wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

beekeper    5
53 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Ja w tym roku prawie na wszystkie dzialki bede dawal krede z kornicy po ok 3t. Dwa sklady maja przyjechac w tym tygodniu po 100brutto z dostawa. Morawica wyszła by tylko 5zl taniej. 

Kreda pylista? Jakie parametry? I skąd jesteś ze taka cena? Zamawiałes bezpośrednio u nich czy pośrednik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Kreda i uprawa pożniwna, wychodzą samosiewy obornik orka, npk agregat. Inaczej się nie da w twoim wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
11 minut temu, beekeper napisał:

Kreda pylista? Jakie parametry? I skąd jesteś ze taka cena? Zamawiałes bezpośrednio u nich czy pośrednik? 

47cao, reaktywnosc 98%.

Tomek

pszenice bede sial po qq w wiekszosci ziarnowej takze nie bedzie juz czasu na tego typu zabiegi. Po zbozach tj piszisz sypie wapno przed talezowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

Widzę że ogarniacie tutaj tematy. Jakie wapienko żeby koszty transportu nie przeraziły przywieźć na mazowieckie. Ziemie mozaiki bardziej w stronę dobrej ziemii.  Okolice Płocka jbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2
20 minut temu, ewenement napisał:

Widzę że ogarniacie tutaj tematy. Jakie wapienko żeby koszty transportu nie przeraziły przywieźć na mazowieckie. Ziemie mozaiki bardziej w stronę dobrej ziemii.  Okolice Płocka jbc

Jakie wapno Cię interesuje? :) dysponuje transportem i ogarniam mazowieckie jeśli jesteś zainteresowany to priv :)


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
6 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Luzem, do kornicy mam ok 100km.

Pod pszenice zimowa i trawy mam zamiar dać obornik, zaorac i krede z nawozami pod agregat

Nie wiem ile w tym prawdy ale, był u mnie w zeszłym tygodniu pracownik  Okręgowej Stacji Chemiczno Rolniczej po próbki ziemi. Badał on wapna składowane w tym roku w Kornicy i powiedział mi żeby nie kupować tego szajsu, wapno to posiada tyko 15% i mniej wapna które nadaję się pod uprawy rolnicze i nie otrzymało żadnego certyfikatu od tej stacji, facet powiedział że się pod tym nie podpisze bo chcą to sprzedawać jako rolnicze i zawyżają parametry.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

ciekawe w której był kopalni ? czy dokładnie w kornicy, czy gdzieś obok, bo tam kilka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2
14 minut temu, kamils napisał:

w

Podaj jeszcze raz kod kreskowy i dokładną miejscowość :) mam zamówienie na kilkanaście naczep z gminy Trawniki w najbliższym czasie, więc jak Ci się nie śpieszy mogę Ci ogarnąć dostawę.


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
7 minut temu, Uziu92 napisał:

ciekawe w której był kopalni ? czy dokładnie w kornicy, czy gdzieś obok, bo tam kilka jest.

Tego nie dopytałem,mówił że ktoś wykupił  i to co na hałdach tam było chcą teraz gdzieś wypchnąć.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

No wlasnie tak robią biznes na wapnie dajmy na to kopalnia x kopie 20 lat dobre wapno i parametry w normie a później dobra skała się wyczerpuje i parametrów nie trzyma a węglan wapnia gdy nie ma 50 %,nie nadaje się jako rolnicze i kopalnie musieliby zamknąć bo certyfikatu nie otrzyma takie wapno. A że wapna dalej jest wbrut i marketing dobry to przedaja wapno 40 %, a na atescie 53 % i każdy chwali jaka to super kopalnia i jak pięknie zmielone 😉

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2
2 minuty temu, maciej napisał:

No wlasnie tak robią biznes na wapnie dajmy na to kopalnia x kopie 20 lat dobre wapno i parametry w normie a później dobra skała się wyczerpuje i parametrów nie trzyma a węglan wapnia gdy nie ma 50 %,nie nadaje się jako rolnicze i kopalnie musieliby zamknąć bo certyfikatu nie otrzyma takie wapno. A że wapna dalej jest wbrut i marketing dobry to przedaja wapno 40 %, a na atescie 53 % i każdy chwali jaka to super kopalnia i jak pięknie zmielone 😉

Trafiłeś w sedno 👍👍👍


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2
6 minut temu, Damianbob napisał:

Jakie wapno polecacie na pola nie wapnowane nigdy klasa 4 i 5?

Zbadaj glebę i sprawdź czeka brakuje. Nie syp na pałe

  • Like 1

Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Jest kilka do omia nalezy 4 ale towar z każdej taki sam. 

Grzes z jakiego jesteś powiatu? 

Dałeś mi Teraz do myślenia, mnie wlasnie jeden z pracowników stacji namawiał na te wapno podobnie zreszta czlowiek z pilic. Ze bardzo szybko dziala dzieki amorficznej budowie i miekkosci, do tego jest bezpieczne dla roslin a wysoka siła zobojetniania sprawia ze dawka 3t  zrobi lepsza robote niz slabego dilomitu 6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kreda z kornicy czy Mielnika z omya jest bardzo dobrym wapnem szybko działa ale tanie nie jest patrząc na skład. Jeśli jest w miarę blisko to warto brać krede. I najlepiej po dluzszej suszy po co płacić za wodę? Co do jakości wapna to na każdej kopalni trzeba się pilnować, dużo zależy od operatora ładowarki i kierowcy. U mnie jak jest słaby towar to ma przykaz czekać lub załatwić taki towar żebym się nie wstydził przed klientem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

@zetorr6441Powiat RadzyńPodl.

@bialy2005 info mam od osoby która osoby która jest przy badaniach i wydaje certyfikaty kopalniom, powiedział że niektóre wapna nadają się ale na kosmetyki anie do odkwaszania pola. Zawsze można zrobić badanie samemu i wtedy porównać czy zgadza się z tym co podaje kopalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Myślę że Omya raczej by nie ryzykowala. W okolicy są inne prywatne kopalnie i tam wszystko jest możliwe.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2

Skoro wapno z kopalni Ojca Rydzyka można nazwać "wapnem" to mnie już nic nie zdziwi... Handlarze, przewoźnicy korzystają na nie wiedzy rolników i wciskają im takie cuda w cenie wapna i transportu z Morawicy... 


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proernest    1
17 godzin temu, maciej napisał:

Przecież są dotacje więc co jest te 50 zł na kopalni za premium

Masz rację w przypadku dotacji cena jest drugorzędna :). ale jak ktoś nie  "zmieści" się w widełkach dotacji to cena ma znaczenie. radkowice premium to jest chyba w wapno magnezowe ale bardzo pyliste jak mąka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Na jakich zasadach jest ta dopłata do wapnowania? 300 zł do tony czystego składnika odkwaszającego, czyli nie 300 zł do tony np. wapna z polcalcu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2

Mam wolny termin na jedno auto w czwartek. 

Ktoś zainteresowany?

Mińsk, Łochów, Ostrów Mazowiecka, Małkinia, Brańsk itd itp +-50 KM.

Zapraszam 👍

Kopalnia Jaźwica

512 343 750

Edytowano przez Maniek1409

Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj