wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno w dobrej cenie

masa24    2344

Jak z tym wapnem granulowanym? Jest sens dac tonę na hektar ? Jesienią czy zima no chce dac pogłownie tylko nie wiem który termin kepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Sensu ekonomicznego to w tym nie ma a i dawka taka to raczej na podtrzymanie ph jak już jest uregulowane. Dawałem  w malinie granulowany polcalc na wiosnę przed plewieniem aby podczas pielęgnacji wymieszać cokolwiek z glebą i po roku na drugą wiosnę trafiały się jeszcze nierozpuszczone granulki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Witam nie wiem czy jest to gdzieś napisane jeżeli wyniki próbek mam z tamtego roku wapno zakupie wrzesień/ pazdziernik W jakim czasie mogę spodziewać się zwrotu pieniędzy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Czy takie nazwy na fakturze będą odpowiednie do dotacji:

RADKOWIT  wapno nawozowe zawierające magnez typ: węglanowe, odmiana 05, minimalna zawartość CaO+MgO 45% 
 
RADKOWIT PREMIUM wapno nawozowe zawierające magnez typ: węglanowe, odmiana 05, minimalna zawartość CaO+MgO 45%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Coś podobnego ja pisze zgodnie z zaleceniami oschr

  • Like 2

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
28 minut temu, pawelol1905 napisał:

Czy takie nazwy na fakturze będą odpowiednie do dotacji:

RADKOWIT  wapno nawozowe zawierające magnez typ: węglanowe, odmiana 05, minimalna zawartość CaO+MgO 45% 
 
RADKOWIT PREMIUM wapno nawozowe zawierające magnez typ: węglanowe, odmiana 05, minimalna zawartość CaO+MgO 45%

Wygląda na to, że te nazwy są dokładnie skopiowane z rozporządzenia o typach wapna nawozowego. 

Już bardziej dokładnie wapna nazwać się nie da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
35 minut temu, mariuszzz napisał:

Wygląda na to, że te nazwy są dokładnie skopiowane z rozporządzenia o typach wapna nawozowego. 

Już bardziej dokładnie wapna nazwać się nie da:)

Starałem się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka pytań

1. Czy mogę najpierw zamówić wapno a potem robić próbki?

2. Dopłata jest tylko na orne czy łąki też?

3. Na 24ha (na papierze) ile mogę wapna zamówić jeżeli wszędzie wyjdzie pH niżej jak 5.5

4. Jak oznaczyć próbki z pola, numerem działki? Żeby wszystko grało?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10
5 godzin temu, songo napisał:

Kilka pytań

1. Czy mogę najpierw zamówić wapno a potem robić próbki?

2. Dopłata jest tylko na orne czy łąki też?

3. Na 24ha (na papierze) ile mogę wapna zamówić jeżeli wszędzie wyjdzie pH niżej jak 5.5

4. Jak oznaczyć próbki z pola, numerem działki? Żeby wszystko grało?

 

1. Możesz sam pytałem o to w OSCHR

2. NIe wiem jak z łąkami ale telefon do stacji wszystko wyjaśni 

3. spokojnie 4-5 ton ja przy jednej działce gdzie miałem ph 3.9 zalecono 3,5 tony czystego składnika co przy zawartości czystego składnika na poziomie 50% daje 7 ton wapna do rozsiania

4. Aby oddać próbkę do badania konieczny jest numer działki oraz powierzchnia a co do oznaczenia próbki to ja pisałem na worku np numer 1 na kartkę to samo 1. oznaczenie działki, powierzchnia i wszytko na spokojnie ogarniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Ja dziś oddałem  próby w Lublinie czas oczekiwania na wynik 3 tygodnie. Procedura  jak kolega wyżej.

Składał już ktoś wniosek o zwrot kosztów? 

Jeśli dadzą mi w zaleceniu np 2 tony czystego składnika na 1 ha to przy powierzchni gospodarstwa do 25ha dostanę 600zł na 1ha? I to czy dam granulat czy luz to moja sprawa tylko np jeśli granulat o zawartości 90% składnika to daję dwie tony granulatu na hektar a jeśli luzem o zawartości 50% to daję 4 tony na hektar i dofinansowanie takie samo ? Dobrze to rozumiem ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, Przemo188 napisał:

Ja dziś oddałem  próby w Lublinie czas oczekiwania na wynik 3 tygodnie. Procedura  jak kolega wyżej.

Składał już ktoś wniosek o zwrot kosztów? 

Jeśli dadzą mi w zaleceniu np 2 tony czystego składnika na 1 ha to przy powierzchni gospodarstwa do 25ha dostanę 600zł na 1ha? I to czy dam granulat czy luz to moja sprawa tylko np jeśli granulat o zawartości 90% składnika to daję dwie tony granulatu na hektar a jeśli luzem o zawartości 50% to daję 4 tony na hektar i dofinansowanie takie samo ? Dobrze to rozumiem ?

 

http://www.oschr.pl/index.php/ogolnopolski-program-regeneracji-rodowiskowej-gleb-poprzez-ich-wapnowanie/komunikat-dotyczcy-priorytetowego-programu-pn-ogolnopolski-program-regeneracji-rodowiskowej-gleb-poprzez-ich-wapnowanie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Niektórzy to chcą żeby jeszcze zostało z dofinansowania tego coś. 

Śmiać się czy płakać? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam ogółem np. 40ha ale dzierżawię komuś "oficjalnie" 20ha to do wniosku liczy mi 20 czy całe 40?

Edytowano przez KrowieBieszczady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
22 godziny temu, Marl napisał:

@rafikkisiel: liczą sie faktury od 1.06.2019 

 

tak wiem tylko chciałbym wiedzieć jaki jest czas zwrotu poniesionych kosztów 1 miesiąc  czy 3 a może pół roku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
thor1984 napisał:

bialy2005 długo trzeba czekać na radkowit premium u Ciebie?

Ogólnie kolejka u mnie ponad 2 tygodnie na tą chwilę, ale premium bywa szybciej bo to jest wtedy kiedy dostaje a nie kiedy chce. Na jutro miałem wolne jedno auto ale już odstapilem komuś.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak czytam o tych próbkach z lasy i sobie myślę czy ci co badają ziemię są aż tacy głupi. W regulaminie programu jest napisane, ze badanie ma być nie tylko pod kątem ph ale i fosforu, potasu i magnezu. No ale pewnie ten co bierze z lasu mądrzejszy od tego co ziemię bada. Ludzie są zachłanni i łakomi. a przecież wystarczy poczytać by wiedzieć, że program jest na lata. Przynajmniej tak ma być. i będzie można z niego korzystać co jakiś czas. NO chyba, ze zaczną się grubsze wałki i program skasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Na ten moment na jedną działkę można dostać kasę tylko raz. Wcale nie jest pewne że później program będzie kontynuowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci/57-cdr-informuje/3007-dofinansowanie-do-wapnowania-gleby

Ok na działkę raz ale z tego co tu piszą ma to działać do 2023 roku. Czyli spokojnie załapując się na dotację można sobie zwapnować jak trzeba wszystkie działki przez te kilka lat. Przynajmniej tak to rozumiem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jeśli mam badanie z 2018 i nie mam oznaczeń która działka która próbka? Nie wystarczy oświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
10 minut temu, hubertuss napisał:

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci/57-cdr-informuje/3007-dofinansowanie-do-wapnowania-gleby

Ok na działkę raz ale z tego co tu piszą ma to działać do 2023 roku. Czyli spokojnie załapując się na dotację można sobie zwapnować jak trzeba wszystkie działki przez te kilka lat. Przynajmniej tak to rozumiem.

O ile działki spełniają kryteria. Poza tym ja uważam że kasy zabraknie wcześniej niż w 2023. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ok może moje 13 ha do tego czasu zdążę zwapnować. Tym bardziej, że i bez dotacji coś tam sypałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj