tym


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 minutę temu, marluk napisał:

A co powiesz na 500+? O tym nikt nie mówi a pewnie więcej jak połowa ludzi tutaj korzysta z tego.

To chyba mało czytasz forum, o tym temacie też było gorąco.

Ja powiem tak , skoro jest taki program to korzystam, jak nie skorzystam to tak jak bym stracił tę kasę. Po niedzieli będę miał już zalecenia do badania i wysyłam wniosek. Tylko mam problem z wydrukiem bo jakiś dziwny format na stronie OSCHR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja kredę z Kornicy wysiewam kosem , mam nadstawki, sypię turem. Wyjmę całkiem tą zapadkę bo trochę blokuje wysiew.  Składał już ktoś ten wniosek ?

 

Co do Agromurs to oni mają na placu wapno więc przywiozą Ci jak będą mieli wolny samochód.

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

U mnie w wiosce podejrzewam ze nie bedzie szału na dopłatę do wapna. Kilku lepszych gospodarzy pilnuje ph a reszta to nie pamietam zeby w ostatnich 15 latach wapnowala swoje pola. A na mnie patrza jak na durnia ze u mnie znowu akcja wapnowanie przez 4 lata poszly 2 patelnie kredy patelnia weglanowego wapna i patelnia magnezowego na 15 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Tak poza tematem dofinansowania. Sieje wapno na jednym polu glina od 4 lat wale po 4tony raz magnezowe raz zwykle . Pole nie widzialo wcześniej wapna i coraz zero efektu . Skrzyp zboże po kostki i trawica. Dało by coś może budowlane wapno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
aezakmi666 napisał:

Tak poza tematem dofinansowania. Sieje wapno na jednym polu glina od 4 lat wale po 4tony raz magnezowe raz zwykle . Pole nie widzialo wcześniej wapna i coraz zero efektu . Skrzyp zboże po kostki i trawica. Dało by coś może budowlane wapno ?

serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj