wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

gregory81    157
7 godzin temu, maciej napisał:

Trzeba mieć fakturę za wapno, badania gleby, zalecenia nawozowe i resztę dopytać w okręgowej stacji chemiczno rolniczej

I co Ci powiedzą? że na razie nic nie wiadomo :) czekać do września może coś się ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
sabuliga napisał:

Chłopaki zrobiłem badania w stacji pH wyszło 5,7 ale inne składniki ich stan to wysoki. I zastanawiam się czy warto zastosować 4 tony na hektar wapna nordkalk standard cal? Czy to dobry pomysł?

Ja bym podzielil i dał 2 teraz w za rok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
9 godzin temu, damian12345 napisał:

jaki węglan lub dolomit mi polecicie z okolic? mieszkam na pograniczu opolskiego i śląskiego. ostatnio miałem dolomit 05 z Siewierza.

Ja w tamtym roku miałem na próbę z Bukowej i jestem zadowolony w tym roku zakupiłem 3 auta.A z jakiej jesteś miejscowości ja też granicą Śląskiego i Opolskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
AgroSzymi99 napisał:

9 godzin temu, damian12345 napisał:

jaki węglan lub dolomit mi polecicie z okolic? mieszkam na pograniczu opolskiego i śląskiego. ostatnio miałem dolomit 05 z Siewierza.

Ja w tamtym roku miałem na próbę z Bukowej i jestem zadowolony w tym roku zakupiłem 3 auta.A z jakiej jesteś miejscowości ja też granicą Śląskiego i Opolskiego

K-Koźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cytat

Ja bym podzielil i dał 2 teraz w za rok

 

Ale dobre te wapno czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

A mnie ciekawi skąd oni wiedzą jakie badanie się odnosi do danej działki? Na wynikach mam działki oznaczone po swojemu, potocznymi nazwami...

Druga sprawa, można wziąć dofinansowanie jeśli są to dzierżawy bez umowy ani nic? Ja sobie tylko je obrabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Tato oglądał agrobiznes i ponoć mówili, że od 15 lipca można składać wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Nielegalnie można czyli jak masz swoje działki z pH powyżej 5,5 to podajesz swoją działkę a próbki pobierasz z dzierżaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
57 minut temu, damianzetor9540 napisał:

A mnie ciekawi skąd oni wiedzą jakie badanie się odnosi do danej działki? Na wynikach mam działki oznaczone po swojemu, potocznymi nazwami...

Druga sprawa, można wziąć dofinansowanie jeśli są to dzierżawy bez umowy ani nic? Ja sobie tylko je obrabiam

Z tego co mówili to tylko działki te co  z dopłat, czyli tak jak suszowe, pytanie właśnie o te badania, hektarów na badaniach nie ma wpisanych, działki są oznaczeniami dowolnymi, i niby badania mają być nawet te starsze niż teraz robione więc nie wiadomo jak do tego podejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubus92    2

Czyli w pierwszej kolejności mam udać się do stacji chemiczno-rolniczej czy do najbliższego ODR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
7 godzin temu, maciej napisał:

Nielegalnie można czyli jak masz swoje działki z pH powyżej 5,5 to podajesz swoją działkę a próbki pobierasz z dzierżaw

Srata tata gadanie. Jak będzie jakieś rozporządzenie to będzie można sobie gdybać, co będzie jak zrobię tak czy siak. Na razie proponował bym czekać i się nie podniecać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Kolego pomyśl 😉troche jakie rozporządzenie uchroni przed manipulacją w próbach glebowych? Tylko takie że sami z urzedu będą pobierać podróbki a to jest nierealne . Już wyszła informacja że badania z 2017 r będą ważne więc jeżeli od 2017 r. Wysiałem 200 ton wapna to będę mógł jeszcze raz wysiać 200 t. Pozatym wapno nie jest dorogie 200 t 4 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

200t za 4tys to sam towar bez transportu

  • Like 2

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Wszyscy piszą że dopłata jest do tony czystego składnika dlatego na fakturze powinny się znajdować informacje o masie, pochodzeniu, typie i zawartości składnika aby sprawdzić czy wywiązałeś się z tego co deklarujesz. Nie wyobrażam sobie że będą sprawdzać opłacalność zakupu: ktoś kupi super granulowane za 500 zł tona a inny po 40 zł w kopalni i sam sobie przywiezie na pole a zawartość składnika będą mieli podobne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

No a zwrócą za transport? Pisali ze koszty muszą być rozdzielone na fakturze na wapno + transport

Na razie to mówili tylko że nie będzie można do kosztów uznawać kosztów rozsiewu i transportu, nie powiedzieli tylko jakiego, czy to nie jest koszt transportu na pole, nie wierzę że takie firmy jak agrolok itd. Będą wystawiać faktury za transport oddzielnie, bo równie dobrze mogą sprzedać wapno po 100 zł a transport gratis... 

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

300zl do tony cao jest doplata max z tym ze jezeli tona cao kosztowala 200zl to dostaniemy 200. Transport i jego koszt na dzien dzisiejszy nikogo nie interesuje. Zawartosc cao bedzie brana z rozporzadzenia np kreda omia odmiana 07ma 30cao mimo ze faktycznie zgodnie z certyfikatem  ma 47cao. A 04 tj morawica to 50cao. Wnioski można skladac od 1 sierpnia. Na dana dzialke mozna wnioskować raz na 4 lata. Wysiew wapna nie moze nastapic przed badaniem gleby przynajmniej w teorii 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
18 minut temu, zetorr6441 napisał:

Wysiew wapna nie moze nastapic przed badaniem gleby przynajmniej w teorii 

 

Podasz źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Chodzi mi o bardziej pisane źródła. Słowa ministra nie mają żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj