wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

maciej    169

Ale ciekawe jak pobiorę wyjdzie mi bardzo kwaśny i powiem że próbka była z 5 ha a była z 0,5 ha to dostanę na 5 ha wapna 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno ileś ton na swoje ha będzie można się starać . A czy ktoś z ogródka próby zrobi , czy po polu się nabiega , to kogo to obchodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja to bym wolał żeby kopalniom dały do tony sprzedanego, wtedy by staniało bo każda by robiła promocje i upusty, a tak to oni zarobią i tak a my tylko biurikracja a i tak tyle samo wysiejem co i bez dofinansowania bo podrożeje więcej niż nam dadzą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Ja to bym wolał żeby kopalniom dały do tony sprzedanego, wtedy by staniało bo każda by robiła promocje i upusty, a tak to oni zarobią i tak a my tylko biurikracja a i tak tyle samo wysiejem co i bez dofinansowania bo podrożeje więcej niż nam dadzą.

No co Ty . A jak sukces ogłosić ? Tak znowu pojawią się informacje ile to trylionów miliardów na wieś popłynie . Dawanie kopalniom słabo by brzmiało . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Jak ktoś ma ok pH to będzie biegał do sąsiada na place żółte żeby mieć pewne ph 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Porobiłem zrzuty ekranu z cenami wapna i datą i w razie drastycznych podwyżek zwrócę się do mediów niech łatwią sprawę.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najprawdopodobniej to będzie wyglądać tak jak to u nas w śląskim było do tej pory czyli badanie gleb z zaleceniem wapnowania  zakup wapna rozsianie a na końcu wniosek o zwrot części kasy 

ja już swój limit wykorzystałem ciekawe czy teraz będę mógł skorzystać 

większość kopalni jest w rękach niemieckich i francuskich im na tym dofinansowaniu bardziej zależy niż nam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

W granicy rozsądku tak bo jak trzeba drugą zmianę na kopalni zwiłać to trzeba zapłacić, no ale jaj wzrośnie o 100% to bez jaj.

Najwyżej 3 lat pole bez wapna wytrzyma a potem kupim taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na Ukrainie kopalń nie ma ? Może tam taniej ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Czasem już tak wszystko mnie wk.rwia że siedzę i myślę o przejściu na ekologie.

Nasadzić czegoś dla dopłat, posprzedawac ciągniki i maszyny, zostawić max 2 sztuki i znaleźć sobie hobby. 

Każda dopłata rozwala system.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie  dlatego jestem za zlikwidowaniem dopłat w całej ue 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Toż tona wapna na kopalni kosztuje około 20zl, do transportu niech dadzą dopłaty wapno kupię sobie sam 😆. W zaleceniach ze stacji na jednej działce miałem zeby podac 3t wapnia to mi dadza 900 zl? Już to widzę. Przyjechały 2 składy magnezowego po 1600, nie chce tych dopłat i tej biurokracji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Ty i ja możemy nie chcieć, ale urzędnicy muszą mieć możliwość wykazania się jak mocno są potrzebni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Na wiosnę porobione próbki na wszystkich polach i trzeba będzie od nowa robić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
Napisano (edytowany)

Biały!! jaki procent morawica czy radkowit premium ma czystego składnika  w 1t ?

Myślę że może być jeszcze lista do jakiego  wapna będziemy mogli dostać zwrot. Mogą To być ,,kwalifikowane wapna granulowane'' np. Dolocorn który kosztuję 550zł za tonę :)

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

obawiam się, że to działania na ocieplenie wizerunku rządu i załagodzenie sytuacji na a linii rząd - rolnicy

każde dotowanie zawsze niesie za sobą ryzyko zachwiania cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dla tych co użytkują pow. 75 ha zostaje gest Kozakiewicza , motywujące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Kto sobie lepiej poradzi jak nie wielkie gospodarstwa ? Wapno daje tak wielkie korzyści że te gospodarstwa powyżej 100 ha mają zwapnowane na perfekt pola a na świeżo kupione lub dzierżawy to ich stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z tym dofinansowaniem to jak zwykle chwyt przedwyborczy. Większa kasa dla tych których gospodarstw najwięcej. A większe maja dalej sobie radzić, z tym że jeśli będą w plecy bo wapno raczej podrozeje.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, danielhaker napisał:

Które wapno ma 100% CaO, że wyszło Ci 900zł/ha? xD

No jak to ? Toż niektórzy handlarze oferowali takie , co nawet więcej wapna w wapnie miło . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj