wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niezlygagatek    425

W sumie tluczen to prawie wapno 😆 ale 2mm różnicy to kosmos. Dlaczego upodobales sobie Radkowice i Morawice? Że względu na odległość od kopalni czy jakość  towaru? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jakość bo wapno to ma być drobne a nie odsiew co popadnie


Morawica ma dodatkowe młyny które domielaja. W Radkowicach się nie przyglądał em ale jest odpowiednio drobne.

  • Thanks 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Zamówiłem dwa auta wapna z Morawica bez magnezu 53 zł netto z transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
16 godzin temu, ZUCH1234 napisał:

Zamówiłem dwa auta wapna z Morawica bez magnezu 53 zł netto z transportem

Jaka odległość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858

od przyszlego sezonu wapno w gore. szykuja dotacje 300zl/ha dla gospodarzy 25ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli do czego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej do tony CaO.

I to pewnie wymaganego względem badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jarecki co się śmiejesz. W mediach podają coś o badaniach gleby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

kreda a zawartosci 50  %  CaO kosztuje 80 zł za tone  czyli za 2 tony zapłace 160 a zwrócą 300 zł  ja rozumiem ze wybory nadchodzą ale ..............., jezeli już to do ha . do tego badanie gleby + wypełnienie wniosku  + podwyzka cen wapna = taki sam koszt jak bez wsparcia .                         http://www.sir-katowice.pl/15-aktulanosci/grupy-tematyczne/29-wapnowanie-gleb 

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jak przy każdej innej dopłacie. Obłowią się wszyscy tylko nie ten co je dostaje. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ja rozumiem to inaczej skoro 300 dają do czystego to znaczy że to jest max a nie ze tyle Ci dadzą wydaje mi się że dadzą tyle co na fakturze z tym że max 300. Czy przykładowo Morawica wychodzi czysty składnik około 130 zł to tyle dadzą a jak kupujesz granulowane polcalc to wychodzi czysty składnik 800 zł więc dadzą ci 300 zł reszta z wlasnej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tak samo to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w tej chwili jest dopłata do zboża , materiału kwalifikowanego i ona jest do ha. wynosi 160 zł chyba czy wysiejesz chybryde 50 kg  czy populacje 200 kg to otrzymujesz taką samą dotacje do ha.  , dotacja nie może przekroczyć wartosci produktu który jest dotowany , w przypadku 300 zł do ha wartosc ta zostanie przekroczona  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ale mówili w tv że do czystego składnika a nie ha. Na 1ha to się daje 3 nawet i 4 tony czystego przy pH od 4do 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15383

Trzeba porobić zdjęcia z datą i ceną i potem pokazać ministrowi co narobił z ceną wapna jak wejdzie dopłata niech porówna.

Nbo tak będzie że za 5000 wyjęte z kieszeni + dotacja będzie mniej wapna niż teraz za 5000.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Trzeba porobić zdjęcia z datą i ceną i potem pokazać ministrowi co narobił z ceną wapna jak wejdzie dopłata niech porówna.

Nbo tak będzie że za 5000 wyjęte z kieszeni + dotacja będzie mniej wapna niż teraz za 5000.

Nie trzeba zdjęć przecież oni sami wiedzą co robia i jakie bedą tego skutki ... Tak jak z czymkolwiek innym co do tej pory zrobili.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam otóż przyszły mi wyniki badań gleby z 2 pól i teraz sie zastanawiam czym to uregolowac zeby bylo dobrze bo mam niski poziom potasu to proste sol potasowa dam i sie ureguluje tylko ile tej soli na ha dac ? a jak niski magnez mam to czym go podniesc ? bo wapno magnezowe sypac jak ph mam uregulowane to troche bez sensu chyba co nie ? czy co o tym sadzicie ? ( zamazałem dane bo RODO )  dodam ze na działce nr 1 beda na przyszły rok buraki uprawiane

badania gleby.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj Kiserit abo Korn Kai to potas i magnez podniesiesz oczywiście nie w ciągu roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Napisano (edytowany)

Właśnie minister środowiska ogłosił program dofinansowania do wapnowania. Ma ruszyć za 2-3 tygodnie. Warunek zrobić badania w stacji. Policzmy.....program za 3 tyg. Pobranie próbek+ badania jakieś 2mies....Wątpię by się to udało przed śpiewem w tym roku. 

Finansowanie do tony czystego składnika.

gosp do 25ha 300zl

od 25ha —-( tu niestety nie dosłyszałem bo dzieciak przełączył mi kanał ;)) ale kwotę usłyszałem 200zl

Od—- ( wyłączył całkiem telewizor😂) do 75 ha- 100zl

pow 75ha brak dofinansowania

o transporcie nic nie mówił to pewnie koszty rolnika

Edytowano przez asmodan28
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15383

Ciekawe na jakiej to zasadzie będzie.

Kupić za swoje a potem zwrócą

Składać wniosek i jak przyznają kupić za ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno o zwrot się starać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj